Intercambios- wymiana nauczycieli

Napisane przez Renata Rebisz

10 czerwca 2017

Klasa druga wraz z panią Renatą Rębisz cały czas realizuje projekt eTwinning- współpracy międzynarodowej ze szkołą podstawową w Madrycie- Colegio Abaco. Uczniowie tej szkoły uczą się słów w języku polskim z trzech działów tematycznych: powitania, kolory i cyfry od 1 do 10.

Wymowa naszych słów przysparza im wiele kłopotu, ale nasz projekt jest w pełni profesjonalny i już śpieszymy z pomocą…

DSC07273

 

Pani Renata Rębisz w dniach 12- 16.06. będzie prowadziła lekcje z języka polskiego w Colegio Abaco podczas wymiany nauczycielskiej. Liczymy, że przez cały tydzień hiszpańscy uczniowie opanują wymowę na tyle, aby w kolejnym tygodniu podczas videokonferencji z uczniami klasy 2 w naszej szkole udało im się przejść egzamin na certyfikat.

 

Każdy uczeń Colegio Abaco, który przejdzie pozytywnie rozmowę otrzyma poniższy certyfikat.

certyfikat(2)-page-001 certyfikat(2)-page-002

 

Zachęcamy do wspólnej nauki na kanale YouTube klasy 2:

 

Poniżej przedstawiamy plan lekcji pani Renaty na najbliższy tydzień.

HORARIO

 

W przyszłym roku szkolnym, w październiku pani Irene i pani Mercedes (nauczyciele Colegio Abaco) odwiedzą naszą szkołę.

Czekamy z niecierpliwością 🙂

DSC07333

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe