Van Gogh Alive

Napisane przez Julia C

5 kwietnia 2016

 

Po wizycie w wielu pięknych miastach wystawa Van Gogh Alive  przyjechała do Warszawy. To niezwykle piękna ekspozycja dzieł znanego holenderskiego malarza. Otwarta została 14 listopada 2015 roku. Dzięki swej niepowtarzalności, wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem.

Na początku zwiedzania oglądamy reprodukcje najbardziej popularnych obrazów Van Gogha : Irysy, Gwiaździsta noc, Słoneczniki oraz Pokój Van Gogha w Arles. Każdy obraz ma obok opis, który zawiera informacje dotyczące wydarzeń toczących się w okresie malowania danego obrazu.

Na kolejnej ścianie umieszczona jest krótka biografia malarza. Zawiera ona informacje na temat początków kariery Vincenta Van Gogha, stanu jego zdrowia oraz inne ważne wiadomości.

Następnie odwiedzamy odtworzony pokój Van Gogha. Bardzo przypomina obraz artysty wspomniany wcześniej. Pomieszczenie jest  przeciętnej wielkości. Znajduje się w nim małe okno, łóżko, krzesło oraz stolik nocny. Na ścianach koloru błękitnego porozwieszane są obrazy.

Potem przyglądamy się ogromnemu wnętrzu z mnóstwem ekranów na ścianach i podłodze, na których wyświetlane są  dzieła Vincenta Van Gogha. Jego szkice, listy, obrazy, a nawet cytaty jego słów. Użyto tu technologii sensory4TM  , platformy multimedialnej odtwarzającej przestrzeń tętniącą życiem oraz kinowy dźwięk. Wszystko razem wywołuje ogromne wrażenie. Jeszcze więcej emocji dodaje wzruszająca muzyka klasyczna różnych kompozytorów.

Moim zdaniem wystawa jest bardzo udana i świetnie zrobiona. Najbardziej podobał mi się końcowy pokaz. Od razu gdy tam weszłam, serce zaczęło mi szybciej bić. Ze wzruszeniem przyglądałam się obrazom. Bardzo polecam tę ekspozycję i zapraszam do innych tego typu pokazów.

 

Julia Cholewa, kl. V

 

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe