Kaligram 2020

Napisane przez Joanna Chwalisz

27 maja 2020

       Konkurs francuski „Kaligram” 2020

Ogólnopolski konkurs „KALIGRAM – BAJKI LA FONTAINE'A” IX EDYCJA ...

Kolejny rok uczniowie naszej szkoły są uczestnikami francuskiego plastycznego konkursu „Kaligram”, który po raz dziewiąty organizuje Polsko-Francuska Szkoła Podstawowa La Fontaine w Warszawie.

http://lafontaine.edu.pl/

Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu w formie ilustracji treści wybranej bajki Jean de la Fontaine’a w taki sposób, aby litery i słowa tworzyły postać lub przedmiot.

https://www.youtube.com/watch?v=GnkycT48RTw

W szkolnym etapie konkursu wyróżniliśmy prace, które reprezentują naszą szkołę w etapie ogólnopolskim.

Oto nasi zwycięzcy:

I miejsce 

Barbara z klasy 6

„Konik polny i mrówka”

II miejsce

Sonia z klasy 8

„Koziołki”

III miejsce

Jakub z klasy 6

„Osioł i złodzieje”

 

wyróżnienie

Zofia z klasy 6

„Czapla”

wyróżnienie

Maciej z klasy 7

„Dzban z mlekiem”

 

Gratulujemy Wam pięknych prac, wytrwałości w ich wykonaniu i pomysłowości!

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe