Miejcie odwagę marzyć! – rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Napisane przez Justyna Jakubiuk

15 września 2015

Miejcie odwagę marzyć! – rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Pora wracać do szkoły. Witają nas odnowione sale, korytarze, które opuszczaliśmy w czerwcu. Wtedy z nadzieją w sercach i ze świadectwami w ręku, rozpoczynaliśmy wakacje. Czas jednak płynie, „chwile są ulotne jak motyle” i oto stoimy dziś u progu nowego roku szkolnego 2015/2016.
Jeszcze wprawdzie czujemy zapach lata, wiatr we włosach, jeszcze grzeje słońce. W głowach kłębią się wspomnienia z wakacji spędzonych nad ciepłym morzem, nad jeziorami oraz na  górskich szlakach, ale w kalendarzu pojawiła się data 1 września i pora wracać do pracy i nauki. Czeka nas kolejny rok zdobywania wiedzy, umiejętności, poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania.

W sposób szczególny witamy pierwszoklasistów, którzy pożegnali w czerwcu ukochane przedszkole i dziś po raz pierwszy przekroczyli próg „Szkoły Przyszłości”. Witamy Was bardzo serdecznie i cieszymy się, że jesteście z nami. Życzymy Wam dużo sukcesów, radości i uśmiechu na co dzień. Oby nasza szkoła była dla Was drugim domem, w którym spotkacie miłych kolegów i koleżanki oraz wspaniałych nauczycieli.

Szanowni Nauczyciele! Przed nami kolejny rok szkolny, kolejne wyzwania i zadania. Życzę Wam dużo inspiracji, zapału do podnoszenia własnych kompetencji i satysfakcji z podejmowanego wysiłku. Niech każdy dzień przynosi Wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo wytrwałości i optymizmu.

Drodzy Rodzice! Wasze wsparcie dzieci jest niezbędne. Życzę Wam pociechy i dumy z kolejnych osiągnięć Waszych ukochanych dzieci. Żywię też nadzieję, że wspólnie będziemy tworzyli wymarzoną szkołę.

Walt Disney wypowiedział kiedyś: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”. U progu nowego roku szkolnego życzę Wam wszystkim wiary w realizację własnych marzeń.

Paulo Coelho napisał: „Marzenia są pokarmem dla duszy, tak jak jedzenie jest strawą dla ciała. Pokarmem dla marzeń jest radość odkrywania nowych dróg”.

Drodzy Uczniowie, życzę Wam, byście marzyli o sukcesie i go osiągnęli. Byście w bieżącym roku odkrywali nowe drogi. Ewentualne porażki, z którymi prawdopodobnie przyjdzie Wam się zmierzyć, traktujcie jako lekcję, z której należy wyciągnąć wnioski. Miejcie odwagę marzyć! Pamiętajcie, iż macie obok siebie wielu sojuszników w walce o Wasze marzenia. Wasi Rodzice i Nauczyciele są cały czas blisko Was.

A Wam – szanowni Nauczyciele i Rodzice – życzę przede wszystkim bliskości z naszymi uczniami. Bądźcie sojusznikami w walce o ich tożsamość, wartości i marzenia. Dajcie im wsparcie i bądźcie dla nich natchnieniem.

Rok szkolny 2015/2016 uważam za rozpoczęty. Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy, zadbajmy by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania!

(z przemówienia pani Ewy Gołofit-Pizoń, wicedyrektor „Szkoły Przyszłości”)

OFICJALNY FACEBOOK

Pozostałe artykuły

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Drugi tydzień czerwca upłynął uczniom Europejskiej Szkoły Przyszłości zgodnie z najprzyjemniejszym, zakładanym już od ubiegłego roku scenariuszem Zielonej Szkoły. Ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli spędziła kilka słonecznych dni nad malowniczym jeziorem...

czytaj dalej
Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe