Paris, Paris – dzień pierwszy

Napisane przez Justyna Jakubiuk

18 lipca 2016

Pierwszy dzień w Paryżu zaczął się dość wcześnie,  bo o 5 rano. A wszystko to z powodu emocji pomieszanych z niepewnością,  jak to będzie, jakich ludzi spotkam w grupie, z jakich krajów itp.

Swoją podróż po Paryżu zaczęłam od zakupienia biletu tygodniowego, który umożliwia mi podróżowanie po całym mieście wszelkimi liniami metra, busami i pociągami (RER). Jako ciekawostkę mogę powiedzieć,  że podziemia Paryża poprzecinane są 14 liniami metra, wiec można podróżować do woli.

Następnie udałam się do mojej szkoły.  Na miejscu okazało się,  że jestem w ośmioosobowej grupie, a każda z tych osób pochodzi z innej części świata. Mam możliwość uczenia się wraz z Meksykańską,  Australijczykiem,  Pakistanką, Hiszpanką,  Holendrem,  Turkiem oraz Amerykanką.

Mogę z pewnością powiedzieć,  że dzisiejszy poranek był bardzo pracowity. I niech o tym świadczą poniższe słowa:

Je suis Justyna Jakubiuk. J’ai trente trois ans.  J’habite à Varsovie. Je suis Polonaise.

Et toi? Comment tu t’appelles?

 

 

OFICJALNY FACEBOOK

Pozostałe artykuły

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Drugi tydzień czerwca upłynął uczniom Europejskiej Szkoły Przyszłości zgodnie z najprzyjemniejszym, zakładanym już od ubiegłego roku scenariuszem Zielonej Szkoły. Ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli spędziła kilka słonecznych dni nad malowniczym jeziorem...

czytaj dalej
Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe