KRÓLEWNA ŚNIEŻKA W KLASIE 1

Napisane przez Renata Rebisz

5 kwietnia 2018

Królewna Śnieżka jest bajką o znaczeniu ponadczasowym. To historia opowiadająca o wartościach niezwykle ważnych zarówno z punktu widzenia dzieci, jak i dla dorosłych. To przejmująca opowieść o ludzkiej dobroci, o zdolności do pomocy innym a także o miłości.

Historia ta niesie ze sobą uniwersalny morał o tym, iż pragnienie nieustającego piękna jest potrzebą próżną, która może doprowadzić nas do złego a zaufanie w stosunku do innych musi mieć swoje granice.
Bajka ta jest bogata w ciekawe wydarzenia, wielość postaci, różnorodność scenerii, dlatego postanowiliśmy stworzyć nasz,, Mały Teatr”, w którym odtworzymy jej treść kierując się naszą wyobraźnią.

Klasa pierwsza od dłuższego czasu pracowała nad wykonaniem tej bajki w języku angielskim. Bardzo dużo czasu zajęło nam przygotowywanie postaci, scenografii i wreszcie nauka tekstów. Gdy już się nauczyliśmy swoich ról prawdziwym wyzwaniem a jednocześnie miłym doświadczeniem było odgrywanie poszczególnych scenek.

Największą jednak przyjemnością dla dzieci była zabawa naszymi kukiełkami. Dziewczynki przez cały czas troszczyły się o nie, poprawiały i ulepszały.
Gdy w końcu udało się sfinalizować nasze przedsięwzięcie wszyscy bardzo się ucieszyliśmy. Miny i komentarze dzieci podczas oglądania- bezcenne.

 

Dziękujemy Pani Magdzie Czech oraz Pani Justynie Dymek- Rogalskiej za wsparcie i realizację.

Film dostępny pod linkiem:

SNOW WHITE

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe