Cork- dzień siódmy

Napisane przez Ewa Pizon

14 sierpnia 2016

Po dzisiejszym dniu, lepiej rozumiem słowa piosenki Kobranocki ” Kocham  cię jak Irlandię…”.

 Byłam dziś na Kliffs of Moher. Klif, zbudowany z wapieni i piaskowców, ma około 8 km długości; w najwyższym miejscu osiąga wysokość 214 m. Jedno z najpiękniejszych miejsc w Irlandii. To dzieło stworzyła przyroda.

http://www.cliffs-of-moher-cruises.com/cliffs-of-moher/

IMG_3922IMG_3933IMG_3967

IMG_3943IMG_3958IMG_3961

Po drodze mijaliśmy Doolin – niewielkie miasteczko turystyczne położone  na zachodnim wybrzeżu Irlandii. Doolin uznawany jest przez wielu za jedno z najważniejszych centrów prawdziwej, tradycyjnej muzyki irlandzkiej.

 Następnie udaliśmy się na The Burren

Tutejsze wzgórza Burren są tak inne w stosunku do pozostałych regionów Irlandii, że nie sposób je tak po prostu ominąć. Zbocza porasta  trawka,  brak drzew czy  krzaczków, dominują za to szare, kamienne wzgórza tak jakby otaczała nas jakaś kamienna pustynia.  W okolicy znajduje się popularne Tomb- to grobowiec, którego powstanie datuje się na  3.800 lat przed naszą erą.

IMG_3971IMG_3982

IMG_3979

IMG_3983DSC_0704DSC_0706

OFICJALNY FACEBOOK

Pozostałe artykuły

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Drugi tydzień czerwca upłynął uczniom Europejskiej Szkoły Przyszłości zgodnie z najprzyjemniejszym, zakładanym już od ubiegłego roku scenariuszem Zielonej Szkoły. Ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli spędziła kilka słonecznych dni nad malowniczym jeziorem...

czytaj dalej
Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe