Międzynarodowy Dzień Kropki

Napisane przez Joanna Chwalisz

11 października 2020

15 września na całym świecie obchodzony jest International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Inaczej mówiąc jest to dzień kreatywności i odkrywania swoich talentów.

Świętowaliśmy ten dzień w naszej szkole na lekcjach języka francuskiego i hiszpańskiego.

Skąd wziął się pomysł na obchody takiego dnia? Dowiedzieliśmy się tego z francuskiej książeczki „Un bon point pour Zoé”.

Na lekcji języka hiszpańskiego, dzięki prezentacjom i filmikom, uczniowie dowiedzieli się, jak wielkie znaczenie ma mała kropka.

Okazało się, że istnieje technika malowania kropkami i plamami nazywana „puntillismo” (hiszp.) czy „pointillisme” (fr.). Obejrzeliśmy obrazy Seurata i Miró, które są pełne kropek i mają do dziś wielu naśladowców.

Francuska nastolatka, której kanał yuotube jest bardzo popularny, pokazała nam krok po kroku jak wykonać kropkowany portret i narysować detale.

Spróbowaliśmy namalować świnkę z kropek i kółek według hiszpańskiego tutorialu i napisać swoje imię imitując kropkowany alfabet Joana Miró.

Miro alphabet

To był kreatywny dzień pełen nowych inspiracji.

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe