„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”

Napisane przez Kamila Szałańska

16 września 2021

Ze względu na okrągły jubileusz istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości, poprosiliśmy naszych uczniów o przelanie na papier swoich przemyśleń. Niektórzy zredagowali niezwykłe opowiadania, których akcja toczy się w murach szkoły. Inni zdecydowali się na poetyckie ujęcie emocji związanych z kolegami, koleżankami, nauczycielami i wychowawcami. Drodzy Uczniowie! Dziękujemy za tyle ciepłych słów! Cieszymy się, że chodzenie do szkoły nie jest dla Was przykrym obowiązkiem, ale niezwykłą przygodą, która rozpoczyna się na nowo każdego dnia.

 

Poniżej prezentujemy wybrane prace uczniów.

 

What do we know about our school?

It’s very cool.

Together we can play many games,

we don’t do exercise – they’re not OK.

But we love every P.E. exercise,

in our gym- they’re very nice.

 

Our school is ten years old.

It might not be new, but it’s still gold.

Not every teacher is nice,

but at least they give us some advice.

 

Even though I don’t like my school,

I just wanted to say I’m sometimes excited

for the very next day.

Uczniowie klasy ósmej.

 

 

Najlepsza szkoła to Szkoła Przyszłości.

Nikt w niej nie łamie sobie kości.

Dobrze się uczymy, na obiady chodzimy.

Pani Kamil błędy poprawia, a Pan Kamil minusy wstawia.

Pani Magda fajna jest, nawet jeśli robi test.

Pan Mocarski jest the best, zawsze ma Muszyniankę i dres.

Pani Kinga o świecie uczy oraz hałas w klasie szybko wykluczy.

Pani Greta pięknie rysuje i maluje.

W Europejskiej Szkole Przyszłości witamy wszystkich gości!

Anna H. oraz Maria P.

 

„Nasi nauczyciele”

W naszej szkole fajnie jest,

Pani Asia jest the best,

Pan od SPEAKA nieźle bryka,

A Pan Kamil to wzór matematyka.

Pani Kamila często nas zagina.

Pani Magda nie odpuszcza,

Często słuchanie nam puszcza.

Dużo pracy i zadań nam dają

I nigdy się nie poddają.

A na hiszpanie, mój drogi Panie,

Mamy nie lada wyzwanie.

Na muzyce Pani Benia bardzo szybko wygania z nas lenia.

Pan Rafał na WF-ie wycisk nam daje,

A na śniadanie kanapkę bez jajek.

Na religii cudowna atmosfera,

A obok hałasuje EDUSFERA.

Dzięki geografii każdy z map czytać potrafi.

Liwia S., Martyna N., Natalia N., Natalia Sz., Kalina R.

 

 

Jest taka szkoła na Białołęckiej,

W której możesz chcieć i możesz mieć więcej.

 

Możesz mieć super nauczycieli,

O których myślisz już od niedzieli.

 

Pan Maciek na rozmowę zawsze ma czas,

Poczuciem humoru wykazał się nie raz.

 

U Pani Kamili czas zbyt szybko leci,

Co bardzo smuci wszystkie dzieci.

 

Pan Kamil dobrze matmę tłumaczy,

Z tej pracy będzie kilka kołaczy.

 

Para od wuefu poty z nas wyciska,

Sporo dzieci na pewno na tym zyska.

 

Pani Kinga maluszkami się zaopiekuje,

Będzie stawiać piątki a nie same dwóje.

 

Pani Asia cierpliwie uczy hiszpana,

I jest uśmiechnięta od samego rana.

 

A Pani Magda od lengłydża blondynka,

Jest tak pogodna jak pogodynka.

 

O wszystkich tutaj napisać nie sposób,

Tak dużo tu fajnych pracuje osób.

 

I nie zapomnijmy o Pani Ani,

Bo bez niej wszystko byłoby do bani.

 

Ja też we wrześniu kończę dziesięć lat,

Ta szkoła jest  więc dla mnie jak własny bliźniak brat.

Kaja K.

 

 

„Moja szkoła”

Moja szkoła, szkoła ma

pełna uczniów jest co dnia.

Uczy, bawi wręcz zachęca

i konkursy nam rozkręca.

Wszystkich lubi, wszystkich zna

i tych nowych zaprasza.

 

Hip hip hura, hip hura

Moja szkoła, szkoła ma.

 

Moja szkoła, szkoła ma

pedagogów dobrych ma.

Super uczą wszystko nas

W domu w szkole i na czas.

Motywują, zabawiają

i do domu nie zadają.

 

Hip hip hura, hip hura

Moja szkoła, szkoła ma.

 

Moja szkoła, szkoła ma

Lubię ją każdego dnia

Urodziny dzisiaj ma,

Krzyczę więc hip, hip hura.

Europejska Przyszłość ta

Dziesięć lat obchodzi, ha!

 

Hip hip hura, hip hura

Moja szkoła, szkoła ma.

 

Moja szkoła, szkoła ma

Święto wielkie ogłasza,

Dziesięć lat, dziesięć ma

Wiwatujmy z nią hura.

Tort, zabawa, wielka gra

To wspaniała nagroda.

 

Hip hip hura, hip hura

Moja szkoła, szkoła ma.

 

Moja szkoła, szkoła ma

niechaj trwa, niechaj trwa.

Dzieci uczy jak co dnia

nowe rzeczy wprowadza.

Każdy chyba już ją zna

A jak nie to niech pozna.

 

Hip hip hura, hip hura

Moja szkoła, szkoła ma.

Ida K.

 

 

„Zagadka przyszłości”

       Pewnego dnia po wakacjach bawiliśmy się w chowanego na szkolnym placu. Ukryłem się w krzakach i znalazłem mapę. Nie była to taka zwyczajna mapa – to była mapa dotycząca tajnego skarbu. Zwołałem szybko kolegów, żeby im ją pokazać.

       Następnego ranka, gdy byliśmy obok sali gimnastycznej, zaczepili nas starsi koledzy. Jeden z nich zepchnął nas i zaczęliśmy się z nim bić o mapę, ponieważ próbował nam ją wyrwać. Na szczęście prawie od razu zjawiła się Pani Kamila i nas rozdzieliła. Kto wie, co by się dalej stało gdyby nie Pani?

Poszliśmy na WF. Akurat była gimnastyka, więc gdy braliśmy materac, odkryliśmy tajemniczy tunel. Dziewczyny pomogły nam, bo zagadały Pana Rafała, a my w tym czasie weszliśmy do tunelu. Gdy tylko przez niego przeszliśmy, znaleźliśmy się na wielkiej polanie, dokładnie na tej, która była narysowana na mapie. Na środku polany stała skrzynia. Otworzyliśmy ją z zaciekawieniem i ujrzeliśmy zaczarowane lustro. Przejrzeliśmy się w nim i zobaczyliśmy swoją przyszłość. Od tej pory każdy z nas wiedział już, co się wydarzy w przyszłości i jak będzie wyglądało jego życie. Na szczęście lustro pokazywało nam dobrą przyszłość.

Pobiegliśmy szybko do dziewczyn, aby im opowiedzieć o naszym niezwykłym odkryciu. Chcieliśmy, aby same też mogły to sprawdzić. Dziewczyny były bardzo przejęte, a po ich powrocie razem postanowiliśmy, że to będzie nasza klasowa tajemnica, której nikomu nie zdradzimy.

Europejska Szkoła Przyszłości dlatego ma taką nazwę, bo jest dobrą szkołą i ma magiczne lustro przyszłości.

Gabriel K.

 

 

       „Zniknięcie Pani Kamili”

           Od początku roku szkolnego nie odbyła się nawet jedna lekcja języka polskiego. Minął już tydzień. Uczniowie z klasy piątej zaczęli się niepokoić nagłym zniknięciem Pani Kamili. Nauczyciele uspokajali, że to tylko choroba, ale piątoklasiści postanowili odkryć tajemnicę tego zniknięcia.

Kolejnego dnia nadal nie było pani. Klasa piąta przechodząc obok sekretariatu, usłyszała rozmowę dyrekcji.

– Nie możemy dłużej robić zastępstw – powiedziała Pani Ewa.

– To prawda – westchnęła dyrektorka – dzieci muszą zacząć uczyć się polskiego.

– Może zatrudnimy nową nauczycielkę?

– Dajmy jej jeszcze tydzień. Jeśli nie wróci, to będziemy zmuszone zatrudnić kogoś nowego.

Tymczasem Pani Magda przegoniła dzieci na lekcje. Na geografii Pani Kinga poprosiła o wyjęcie mapy z szafy. Wtedy Olga zauważyła stary dom obok parku. Budynek wydał się jej dziwny. Dziewczyna miała przeczucie, że to tam jest uwięziona Pani Kamila. Na przerwie opowiedziała o swoich odczuciach kolegom.

– No nie wiem – powiedział Iwo. – To przecież zwyczajny dom…

– Proszę, sprawdźmy to! Ja jestem prawie pewna, że tam jest Pani Kamila – nalegała Olga.

Po długich dyskusjach i głosowaniu decyzja zapadła. Uczniowie postanowili sprawdzić, czy w starym domu jest ich ukochana nauczycielka. Po szkole piątoklasiści wybrali się do tajemniczego domu. Weszli do środka. Była tam wielka sala, a na środku… PANI KAMILA! Obok niej stał starzec, który był dziwnie ubrany. Powiedział:

– Witajcie! Kim jesteście?

– Przyszliśmy po naszą nauczycielkę! – powiedziała zdecydowanym głosem Kalina.

– Jeśli chcecie ją odzyskać, podajcie rozwiązanie zagadki. Co najpierw chodzi na czterech nogach, potem na dwóch, a później na trzech?

– Człowiek! – odpowiedział Bartek.

– Dobrze. Możecie ją uwolnić.

Wszyscy wrócili do szkoły a cała historia szczęśliwie się zakończyła.

Martyna N., Olga N., Natalia N., Natalia Sz., Liwia S., Kalina R.

 

OFICJALNY FACEBOOK

Nauka nie musi być nudna! W ramach rozszerzonego programu informatyki uczniowie mają możliwość zaprogramować robota Photon 🎮 Wyścigi robotów, gra w kręgle z Photonem czy też tworzenie warunków z wykorzystaniem czujników odległości, dotyku i światła to jedne z aktywności podczas zajęć robotyki ⚙️Zestawy zostały zakupione w ramach dotacji Laboratoria Przyszłości. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW 🫶 Każdego dnia klasy od 1 do 8 miały inne zadania do wykonania. Było przy tym dużo wspaniałości i życzliwości 🎉🎁 To był DOBRY TYDZIEŃ! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe