Spotkanie wigilijne

Napisane przez Marta M

15 stycznia 2016

Od początku istnienia naszej szkoły organizujemy przedstawienia i kiermasze na cele charytatywne. 21 grudnia 2015 roku odbyło się kolejne przedstawienie pt. Po drugiej stronie przygotowane przez uczniów klas IV i V.

Nie było ono jednak typowe, jak w poprzednich latach, gdy odtwarzaliśmy historie napisane przez innych – tym razem to uczniowie tworzyli scenariusz, choreografię i scenerię.

Przedstawienie było niesamowite, bo każdy z uczniów pokazał, co jest jego pasją, lub co potrafi robić najlepiej. Dzieci, nauczyciele, a szczególnie rodzice, byli bardzo usatysfakcjonowani występem, bo skłaniał do głębokiego zastanowienia się nad jego przekazem. Reszta uroczystego spotkania przebiegła jak co roku.

Po spektaklu, tradycyjnie, odbył się świąteczny kiermasz. Ozdoby wystawione na sprzedaż własnoręcznie robiliśmy na zajęciach już od listopada. Klasa V przygotowała ciepłe, zimowe kominy z włóczki, a klasa IV piękne, szyszkowe choinki. Wszystkie pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów i podczas kiermaszu przeznaczymy na spełnienie marzenia jakiegoś chorego dziecka.

Po kiermaszu dzieci z rodzicami udały się do klas na świąteczną wigilię klasową i tak zwane „piernikowanie”, czyli wspólne dekorowanie pierniczków. Na wigilii wszyscy zajadali ciasta, ciasteczka, barszcz i inne pyszności. Ozdabiane ciastka, miały zawisnąć na choince, ale większość dzieł została zjedzona przez swoich wykonawców.

Gdy spotkanie dobiegło końca nikt nie żałował czasu, który tu spędził. Mamy nadzieję, że z uzbieranych pieniędzy spełnimy marzenia kilku osób, nie jednej.

OFICJALNY FACEBOOK

W ramach treningu umiejętności społecznych, uczymy się udzielać precyzyjnych komunikatów, które są niezbędne by działać skutecznie i przeciwdziałać konfliktom. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Z dziennika białej szkoły - czwartek 20 stycznia 2022:Nuda zimą? Nie wśród uczniów ESP! Kaski na głowach, błysk w oczach 😉 Dziś odbyły się zawody na stoku i basenie. Robimy postępy z każdym kolejnym zjazdem #PROGRES! Przesyłamy pozdrowienia do Warszawy 😉 ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Świąteczny grudzień w klasie 7

Świąteczny grudzień w klasie 7

W ramach grudniowych wydarzeń uczniowie klasy 7 wzięli udział w wielu przedsięwzięciach świątecznych: mikołajki klasowe, warsztaty świec sojowych, wigilia klasowa, wspólna dekoracja naszej sali i świąteczny pokaz iluzji. Zapraszamy do obejrzenia relacji :)...

czytaj dalej
THANKSGIVING DAY

THANKSGIVING DAY

Uczniowie klasy 7 przygotowali przedstawienie w języku angielskim dotyczące amerykańskiego Święta Dziękczynienia (Thanksgiving Day). Celem inscenizacji jest promowanie nauki języka angielskiego oraz przybliżenie kultury i historii krajów anglojęzycznych. Święto...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe