Intercambios- wymiana nauczycieli

Napisane przez Renata Rebisz

10 czerwca 2017

Klasa druga wraz z panią Renatą Rębisz cały czas realizuje projekt eTwinning- współpracy międzynarodowej ze szkołą podstawową w Madrycie- Colegio Abaco. Uczniowie tej szkoły uczą się słów w języku polskim z trzech działów tematycznych: powitania, kolory i cyfry od 1 do 10.

Wymowa naszych słów przysparza im wiele kłopotu, ale nasz projekt jest w pełni profesjonalny i już śpieszymy z pomocą…

DSC07273

 

Pani Renata Rębisz w dniach 12- 16.06. będzie prowadziła lekcje z języka polskiego w Colegio Abaco podczas wymiany nauczycielskiej. Liczymy, że przez cały tydzień hiszpańscy uczniowie opanują wymowę na tyle, aby w kolejnym tygodniu podczas videokonferencji z uczniami klasy 2 w naszej szkole udało im się przejść egzamin na certyfikat.

 

Każdy uczeń Colegio Abaco, który przejdzie pozytywnie rozmowę otrzyma poniższy certyfikat.

certyfikat(2)-page-001 certyfikat(2)-page-002

 

Zachęcamy do wspólnej nauki na kanale YouTube klasy 2:

 

Poniżej przedstawiamy plan lekcji pani Renaty na najbliższy tydzień.

HORARIO

 

W przyszłym roku szkolnym, w październiku pani Irene i pani Mercedes (nauczyciele Colegio Abaco) odwiedzą naszą szkołę.

Czekamy z niecierpliwością 🙂

DSC07333

OFICJALNY FACEBOOK

Klasy IV-VI wybrały się w poniedziałkowe popołudnie na spektakl „Mity Greckie”, który stworzono na podstawie „Mitologii” Jana Parandowskiego. Było trochę o zbuntowanym Prometeuszu, niedyskretnym Syzyfie, nici Ariadny, stworzeniu pór roku przez Demeter, puszce Pandory i wiele więcej😀 ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Klasa 4 wzięła udział w projekcie "Lekcja 4C" i odbyła lekcje historii w Ministerstwie Cyfryzacji, której tematem były Początki powstania państwa polskiego. Lekcja odbywała się dzięki wykorzystaniu chmury Google i laptopów, które uczniowie otrzymają w ramach programu Laptop dla ucznia.Więcej o projekcie:laptopdlaucznia.gov.pl/lekcje ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe