Miejcie odwagę marzyć! – rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Napisane przez Justyna Jakubiuk

15 września 2015

Miejcie odwagę marzyć! – rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Pora wracać do szkoły. Witają nas odnowione sale, korytarze, które opuszczaliśmy w czerwcu. Wtedy z nadzieją w sercach i ze świadectwami w ręku, rozpoczynaliśmy wakacje. Czas jednak płynie, „chwile są ulotne jak motyle” i oto stoimy dziś u progu nowego roku szkolnego 2015/2016.
Jeszcze wprawdzie czujemy zapach lata, wiatr we włosach, jeszcze grzeje słońce. W głowach kłębią się wspomnienia z wakacji spędzonych nad ciepłym morzem, nad jeziorami oraz na  górskich szlakach, ale w kalendarzu pojawiła się data 1 września i pora wracać do pracy i nauki. Czeka nas kolejny rok zdobywania wiedzy, umiejętności, poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania.

W sposób szczególny witamy pierwszoklasistów, którzy pożegnali w czerwcu ukochane przedszkole i dziś po raz pierwszy przekroczyli próg „Szkoły Przyszłości”. Witamy Was bardzo serdecznie i cieszymy się, że jesteście z nami. Życzymy Wam dużo sukcesów, radości i uśmiechu na co dzień. Oby nasza szkoła była dla Was drugim domem, w którym spotkacie miłych kolegów i koleżanki oraz wspaniałych nauczycieli.

Szanowni Nauczyciele! Przed nami kolejny rok szkolny, kolejne wyzwania i zadania. Życzę Wam dużo inspiracji, zapału do podnoszenia własnych kompetencji i satysfakcji z podejmowanego wysiłku. Niech każdy dzień przynosi Wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo wytrwałości i optymizmu.

Drodzy Rodzice! Wasze wsparcie dzieci jest niezbędne. Życzę Wam pociechy i dumy z kolejnych osiągnięć Waszych ukochanych dzieci. Żywię też nadzieję, że wspólnie będziemy tworzyli wymarzoną szkołę.

Walt Disney wypowiedział kiedyś: „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”. U progu nowego roku szkolnego życzę Wam wszystkim wiary w realizację własnych marzeń.

Paulo Coelho napisał: „Marzenia są pokarmem dla duszy, tak jak jedzenie jest strawą dla ciała. Pokarmem dla marzeń jest radość odkrywania nowych dróg”.

Drodzy Uczniowie, życzę Wam, byście marzyli o sukcesie i go osiągnęli. Byście w bieżącym roku odkrywali nowe drogi. Ewentualne porażki, z którymi prawdopodobnie przyjdzie Wam się zmierzyć, traktujcie jako lekcję, z której należy wyciągnąć wnioski. Miejcie odwagę marzyć! Pamiętajcie, iż macie obok siebie wielu sojuszników w walce o Wasze marzenia. Wasi Rodzice i Nauczyciele są cały czas blisko Was.

A Wam – szanowni Nauczyciele i Rodzice – życzę przede wszystkim bliskości z naszymi uczniami. Bądźcie sojusznikami w walce o ich tożsamość, wartości i marzenia. Dajcie im wsparcie i bądźcie dla nich natchnieniem.

Rok szkolny 2015/2016 uważam za rozpoczęty. Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy, zadbajmy by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania!

(z przemówienia pani Ewy Gołofit-Pizoń, wicedyrektor „Szkoły Przyszłości”)

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe