Dzień Kobiet w kinie – film „Jumanji”

Napisane przez Joanna Chwalisz

22 marca 2018

               Wycieczka do kina na film „Jumanji”relacja 1

Image result for jumanji plakat

(zdjęcie plakatu pochodzi ze strony http://www.filmweb.pl)

8 marca, w ramach Dnia Kobiet, wybraliśmy się wraz z naszą wychowawczynią do kina Cinema City w Arkadii na film pt. Jumanji. Ze szkoły wyszliśmy parę minut po godz. 11 i komunikacją miejską – najpierw autobusem, potem tramwajem dojechaliśmy do Arkadii. Z tego względu, że udało nam się przybyć na miejsce wcześniej, mogliśmy pozwolić sobie na szybkie zakupy w sklepie Flying Tiger Copenhagen.

W tym czasie, gdy pani Joanna kupowała bilety, my mogliśmy zaopatrzyć się w przekąski niezbędne na seans filmowy. Oprócz naszej klasy w sali kinowej było tylko 5 osób.

Jumanji opowiada o czwórce zupełnie różnych postaci: cheralawego, nieśmiałego Spencera popularnego sportowca Fridge’a, zapatrzoną w siebie gwiazdę Instagrama – Bethany i niepopularną buntowniczkę Marthę . Młodzież za karę miała posprzątać szkolny magazynek. Jednak zamiast odpracowywać czas „w kozie” znajdują konsolę i zabierają się za grę – która momentalnie przenosi ich do dżungli. Przyjmują ciała swoich awatarów z gry. Spencer staje się umięśnionym poszukiwaczem skarbów , Fridge – jego prawą ręką, niskim zoologiem, Martha – piękną dziewczyną, a Bethany ląduje w ciele kartografa – otyłego pana w średnim wieku . Reguły wyjaśnione zostają dość szybko – gracze muszą przywrócić ład w krainie Jumanji, zwracając klejnot – Oko Jaguara – na swoje miejsce.

Film ma charakter przygodowy z przeplatającymi się wątkami akcji i humoru. Większości klasy film przypadł do gustu.

Zostało nam trochę czasu, więc po filmie mogliśmy wstąpić do Empiku oraz na lody. Do szkoły wróciliśmy około godziny 16.

Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana i z chęcią bym ją powtórzyła.

autorka tekstu: Sonia Naeckel

 Wycieczka do kina na film „Jumanji”relacja 2

8 marca z okazji Dnia Kobiet nasza klasa wybrała się na film pod tytułem Jumanji.

Seans miał się zacząć o 12.30 w Cinema City w Arkadii. Żeby tam dojechać, musieliśmy jechać autobusem z przesiadką na tramwaj. Gdy dotarliśmy do Arkadii, pierwsze co zrobiliśmy to pobiegliśmy do Taiger’a. Wszyscy kupili strzelające cukierki. Ja osobiście w Tigerze byłam pierwszy raz i bardzo mi się podobało.

Gdy zmierzaliśmy już na 3 piętro Arkadii to natrafiliśmy na zjeżdżalnię. Tak zjeżdżalnię! Wszyscy chcieli zjeżdżać, ale pani powiedziała, że po filmie, bo teraz jest za duża kolejka, więc wjechaliśmy na górę i weszliśmy do kina. Oczywiście ja z Jaśminą, nie zważając na wszystko, pobiegłyśmy kupić popcorn i colę. Rzecz jasna byłyśmy pierwsze. Wparadowaliśmy dumnie na salę, a tam jedna osoba. Każdy mógł więc wybrać sobie miejsce, które mu się podobało. Film był WSPANIAŁY. Opowiadał o czwórce przyjaciół, których wciągnęła gra video. Musieli przechodzić levele i uratować świat Jumanji.

Wszystkim bardzo się podobało. Po filmie zdążyliśmy jeszcze pójść do Empiku i na lody. W Empiku większość osób kupowała składniki do slima np. klej, brokat czy piankolinę.

Powrót zajął tyle czasu co przyjazd.

Było cudownie. Na pewno powtórzymy tę wycieczkę jeszcze raz.

autorka tekstu: Joanna Zawadzka

 

OFICJALNY FACEBOOK

Dziś obchodzimy międzynarodową inicjatywę Dzień Bezpiecznego Internetu, do której jak co roku nasza szkoła włącza się z zajęciami edukacyjnym. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
👉Mamy fantastyczne wiadomości! 👌👉Już 15 SZKÓŁ z Białołęki zadeklarowało uczestnictwo w ogólnopolskim konkursie matematycznym MathRiders!👉Nasz Konkurs uzyskał patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Białołęka!👉Już wkrótce, będziecie mogli zamówić specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami z poprzednich edycji Puchacza!Bardzo się cieszymy z ogromnego zainteresowania naszym konkursem 🥰👉Rodzicu, jeśli chciałbyś, żeby Szkoła Twojego Dziecka również przystąpiła od Konkursu - przekaż tą informacje do wychowawcy, szkolnego koordynatora konkursów lub do sekretariatu.Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego:mathriders.pl/formularz-zgloszeniowy-do-udzialu-w-konkursie-matematycznymKtóre szkoły planują udział w Puchaczu?Szkoła Podstawowa nr 110Szkoła Podstawowa nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza w WarszawieSzkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 w WarszawieInspiracja Niepubliczna Szkoła PodstawowaNiepubliczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła"Szkoła Marzeń SP 356Szkoła Podstawowa nr 257 BiałołękaSzkoła Podstawowa nr 314 im.Przyjaciół ZiemiSzkoła Podstawowa Nr 355Europejska Szkoła PrzyszłościSzkoła Podstawowa nr 368 w Warszawie ul. Ostródzka175Szkoła Podstawowa Nr 361 w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła IISzkoła Podstawowa nr 367Szkoła Podstawowa nr 365Zapraszamy do udziału w Konkursie także:Szkoła Podstawowa 112Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ZiarnoMentis Polsko-Angielska Szkoła PodstawowaSpołeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STOSzkoła Podstawowa Nr 342Szkoła Podstawowa nr 344Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie👉Nie odchodźcie daleko 😉Już wkrótce będziecie mogli zamówić, specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami.#KonkursPuchaczPiotr #PrzyjaznaMatematyka #PrzyjemnaMatematyka ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe