Podsumowanie projektu z Francją w klasie 1

Napisane przez Justyna Gorska

1 sierpnia 2017

W II semestrze klasie 1 udało się nawiązać współpracę z uczniami ze szkoły Ecole St Michel we Francji. Współpraca dotyczyła zerówki czyli uczniów w tym samym wieku co połowa klasy 1 oraz dzieci o rok młodszych. Klasa dzieci z francuskiej szkoły liczyła 27 uczniów, a klasa 1 – 14. Nasza współpraca rozpoczęła się w kwietniu. Pierwszym elementem było wykonanie przez klasę 1 – 27 kartek wielkanocnych, po jednej dla każdego dziecka z Francji. Kartki zawierały życzenia w języku angielskim i zostały wysłane dzieciom z Francji.
DSC06404

Oprócz samego przygotowywania kartek pojawił‚ się również element edukacyjny: odnaleźliśmy Francję na mapie, sprawdziliśmy jakie miasto jest stolicą Francji, porównaliśmy liczebność Francji  z naszym krajem.

DSC06724
Dowiedzieliśmy się również że we Francji nie świętuje się Wielkanocy i nie ma tam zwyczaju składania sobie wielkanocnych życzeń, dlatego klasa Coralie (wychowawcy grupy) w odpowiedzi na nasze kartki przygotowała list, w którym przedstawiła swoją klasę, szkołę oraz postać Clementa – Clement applati po angielsku Flat Stanley. Dzieci z Francji pokolorowały chłopca z papieru, napisały list i wysyłały go do nas.
pizap.com15015771791641
My otrzymując go w liście mieliśmy za zadanie zrobić różne zdjęcia z miejsca, w którym mieszkamy, odpisać na list i odesłać Clement wraz z opisem jego podroży i miejsc które zwiedził.  Uczniowie klasy 1 zabrali Clementa do domu oraz na wycieczki, które odbyli z rodzicami podczas długiego, czerwcowego weekendu. Ich zadaniem było wykonanie zdjęć z Clementem w codziennych czynnościach oraz w różnych miejscach w Warszawie.
pizap.com14980354721861
Zdjęcia z Clementem w naszej klasie i przed szkołą również zamieściliśmy w liście, który wysłaliśmy naszym kolegom i koleżankom z Francji.
pizap.com15015780535982
W liście zaprezentowaliśmy również ciekawe, naszym zdaniem, miejsca (wraz ze zdjęciami) w Warszawie (National Stadion, Royal Castle, Monument of Siren, Copernicus Science Centre) oraz w Polsce (Tatry mountains, The Baltic Sea). Miało to na celu promowanie naszego miasta oraz kraju wśród małych mieszkańców Francji.
A tak wyglądał list oraz nasze przygotowania przed wysłaniem go:
pizap.com15015796254071
20 czerwca 2017r. odbyła się również rozmowa z dziećmi z Francji przez Skype. Uczniowie klasy 1 przedstawili się w języku angielskim oraz powiedzieli czym się pasjonują oraz zaśpiewali piosenkę w języku polskim „Idzie wiosna”. Dzieci z Francji również dokonały autoprezentacji w języku angielskim oraz zaśpiewały nam piosenkę o zwierzętach w tym języku. Na naszą prośbę zaśpiewali również piosenkę w języku francuskim. Dzieci miały szansę poczuć na własnej skórze, że warto uczyć się języka angielskiego, ponieważ jest to język uniwersalny, język który łączy wiele krajów i ludzi na świecie. Po rozmowie zaproponowałam nauczycielce języka angielskiego oraz wychowawczyni, wymianę nauczycielską, zapraszając ich do naszej szkoły i do Polski w przyszłym roku szkolnym.

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe