Preparation time…

Napisane przez Ewa Pizon

2 sierpnia 2016

preparation

Zainspirowało mnie to zdjęcie…

 

Przygotowania ruszyły pełną parą!!!

1 Bilety lotnicze.

Byłam bardzo zaskoczona, że z lotniska z Warszawy nie ma bezpośrednich lotów do Cork. Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że bardzo boję się latać. Postanowiłam zrobić wszystko by ograniczyć ilość lądowań i startów.  Bezpośredni lot możliwy jest teraz tylko z Gdańska i oczywiście z Ryanair. Dużo się naczytałam nie fajnych opinii, ale trzeba przyznać ,że w tym roku leciałam z Ryanair na Teneryfę i lot był bardzo spokojny. Obsługa w samolocie doskonała, więc mam nadzieję, że będzie podobnie, na trasie Gdańsk- Cork. Bez problemu wykonałam odprawę przez internet.

Do Gdańska zdecydowałam się podróżować Pendolino. Ciekawa jestem, czy wiecie, że żeby upolować bilet za 49 zł, trzeba warować całą noc, na 30 dni przed podróżą?

2 Walizki.

To kolejna rzecz, sprawdzanie po kilka razy, czy wymiary się zgadzają, było delikatnie mówiąc, irytujące.  Znalazłam  w końcu właściwe:-)

3 Nocleg.

  • Jest.

Zdecydowałam się na opcję noclegu w akademiku szkolnym, po pierwsze liczę na kontakt z innymi studentami, po drugie jest to pewne ułatwienie ze względu na rozliczenie.

4 Kurs Językowy.

  • Potwierdzony , zapłacony.

Przygotowania językowe uruchomiłam, ale jakoś nic  nowego mi nie wchodzi….

5. Ubezpieczenie.

  • Jest.

Wyrobienie karty EKUZ, to akurat nic trudnego. Można załatwić to przez internet, odbiór jest osobisty.Wypełniając wniosek warto zaznaczyć inne kraje europejskie, do których planujecie się wybrać w ciągu najbliższego pół roku, bo karta jest ważna przez pół roku.

Dodatkowe ubezpieczenie wykupiłam w AIG, mam nadzieje, że nie będę musiała sprawdzać czy działa…

 

Przygotowania

6. Przewodnik, mapa.

  • Jest.

Bez nawigacji oczywiście nigdzie nie jadę!!!. Ku mojemu zaskoczeniu, ani w Empik-u , ani w internecie nie było żadnego przewodnika po Irlandii lub Cork. Znalazłam tylko przewodnik po Dublinie. Nie ukrywam, że trochę mnie to zastanawia…. Postanowiłam więc  poczytać w internetowych przednikach.  To piękny kraj, tylko pogoda kapryśna, więc postanowiłam zabrać dożo ciepłych ubrań! .

7. Ważne telefony.

Odświeżyłam również kontakty  ze znajomymi, którzy przebywają obecnie w Irlandii. Liczę jednak przede wszystkim na  siebie i oczywiście na Panią Justynę :-).

Z rodziną  i bliskimi będę komunikować się na Skype i WhatsApp, aplikacje mam w telefonie. Podobno w szkole będzie bezpłatny  dostęp do internetu.

8. Plan podróżny po mieście.

  • Jest.

Dobrze powiedziane, plan jest. Co z tego wyjdzie, to się okaże.

Na pewno odpada  wynajęcie auta,  nie jestem pewna czy poradzę sobie z lewostronnym ruchem, poza tym, to dość kosztowna opcja. Mam namiar na taxi , więc z lotniska do szkoły  pojadę taksówką. Podobno Irlandczycy dużo podróżują rowerami, umm… słabo to widzę w deszczową pogodę. Na razie kupiłam sobie wygodne buty….

9 Pieniądze.

  • Są.

Co prawda nie wiem tylko, ile powinnam zabrać ze sobą euro, jeszcze  muszę to przeliczyć….

przed wyjazdemPrzygotowanie psychiczne, jak na załączonym obrazku…

 

 

 

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe