Międzynarodowy Dzień Kropki

Napisane przez Joanna Chwalisz

11 października 2020

15 września na całym świecie obchodzony jest International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Inaczej mówiąc jest to dzień kreatywności i odkrywania swoich talentów.

Świętowaliśmy ten dzień w naszej szkole na lekcjach języka francuskiego i hiszpańskiego.

Skąd wziął się pomysł na obchody takiego dnia? Dowiedzieliśmy się tego z francuskiej książeczki „Un bon point pour Zoé”.

Na lekcji języka hiszpańskiego, dzięki prezentacjom i filmikom, uczniowie dowiedzieli się, jak wielkie znaczenie ma mała kropka.

Okazało się, że istnieje technika malowania kropkami i plamami nazywana „puntillismo” (hiszp.) czy „pointillisme” (fr.). Obejrzeliśmy obrazy Seurata i Miró, które są pełne kropek i mają do dziś wielu naśladowców.

Francuska nastolatka, której kanał yuotube jest bardzo popularny, pokazała nam krok po kroku jak wykonać kropkowany portret i narysować detale.

Spróbowaliśmy namalować świnkę z kropek i kółek według hiszpańskiego tutorialu i napisać swoje imię imitując kropkowany alfabet Joana Miró.

Miro alphabet

To był kreatywny dzień pełen nowych inspiracji.

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe