Spotkanie wigilijne

Napisane przez Marta M

15 stycznia 2016

Od początku istnienia naszej szkoły organizujemy przedstawienia i kiermasze na cele charytatywne. 21 grudnia 2015 roku odbyło się kolejne przedstawienie pt. Po drugiej stronie przygotowane przez uczniów klas IV i V.

Nie było ono jednak typowe, jak w poprzednich latach, gdy odtwarzaliśmy historie napisane przez innych – tym razem to uczniowie tworzyli scenariusz, choreografię i scenerię.

Przedstawienie było niesamowite, bo każdy z uczniów pokazał, co jest jego pasją, lub co potrafi robić najlepiej. Dzieci, nauczyciele, a szczególnie rodzice, byli bardzo usatysfakcjonowani występem, bo skłaniał do głębokiego zastanowienia się nad jego przekazem. Reszta uroczystego spotkania przebiegła jak co roku.

Po spektaklu, tradycyjnie, odbył się świąteczny kiermasz. Ozdoby wystawione na sprzedaż własnoręcznie robiliśmy na zajęciach już od listopada. Klasa V przygotowała ciepłe, zimowe kominy z włóczki, a klasa IV piękne, szyszkowe choinki. Wszystkie pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów i podczas kiermaszu przeznaczymy na spełnienie marzenia jakiegoś chorego dziecka.

Po kiermaszu dzieci z rodzicami udały się do klas na świąteczną wigilię klasową i tak zwane „piernikowanie”, czyli wspólne dekorowanie pierniczków. Na wigilii wszyscy zajadali ciasta, ciasteczka, barszcz i inne pyszności. Ozdabiane ciastka, miały zawisnąć na choince, ale większość dzieł została zjedzona przez swoich wykonawców.

Gdy spotkanie dobiegło końca nikt nie żałował czasu, który tu spędził. Mamy nadzieję, że z uzbieranych pieniędzy spełnimy marzenia kilku osób, nie jednej.

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe