Dzień Kobiet w kinie – film „Jumanji”

Napisane przez Joanna Chwalisz

22 marca 2018

               Wycieczka do kina na film „Jumanji”relacja 1

Image result for jumanji plakat

(zdjęcie plakatu pochodzi ze strony http://www.filmweb.pl)

8 marca, w ramach Dnia Kobiet, wybraliśmy się wraz z naszą wychowawczynią do kina Cinema City w Arkadii na film pt. Jumanji. Ze szkoły wyszliśmy parę minut po godz. 11 i komunikacją miejską – najpierw autobusem, potem tramwajem dojechaliśmy do Arkadii. Z tego względu, że udało nam się przybyć na miejsce wcześniej, mogliśmy pozwolić sobie na szybkie zakupy w sklepie Flying Tiger Copenhagen.

W tym czasie, gdy pani Joanna kupowała bilety, my mogliśmy zaopatrzyć się w przekąski niezbędne na seans filmowy. Oprócz naszej klasy w sali kinowej było tylko 5 osób.

Jumanji opowiada o czwórce zupełnie różnych postaci: cheralawego, nieśmiałego Spencera popularnego sportowca Fridge’a, zapatrzoną w siebie gwiazdę Instagrama – Bethany i niepopularną buntowniczkę Marthę . Młodzież za karę miała posprzątać szkolny magazynek. Jednak zamiast odpracowywać czas „w kozie” znajdują konsolę i zabierają się za grę – która momentalnie przenosi ich do dżungli. Przyjmują ciała swoich awatarów z gry. Spencer staje się umięśnionym poszukiwaczem skarbów , Fridge – jego prawą ręką, niskim zoologiem, Martha – piękną dziewczyną, a Bethany ląduje w ciele kartografa – otyłego pana w średnim wieku . Reguły wyjaśnione zostają dość szybko – gracze muszą przywrócić ład w krainie Jumanji, zwracając klejnot – Oko Jaguara – na swoje miejsce.

Film ma charakter przygodowy z przeplatającymi się wątkami akcji i humoru. Większości klasy film przypadł do gustu.

Zostało nam trochę czasu, więc po filmie mogliśmy wstąpić do Empiku oraz na lody. Do szkoły wróciliśmy około godziny 16.

Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana i z chęcią bym ją powtórzyła.

autorka tekstu: Sonia Naeckel

 Wycieczka do kina na film „Jumanji”relacja 2

8 marca z okazji Dnia Kobiet nasza klasa wybrała się na film pod tytułem Jumanji.

Seans miał się zacząć o 12.30 w Cinema City w Arkadii. Żeby tam dojechać, musieliśmy jechać autobusem z przesiadką na tramwaj. Gdy dotarliśmy do Arkadii, pierwsze co zrobiliśmy to pobiegliśmy do Taiger’a. Wszyscy kupili strzelające cukierki. Ja osobiście w Tigerze byłam pierwszy raz i bardzo mi się podobało.

Gdy zmierzaliśmy już na 3 piętro Arkadii to natrafiliśmy na zjeżdżalnię. Tak zjeżdżalnię! Wszyscy chcieli zjeżdżać, ale pani powiedziała, że po filmie, bo teraz jest za duża kolejka, więc wjechaliśmy na górę i weszliśmy do kina. Oczywiście ja z Jaśminą, nie zważając na wszystko, pobiegłyśmy kupić popcorn i colę. Rzecz jasna byłyśmy pierwsze. Wparadowaliśmy dumnie na salę, a tam jedna osoba. Każdy mógł więc wybrać sobie miejsce, które mu się podobało. Film był WSPANIAŁY. Opowiadał o czwórce przyjaciół, których wciągnęła gra video. Musieli przechodzić levele i uratować świat Jumanji.

Wszystkim bardzo się podobało. Po filmie zdążyliśmy jeszcze pójść do Empiku i na lody. W Empiku większość osób kupowała składniki do slima np. klej, brokat czy piankolinę.

Powrót zajął tyle czasu co przyjazd.

Było cudownie. Na pewno powtórzymy tę wycieczkę jeszcze raz.

autorka tekstu: Joanna Zawadzka

 

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe