KRÓLEWNA ŚNIEŻKA W KLASIE 1

Napisane przez Renata Rebisz

5 kwietnia 2018

Królewna Śnieżka jest bajką o znaczeniu ponadczasowym. To historia opowiadająca o wartościach niezwykle ważnych zarówno z punktu widzenia dzieci, jak i dla dorosłych. To przejmująca opowieść o ludzkiej dobroci, o zdolności do pomocy innym a także o miłości.

Historia ta niesie ze sobą uniwersalny morał o tym, iż pragnienie nieustającego piękna jest potrzebą próżną, która może doprowadzić nas do złego a zaufanie w stosunku do innych musi mieć swoje granice.
Bajka ta jest bogata w ciekawe wydarzenia, wielość postaci, różnorodność scenerii, dlatego postanowiliśmy stworzyć nasz,, Mały Teatr”, w którym odtworzymy jej treść kierując się naszą wyobraźnią.

Klasa pierwsza od dłuższego czasu pracowała nad wykonaniem tej bajki w języku angielskim. Bardzo dużo czasu zajęło nam przygotowywanie postaci, scenografii i wreszcie nauka tekstów. Gdy już się nauczyliśmy swoich ról prawdziwym wyzwaniem a jednocześnie miłym doświadczeniem było odgrywanie poszczególnych scenek.

Największą jednak przyjemnością dla dzieci była zabawa naszymi kukiełkami. Dziewczynki przez cały czas troszczyły się o nie, poprawiały i ulepszały.
Gdy w końcu udało się sfinalizować nasze przedsięwzięcie wszyscy bardzo się ucieszyliśmy. Miny i komentarze dzieci podczas oglądania- bezcenne.

 

Dziękujemy Pani Magdzie Czech oraz Pani Justynie Dymek- Rogalskiej za wsparcie i realizację.

Film dostępny pod linkiem:

SNOW WHITE

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe