Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Napisane przez ESP

20 czerwca 2022

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłony odpoczynek – klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂
Na każdy sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta poszukiwań krasnali. Śmiechu byłco niemiara. :D
Kolejnego dnia szaleliśmy aquaparku, za to wieczorem obejrzeliśmy Panoramę Racławicką – olbrzymi obraz (15 114 m!) przedstawiający ynną bitwę pod Racławicami.
niedzielę wybraliśmy się do czeskiej Pragi. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki miasta: Most Karola, dzielnicę żydowską Hradczany. Spróbowaliśmy też prawdziwej czeskiej kuchni, ale nie wszystkim przypadłdo gustu.
Kolejnego dnia pojechaliśmy do centrum wiedzy wodzie – Hydropolis. Oprócz zwiedzania interaktywnej wystawy, wzięliśmy wnież udział warsztatach dotyczących powietrza jego ciwości. Eksperymenty, które przeprowadzaliśmy laboratorium bardzo podobałsię ósmoklasistom!
Następny dzień to wycieczka do wrocławskiego zoo. Tam mogliśmy poczuć się jak dzieci! 🙂 Zachwycaliśmy się rzadkimi gatunkami zwierząt. Niektóre nich można byłnawet pogłaskać. Popołudniu pojechaliśmy jeszcze na pobliskie boisko, żeby rozegrać mecz piłki nożnej. Walka byłnaprawdę zacięta wyrównana!
Ostatni dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego – niezwykle urokliwej, najstarszej dzielnicy Wrocławia. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć przyszedł czas na powródo Warszawy. Trzeba przyznać, żwycieczka byłnaprawdę udana. Jesteśmy przekonani, żna ugo zapadnie pamięć zarówno Pani Kamili, jak naszym ósmoklasistom!

OFICJALNY FACEBOOK

Dziś obchodzimy międzynarodową inicjatywę Dzień Bezpiecznego Internetu, do której jak co roku nasza szkoła włącza się z zajęciami edukacyjnym. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
👉Mamy fantastyczne wiadomości! 👌👉Już 15 SZKÓŁ z Białołęki zadeklarowało uczestnictwo w ogólnopolskim konkursie matematycznym MathRiders!👉Nasz Konkurs uzyskał patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Białołęka!👉Już wkrótce, będziecie mogli zamówić specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami z poprzednich edycji Puchacza!Bardzo się cieszymy z ogromnego zainteresowania naszym konkursem 🥰👉Rodzicu, jeśli chciałbyś, żeby Szkoła Twojego Dziecka również przystąpiła od Konkursu - przekaż tą informacje do wychowawcy, szkolnego koordynatora konkursów lub do sekretariatu.Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego:mathriders.pl/formularz-zgloszeniowy-do-udzialu-w-konkursie-matematycznymKtóre szkoły planują udział w Puchaczu?Szkoła Podstawowa nr 110Szkoła Podstawowa nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza w WarszawieSzkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 w WarszawieInspiracja Niepubliczna Szkoła PodstawowaNiepubliczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła"Szkoła Marzeń SP 356Szkoła Podstawowa nr 257 BiałołękaSzkoła Podstawowa nr 314 im.Przyjaciół ZiemiSzkoła Podstawowa Nr 355Europejska Szkoła PrzyszłościSzkoła Podstawowa nr 368 w Warszawie ul. Ostródzka175Szkoła Podstawowa Nr 361 w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła IISzkoła Podstawowa nr 367Szkoła Podstawowa nr 365Zapraszamy do udziału w Konkursie także:Szkoła Podstawowa 112Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ZiarnoMentis Polsko-Angielska Szkoła PodstawowaSpołeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STOSzkoła Podstawowa Nr 342Szkoła Podstawowa nr 344Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie👉Nie odchodźcie daleko 😉Już wkrótce będziecie mogli zamówić, specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami.#KonkursPuchaczPiotr #PrzyjaznaMatematyka #PrzyjemnaMatematyka ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 2 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 2 [galeria] – maj 2022

Wczorajszy wieczór przyniósł nam sporo atrakcji. Wszyscy graliśmy we flagi - były emocje, sporo biegania i sportowa rywalizacja. Dzisiejszy poranek rozpoczęliśmy od pysznego śniadania. Później rozeszliśmy się na różne zajęcia: Omegi, kajaki, park linowy, strzelanie z...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe