Ten rok zapamiętam jako podróż po Wielkiej Brytanii – język angielski

Napisane przez Magda Czech

1 lipca 2021

Ten rok zapamiętam jako podróż po Wielkiej Brytanii – ze szczególnym uwzględnieniem kultury, historii i języka…

…chociaż trzeba przyznać, że była to podróż wirtualna, w której ćwiczyliśmy organizację i koncentrację podczas nauki zdalnej oraz umiejętność przezwyciężania trudnych sytuacji losowych wywołujących wiele pozytywnych emocji i radości, ale nie tylko :).

W klasie pierwszej dowiedzieliśmy się kim jest Elżbieta II, które państwa wchodzą w skład Zjednoczonego Królestwa, co to jest Union Jack, a na koniec wykonaliśmy makietę atrakcji turystycznych w Londynie. Wspólnie zebraliśmy również garść informacji dotyczących obchodów Dnia św. Patryka. Dowiedzieliśmy co to za święto, jak się je obchodzi a następnie wzięliśmy udział w zabawie leksykalnej podsumowującej podstawowe informacje dotyczące Irlandii i św. Patryka.

W klasie trzeciej i czwartej rozszerzyliśmy podstawowy zakres treści dotyczący Wielkiej Brytanii zgłębiając wiedzę na temat tego co kryje w sobie jezioro Loch Ness, co to jest Stonehenge i dlaczego warto odwiedzić Stratford-upon-Avon. Wiemy również, gdzie powinniśmy pojechać, aby usłyszeć brzmienie ‘‘bagpipes’’ albo zwiedzić muzeum przedstawiające historię Titanica i najsłynniejszej morskiej katastrofy XX wieku.

Uczniowie klas I-III doskonalili swoje umiejętności językowe przygotowując się konkursów szkolnych i ogólnopolskich: Spelling Master,

Olimpusek i Forget-me-not.

Podczas naszej podróży uczniowie klasy czwartej, szóstej i siódmej zatrzymali się w Stratford-upon-Avon. Tutaj poznaliśmy życie oraz twórczość najwybitniejszego angielskiego poety i dramaturga, Williama Shakespeara. Jako podsumowanie zdobytej wiedzy wzięliśmy udział w szkolnym konkursie, podczas którego wyłoniliśmy zwycięzców oraz wręczyliśmy upominki.  Podczas lekcji języka angielskiego w klasach starszych uatrakcyjniliśmy i wzbogaciliśmy nasze umiejętności językowe wprowadzając do naszego słownika idiomy powszechnie stosowane w Wielkiej Brytanii. A oto niektóre z nich:

speak of the devil – „o wilku mowa”

barking up the wrong tree – być w błędzie;

piece of cake – bułka z masłem;

every cloud has a silver lining – nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło;

break a leg – powodzenia;

under the weather – kiepsko się czuć;

actions speak louder than words – czyny przemawiają głośniej niż słowa;

costs an arm and a leg – kosztować majątek;

it’s a piece of cake – coś bardzo łatwego (np. bułka z masłem; pestka);

it’s raining cats and dogs – ulewa (np. leje jak z cebra).

Pomimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa, na naszych lekcjach działo się wiele wzajemnego dobra, które sprawiło, że

w szybkim tempie pozyskaliśmy nowe kompetencje i umiejętności.

Przebyliśmy tę trudną i pełną wyzwań podróż, poznając mnóstwo nowych reguł gramatycznych, tysiące słów z różnych kategorii i wyrażeń, które wierzę, że będą intensywnie wykorzystywane podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych :).

Zakończę tę fascynującą podróż jednym z moich ulubionych idiomów.

No pain, no gain 🙂

OFICJALNY FACEBOOK

Do społeczności szkolnej ‘’Europejskiej Szkoły Przyszłości’’ zostali przyjęci nowi uczniowie klasy I. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Dzień Edukacji Narodowej/Dzień Nauczyciela zbliża się wielkimi krokami! W tym roku Naszych uczniów i ich wychowawców czeka z tej okazji zadanie specjalne - GRA TERENOWA! 😁🍁🌳🏅Nie możemy się już doczekać i trzymamy kciuki za dobrą pogodę! 🤗 ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”

Ze względu na okrągły jubileusz istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości, poprosiliśmy naszych uczniów o przelanie na papier swoich przemyśleń. Niektórzy zredagowali niezwykłe opowiadania, których akcja toczy się w murach szkoły. Inni zdecydowali się na poetyckie...

czytaj dalej
10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe