Wolność w szkole!

Napisane przez Marta M

11 grudnia 2015

10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Z tej okazji przyjechał do nas żołnierz podpułkownik Ryszard Najczuk. Opowiadał nam o waleczności polskich wojowników: średniowiecznych rycerzy, szlachty polskiej, powstańców oraz współczesnych żołnierzy. Przedstawił nam prezentacje o najważniejszych bitwach, jakie stoczyliśmy w historii Polski. Rozmawialiśmy też o poświęceniu wszystkich walczących. To dzięki nim mamy wolność! Korzystajmy z niej!

Tego dnia mieliśmy również rozstrzygniecie I Szkolnego Konkursu Reklamowego. Zadanie dla chętnych było stworzenie reklamy, która będzie propagować jedną z cech, dzięki której możemy cieszyć się wolnością. Wygrał film Nadii S. i Julki Ch. z klasy V reklamujący poświęcenie. Pan podpułkownik wręczył wszystkim uczestnikom nagrody.IMG_4392IMG_4354

 

 

 

OFICJALNY FACEBOOK

Pozostałe artykuły

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Drugi tydzień czerwca upłynął uczniom Europejskiej Szkoły Przyszłości zgodnie z najprzyjemniejszym, zakładanym już od ubiegłego roku scenariuszem Zielonej Szkoły. Ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli spędziła kilka słonecznych dni nad malowniczym jeziorem...

czytaj dalej
Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe