Francusko-hiszpańsko-angielska gra 7 rodzin

Napisane przez Joanna Chwalisz

12 października 2017

12 października w klasie VII na lekcji języka francuskiego mieliśmy przyjemność gościć dwie nauczycielki z Hiszpanii, które zaprosiła do naszej szkoły pani Renata Rębisz.

20171012_120452[1]

Nasza szkoła i Colegio Abaco z Madrytu poznały się w trakcie projektu eTwinning „?A que jugamos?” i kolejnego „Aprendemos polaco” w ubiegłym roku.

Pani Irene i Mercedes przyjechały do nas na kilka dni w ramach wymiany dobrych praktyk. Były obecne na różnych lekcjach, miały okazję je obserwować oraz w nich aktywnie uczestniczyć. Wymieniały się z nauczycielami i uczniami swoimi spostrzeżeniami w języku hiszpańskim i angielskim. Przygotowały również prezentację na temat swojego kraju.

20171012_120418[1]

Klasa VII zaprosiła nauczycielki do gry „7 rodzin”. Drużyny zdobywały punkty zgadując karty drużyny przeciwnej i zabierając je. Wymiana odbywała się w języku francuskim i hiszpańskim, a ustalanie strategii po angielsku.

20171012_115702[1]20171012_115655[1]

Dziękujemy za to  ciekawe i wesołe wielojęzyczne spotkanie!

 

 

 

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe