Preparation time…

Napisane przez Ewa Pizon

2 sierpnia 2016

preparation

Zainspirowało mnie to zdjęcie…

 

Przygotowania ruszyły pełną parą!!!

1 Bilety lotnicze.

Byłam bardzo zaskoczona, że z lotniska z Warszawy nie ma bezpośrednich lotów do Cork. Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że bardzo boję się latać. Postanowiłam zrobić wszystko by ograniczyć ilość lądowań i startów.  Bezpośredni lot możliwy jest teraz tylko z Gdańska i oczywiście z Ryanair. Dużo się naczytałam nie fajnych opinii, ale trzeba przyznać ,że w tym roku leciałam z Ryanair na Teneryfę i lot był bardzo spokojny. Obsługa w samolocie doskonała, więc mam nadzieję, że będzie podobnie, na trasie Gdańsk- Cork. Bez problemu wykonałam odprawę przez internet.

Do Gdańska zdecydowałam się podróżować Pendolino. Ciekawa jestem, czy wiecie, że żeby upolować bilet za 49 zł, trzeba warować całą noc, na 30 dni przed podróżą?

2 Walizki.

To kolejna rzecz, sprawdzanie po kilka razy, czy wymiary się zgadzają, było delikatnie mówiąc, irytujące.  Znalazłam  w końcu właściwe:-)

3 Nocleg.

  • Jest.

Zdecydowałam się na opcję noclegu w akademiku szkolnym, po pierwsze liczę na kontakt z innymi studentami, po drugie jest to pewne ułatwienie ze względu na rozliczenie.

4 Kurs Językowy.

  • Potwierdzony , zapłacony.

Przygotowania językowe uruchomiłam, ale jakoś nic  nowego mi nie wchodzi….

5. Ubezpieczenie.

  • Jest.

Wyrobienie karty EKUZ, to akurat nic trudnego. Można załatwić to przez internet, odbiór jest osobisty.Wypełniając wniosek warto zaznaczyć inne kraje europejskie, do których planujecie się wybrać w ciągu najbliższego pół roku, bo karta jest ważna przez pół roku.

Dodatkowe ubezpieczenie wykupiłam w AIG, mam nadzieje, że nie będę musiała sprawdzać czy działa…

 

Przygotowania

6. Przewodnik, mapa.

  • Jest.

Bez nawigacji oczywiście nigdzie nie jadę!!!. Ku mojemu zaskoczeniu, ani w Empik-u , ani w internecie nie było żadnego przewodnika po Irlandii lub Cork. Znalazłam tylko przewodnik po Dublinie. Nie ukrywam, że trochę mnie to zastanawia…. Postanowiłam więc  poczytać w internetowych przednikach.  To piękny kraj, tylko pogoda kapryśna, więc postanowiłam zabrać dożo ciepłych ubrań! .

7. Ważne telefony.

Odświeżyłam również kontakty  ze znajomymi, którzy przebywają obecnie w Irlandii. Liczę jednak przede wszystkim na  siebie i oczywiście na Panią Justynę :-).

Z rodziną  i bliskimi będę komunikować się na Skype i WhatsApp, aplikacje mam w telefonie. Podobno w szkole będzie bezpłatny  dostęp do internetu.

8. Plan podróżny po mieście.

  • Jest.

Dobrze powiedziane, plan jest. Co z tego wyjdzie, to się okaże.

Na pewno odpada  wynajęcie auta,  nie jestem pewna czy poradzę sobie z lewostronnym ruchem, poza tym, to dość kosztowna opcja. Mam namiar na taxi , więc z lotniska do szkoły  pojadę taksówką. Podobno Irlandczycy dużo podróżują rowerami, umm… słabo to widzę w deszczową pogodę. Na razie kupiłam sobie wygodne buty….

9 Pieniądze.

  • Są.

Co prawda nie wiem tylko, ile powinnam zabrać ze sobą euro, jeszcze  muszę to przeliczyć….

przed wyjazdemPrzygotowanie psychiczne, jak na załączonym obrazku…

 

 

 

OFICJALNY FACEBOOK

Dziś obchodzimy międzynarodową inicjatywę Dzień Bezpiecznego Internetu, do której jak co roku nasza szkoła włącza się z zajęciami edukacyjnym. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
👉Mamy fantastyczne wiadomości! 👌👉Już 15 SZKÓŁ z Białołęki zadeklarowało uczestnictwo w ogólnopolskim konkursie matematycznym MathRiders!👉Nasz Konkurs uzyskał patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Białołęka!👉Już wkrótce, będziecie mogli zamówić specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami z poprzednich edycji Puchacza!Bardzo się cieszymy z ogromnego zainteresowania naszym konkursem 🥰👉Rodzicu, jeśli chciałbyś, żeby Szkoła Twojego Dziecka również przystąpiła od Konkursu - przekaż tą informacje do wychowawcy, szkolnego koordynatora konkursów lub do sekretariatu.Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego:mathriders.pl/formularz-zgloszeniowy-do-udzialu-w-konkursie-matematycznymKtóre szkoły planują udział w Puchaczu?Szkoła Podstawowa nr 110Szkoła Podstawowa nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza w WarszawieSzkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 w WarszawieInspiracja Niepubliczna Szkoła PodstawowaNiepubliczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła"Szkoła Marzeń SP 356Szkoła Podstawowa nr 257 BiałołękaSzkoła Podstawowa nr 314 im.Przyjaciół ZiemiSzkoła Podstawowa Nr 355Europejska Szkoła PrzyszłościSzkoła Podstawowa nr 368 w Warszawie ul. Ostródzka175Szkoła Podstawowa Nr 361 w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła IISzkoła Podstawowa nr 367Szkoła Podstawowa nr 365Zapraszamy do udziału w Konkursie także:Szkoła Podstawowa 112Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ZiarnoMentis Polsko-Angielska Szkoła PodstawowaSpołeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STOSzkoła Podstawowa Nr 342Szkoła Podstawowa nr 344Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie👉Nie odchodźcie daleko 😉Już wkrótce będziecie mogli zamówić, specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami.#KonkursPuchaczPiotr #PrzyjaznaMatematyka #PrzyjemnaMatematyka ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe