Paris, Paris – dzień dziewiąty

Napisane przez Justyna Jakubiuk

28 lipca 2016

Paryż zaskakuje mnie za każdym razem, kiedy udaję się na spacer jego ulicami. Tym razem postanowiłam przemieszczać się po stolicy Francji nie za pomocą metra, ale na piechotę. I okazało się, że wszędzie jest blisko. Z placu Pigalle jest tak blisko do Sacre Coeur i na cmentarz Montmartre. Notre Dame jest niedaleko Luwru, wieży Eiffla i placu Concorde. Nic tylko chodzić i zwiedzać.

 

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe