Dzień dziewiąty [Oxford]

Napisane przez Ewa Szablak

12 sierpnia 2016

Welcome to Christ Church, a unique joint foundation of College and Cathedral. Christ Church is one of the largest Oxford colleges.  College is a students' home white the are in Oxford. This is where theyy study, live and eat. I hop You will enjoy you visit.

W centrum college 'u znajduje się Dziedziniec Toma z wieżą Toma, a w niej Wielki Tom, jeden z największych dzwonów w Anglii, który bije 101 razy każdego wieczoru o godz.21.05. To dla upamiętnienia czasów kiedy studiował tu 101 studentów,  którym nie wolno było opuszczać colleg’u po tej godzinie.

1 2 3 5

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe