Międzynarodowy Dzień Kropki

Napisane przez Joanna Chwalisz

11 października 2020

15 września na całym świecie obchodzony jest International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Inaczej mówiąc jest to dzień kreatywności i odkrywania swoich talentów.

Świętowaliśmy ten dzień w naszej szkole na lekcjach języka francuskiego i hiszpańskiego.

Skąd wziął się pomysł na obchody takiego dnia? Dowiedzieliśmy się tego z francuskiej książeczki „Un bon point pour Zoé”.

Na lekcji języka hiszpańskiego, dzięki prezentacjom i filmikom, uczniowie dowiedzieli się, jak wielkie znaczenie ma mała kropka.

Okazało się, że istnieje technika malowania kropkami i plamami nazywana „puntillismo” (hiszp.) czy „pointillisme” (fr.). Obejrzeliśmy obrazy Seurata i Miró, które są pełne kropek i mają do dziś wielu naśladowców.

Francuska nastolatka, której kanał yuotube jest bardzo popularny, pokazała nam krok po kroku jak wykonać kropkowany portret i narysować detale.

Spróbowaliśmy namalować świnkę z kropek i kółek według hiszpańskiego tutorialu i napisać swoje imię imitując kropkowany alfabet Joana Miró.

Miro alphabet

To był kreatywny dzień pełen nowych inspiracji.

OFICJALNY FACEBOOK

W ramach treningu umiejętności społecznych, uczymy się udzielać precyzyjnych komunikatów, które są niezbędne by działać skutecznie i przeciwdziałać konfliktom. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Z dziennika białej szkoły - czwartek 20 stycznia 2022:Nuda zimą? Nie wśród uczniów ESP! Kaski na głowach, błysk w oczach 😉 Dziś odbyły się zawody na stoku i basenie. Robimy postępy z każdym kolejnym zjazdem #PROGRES! Przesyłamy pozdrowienia do Warszawy 😉 ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Świąteczny grudzień w klasie 7

Świąteczny grudzień w klasie 7

W ramach grudniowych wydarzeń uczniowie klasy 7 wzięli udział w wielu przedsięwzięciach świątecznych: mikołajki klasowe, warsztaty świec sojowych, wigilia klasowa, wspólna dekoracja naszej sali i świąteczny pokaz iluzji. Zapraszamy do obejrzenia relacji :)...

czytaj dalej
THANKSGIVING DAY

THANKSGIVING DAY

Uczniowie klasy 7 przygotowali przedstawienie w języku angielskim dotyczące amerykańskiego Święta Dziękczynienia (Thanksgiving Day). Celem inscenizacji jest promowanie nauki języka angielskiego oraz przybliżenie kultury i historii krajów anglojęzycznych. Święto...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe