Szkoła Przyszłości – szkołą nowoczesnego Europejczyka

Napisane przez Justyna Jakubiuk

24 czerwca 2016

„Szkoła Przyszłości- szkołą nowoczesnego Europejczyka” to projekt realizowany w naszej szkole przez 6 nauczycieli i pracowników naszej szkoły ze środków unijnych w ramach programu Erasmus + Mobilność. Pani Justyna Jakubiuk wyjeżdża do Paryża na intensywny kurs języka francuskiego, panie Renata Rębisz i Joanna Chwalisz wyjeżdżają do Hiszpanii do Malagi na intensywny kurs języka hiszpańskiego, panie Justyna Górska i Ewa Gołofit- Pizoń wyjeżdżają do Cork w Irlandii na intensywny kurs języka angielskiego, pani Ewa Szablak wyjeżdża do Oxfordu na metodyczny kurs języka angielskiego.

Główne cele naszego projektu to :

– podniesienie kwalifikacji i umiejętności językowych,

– unowocześnienie programu nauczania i wdrożenie nowych technik i środków dydaktycznych,

– wprowadzenie innowacyjnych metod,

– poszerzenie oferty edukacyjnej szkoły,

– wzmocnienie wymiaru europejskiego szkoły i jej międzynarodowego zasięgu oraz wiele innych.

 

Na bieżąco będziemy relacjonować nasze wyjazdy na blogu szkolnym.

Zachęcamy do śledzenia nowości na stronie.

 

3.LOGO logo_erasmusplus

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe