Dzień szósty- Cork

Napisane przez Ewa Pizon

13 sierpnia 2016

Dziś, w ramach poznawania kultury Irlandii, odwiedziłam region Dingle. Pozwólcie, że zdjęcia za mnie opowiedzą co widziałam…

IMG_3907IMG_3883IMG_3887IMG_3882IMG_3877IMG_3879

Po drodze  by łam w zatoce Dingle Bay, pojawił się tam 30 lat temu, młodziutki delfin, który zaczął bawić się z ludźmi pływającymi na łodziach, kutrach i kajakach. Od tego czasu, nieprzerwanie do dnia dzisiejszego zatoka stała się jego domem stając się tym samym największą atrakcją małego miasteczka Dingle, położonego na półwyspie o tej samej nazwie. Niestety nie mieliśmy czasu by popływać na statku i spotkać się z Fungim.  Na pocieszenie dostałam buziaka.

IMG_3889

IMG_3892IMG_3893IMG_3894

Byłam również w Kinsale,  to niewielkie miasteczko, w południowej Irlandii, położone u ujścia rzeki Bandon . Przypomina swoim wyglądem fiord. W przeszłości miasto było zapomnianym i zaniedbanym portem rybackim, który w późniejszym czasie przekształcił się w atrakcyjny letni kurort wypoczynkowy. Obecnie w Kinsale znajduje się duża liczba przeróżnych restauracji, pięknych witryn sklepowych, sklepów z odzieżą wełnianą. A samo miasto, zyskało miano„irlandzkiej stolicy smakoszy”.

IMG_3833IMG_3858IMG_3839IMG_3853

Oczywiście byłam na plaży:-), nie zdecydowałam się jednak na pływanie…, zapomniałam o stroju kąpielowym…:-)

IMG_3872IMG_3864

IMG_3871

 Na koniec, oczywiście pamiątki:-) ,a że owce są nieodłącznym elementem irlandzkiego krajobrazu…

IMG_3910IMG_3913

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe