Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Napisane przez Joanna Chwalisz

23 kwietnia 2021

Nasz szkolny etap konkursu „Dis-moi dix mots” został zakończony.
Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE – zapach, woń, perfumy.
Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny i literacki wyobrażenie lub zastosowanie tego słowa.

 

 

Wyróżnione prace, nadesłane ze wszystkich szkół uczestniczących w konkursie, zostaną pokazane na warszawskim wernisażu połączonym z podwieczorkiem w stylu francuskim w Szkole im. Cecylii Plater-Zyberkówny.

Gratulujemy wszystkim pomysłowości i talentu plastycznego!

OFICJALNY FACEBOOK

Pozostałe artykuły

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Drugi tydzień czerwca upłynął uczniom Europejskiej Szkoły Przyszłości zgodnie z najprzyjemniejszym, zakładanym już od ubiegłego roku scenariuszem Zielonej Szkoły. Ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli spędziła kilka słonecznych dni nad malowniczym jeziorem...

czytaj dalej
Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe