Spotkanie wigilijne

Napisane przez Marta M

15 stycznia 2016

Od początku istnienia naszej szkoły organizujemy przedstawienia i kiermasze na cele charytatywne. 21 grudnia 2015 roku odbyło się kolejne przedstawienie pt. Po drugiej stronie przygotowane przez uczniów klas IV i V.

Nie było ono jednak typowe, jak w poprzednich latach, gdy odtwarzaliśmy historie napisane przez innych – tym razem to uczniowie tworzyli scenariusz, choreografię i scenerię.

Przedstawienie było niesamowite, bo każdy z uczniów pokazał, co jest jego pasją, lub co potrafi robić najlepiej. Dzieci, nauczyciele, a szczególnie rodzice, byli bardzo usatysfakcjonowani występem, bo skłaniał do głębokiego zastanowienia się nad jego przekazem. Reszta uroczystego spotkania przebiegła jak co roku.

Po spektaklu, tradycyjnie, odbył się świąteczny kiermasz. Ozdoby wystawione na sprzedaż własnoręcznie robiliśmy na zajęciach już od listopada. Klasa V przygotowała ciepłe, zimowe kominy z włóczki, a klasa IV piękne, szyszkowe choinki. Wszystkie pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów i podczas kiermaszu przeznaczymy na spełnienie marzenia jakiegoś chorego dziecka.

Po kiermaszu dzieci z rodzicami udały się do klas na świąteczną wigilię klasową i tak zwane „piernikowanie”, czyli wspólne dekorowanie pierniczków. Na wigilii wszyscy zajadali ciasta, ciasteczka, barszcz i inne pyszności. Ozdabiane ciastka, miały zawisnąć na choince, ale większość dzieł została zjedzona przez swoich wykonawców.

Gdy spotkanie dobiegło końca nikt nie żałował czasu, który tu spędził. Mamy nadzieję, że z uzbieranych pieniędzy spełnimy marzenia kilku osób, nie jednej.

OFICJALNY FACEBOOK

Pozostałe artykuły

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Drugi tydzień czerwca upłynął uczniom Europejskiej Szkoły Przyszłości zgodnie z najprzyjemniejszym, zakładanym już od ubiegłego roku scenariuszem Zielonej Szkoły. Ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli spędziła kilka słonecznych dni nad malowniczym jeziorem...

czytaj dalej
Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe