Van Gogh Alive

Napisane przez Julia C

5 kwietnia 2016

 

Po wizycie w wielu pięknych miastach wystawa Van Gogh Alive  przyjechała do Warszawy. To niezwykle piękna ekspozycja dzieł znanego holenderskiego malarza. Otwarta została 14 listopada 2015 roku. Dzięki swej niepowtarzalności, wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem.

Na początku zwiedzania oglądamy reprodukcje najbardziej popularnych obrazów Van Gogha : Irysy, Gwiaździsta noc, Słoneczniki oraz Pokój Van Gogha w Arles. Każdy obraz ma obok opis, który zawiera informacje dotyczące wydarzeń toczących się w okresie malowania danego obrazu.

Na kolejnej ścianie umieszczona jest krótka biografia malarza. Zawiera ona informacje na temat początków kariery Vincenta Van Gogha, stanu jego zdrowia oraz inne ważne wiadomości.

Następnie odwiedzamy odtworzony pokój Van Gogha. Bardzo przypomina obraz artysty wspomniany wcześniej. Pomieszczenie jest  przeciętnej wielkości. Znajduje się w nim małe okno, łóżko, krzesło oraz stolik nocny. Na ścianach koloru błękitnego porozwieszane są obrazy.

Potem przyglądamy się ogromnemu wnętrzu z mnóstwem ekranów na ścianach i podłodze, na których wyświetlane są  dzieła Vincenta Van Gogha. Jego szkice, listy, obrazy, a nawet cytaty jego słów. Użyto tu technologii sensory4TM  , platformy multimedialnej odtwarzającej przestrzeń tętniącą życiem oraz kinowy dźwięk. Wszystko razem wywołuje ogromne wrażenie. Jeszcze więcej emocji dodaje wzruszająca muzyka klasyczna różnych kompozytorów.

Moim zdaniem wystawa jest bardzo udana i świetnie zrobiona. Najbardziej podobał mi się końcowy pokaz. Od razu gdy tam weszłam, serce zaczęło mi szybciej bić. Ze wzruszeniem przyglądałam się obrazom. Bardzo polecam tę ekspozycję i zapraszam do innych tego typu pokazów.

 

Julia Cholewa, kl. V

 

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe