Projekt Erasmus+ w Szkole Przyszłości – podsumowanie działań w I semestrze 2016/2017

Napisane przez Joanna Chwalisz

4 lutego 2017

Projekt unijny „Szkoła Przyszłości – szkołą nowoczesnego Europejczyka” w ramach programu Erasmus+ rozpoczął się w naszej szkole w czerwcu zeszłego roku.  Wyjazdy na kursy zagraniczne do Hiszpanii, Francji, Anglii i Irlandii sześciu naszych nauczycieli były dopiero początkiem projektu. Miały one na celu podniesienie kwalifikacji kadry oraz przekazanie zdobytej wiedzy i umiejętności społeczności szkolnej i poszerzenie europejskiego wymiaru szkoły.

flaga_unii_europejskiej

Postawiliśmy na wielojęzyczność i otwartość na wielokulturowość.

Świadczą o tym liczne działania i projekty, które podjęli nie tylko nauczyciele korzystający z mobilności, ale również inni pracownicy szkoły:

– uruchomienie kół zainteresowań z językiem hiszpańskim dla klas I-III ¿Qué pasa? i klas IV-VI Vuelta a España

– uruchomienie nowych zajęć dodatkowych w języku angielskim dla klas I-VI

  • Play Time – zabawy z językiem angielskim dla uczniów klas 1-3;
  • NeverEnding Story – spotkania z literaturą anglojęzyczną uczniów klas 1-3
  • ART– zajęcia o sztuce w języku angielskim dla uczniów klas 4-6
  • Globtrotters – podróże anglojęzyczne dla uczniów klas 4-6

–  wprowadzenie elementów języka angielskiego do zajęć nauczania zintegrowanego

–  realizacja zajęć Scratch w klasie I (menu programu w języku angielskim oraz wykorzystanie narzędzia: Motion, Looks, Events, Sounds, backdrops)

– przeprowadzenie w klasie II projektu hiszpańskojęzycznego eTwinning ¿A qué jugamos? ze szkołą z Madrytu

– realizacja anglojęzycznego projektu eTwinning w klasie III Let’s say hello! ze szkołą z Budapesztu, której nauczycielka była również uczestniczką wyjazdu językowego

– realizacja projektu interdyscyplinarnego w klasie V Bajki la Fontaine (na lekcjach języka polskiego, francuskiego i plastyki oraz godzinie wychowawczej)

– kontynuacja francuskojęzycznego projektu eTwinning z Rumunią w klasie VI Moi et mon école.

– wprowadzenie Paszportu językowego na lekcjach języka francuskiego w klasie VI

– przedstawienie uczniom trzech ofert wyjazdów językowych: zimowe kursy języka hiszpańskiego w Malaca Instituto w Maladze w Hiszpanii, letni obóz francuskojęzyczny w miejscowości Berca w Rumunii oraz propozycja krajowa Zielonej szkoły w języku angielskim z firmą Angloville

– zorganizowanie w szkole warsztatów językowych i z wielokulturowości w ramach Europejskiego Dnia Języków

Działania nasze będą kontynuowane w II semestrze w celu uwrażliwiania uczniów i całej społeczności szkolnej na różnorodność społeczną, językową i kulturową, pogłębiania umiejętności posługiwania się językami obcymi w obszarze wypowiedzi ustnych, użycia języka obcego w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych, przełamania bariery komunikowania się w języku obcym oraz doskonalenia form pracy w zespole.

 

 

OFICJALNY FACEBOOK

Pozostałe artykuły

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Drugi tydzień czerwca upłynął uczniom Europejskiej Szkoły Przyszłości zgodnie z najprzyjemniejszym, zakładanym już od ubiegłego roku scenariuszem Zielonej Szkoły. Ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli spędziła kilka słonecznych dni nad malowniczym jeziorem...

czytaj dalej
Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe