Podsumowanie projektu z Francją w klasie 1

Napisane przez Justyna Gorska

1 sierpnia 2017

W II semestrze klasie 1 udało się nawiązać współpracę z uczniami ze szkoły Ecole St Michel we Francji. Współpraca dotyczyła zerówki czyli uczniów w tym samym wieku co połowa klasy 1 oraz dzieci o rok młodszych. Klasa dzieci z francuskiej szkoły liczyła 27 uczniów, a klasa 1 – 14. Nasza współpraca rozpoczęła się w kwietniu. Pierwszym elementem było wykonanie przez klasę 1 – 27 kartek wielkanocnych, po jednej dla każdego dziecka z Francji. Kartki zawierały życzenia w języku angielskim i zostały wysłane dzieciom z Francji.
DSC06404

Oprócz samego przygotowywania kartek pojawił‚ się również element edukacyjny: odnaleźliśmy Francję na mapie, sprawdziliśmy jakie miasto jest stolicą Francji, porównaliśmy liczebność Francji  z naszym krajem.

DSC06724
Dowiedzieliśmy się również że we Francji nie świętuje się Wielkanocy i nie ma tam zwyczaju składania sobie wielkanocnych życzeń, dlatego klasa Coralie (wychowawcy grupy) w odpowiedzi na nasze kartki przygotowała list, w którym przedstawiła swoją klasę, szkołę oraz postać Clementa – Clement applati po angielsku Flat Stanley. Dzieci z Francji pokolorowały chłopca z papieru, napisały list i wysyłały go do nas.
pizap.com15015771791641
My otrzymując go w liście mieliśmy za zadanie zrobić różne zdjęcia z miejsca, w którym mieszkamy, odpisać na list i odesłać Clement wraz z opisem jego podroży i miejsc które zwiedził.  Uczniowie klasy 1 zabrali Clementa do domu oraz na wycieczki, które odbyli z rodzicami podczas długiego, czerwcowego weekendu. Ich zadaniem było wykonanie zdjęć z Clementem w codziennych czynnościach oraz w różnych miejscach w Warszawie.
pizap.com14980354721861
Zdjęcia z Clementem w naszej klasie i przed szkołą również zamieściliśmy w liście, który wysłaliśmy naszym kolegom i koleżankom z Francji.
pizap.com15015780535982
W liście zaprezentowaliśmy również ciekawe, naszym zdaniem, miejsca (wraz ze zdjęciami) w Warszawie (National Stadion, Royal Castle, Monument of Siren, Copernicus Science Centre) oraz w Polsce (Tatry mountains, The Baltic Sea). Miało to na celu promowanie naszego miasta oraz kraju wśród małych mieszkańców Francji.
A tak wyglądał list oraz nasze przygotowania przed wysłaniem go:
pizap.com15015796254071
20 czerwca 2017r. odbyła się również rozmowa z dziećmi z Francji przez Skype. Uczniowie klasy 1 przedstawili się w języku angielskim oraz powiedzieli czym się pasjonują oraz zaśpiewali piosenkę w języku polskim „Idzie wiosna”. Dzieci z Francji również dokonały autoprezentacji w języku angielskim oraz zaśpiewały nam piosenkę o zwierzętach w tym języku. Na naszą prośbę zaśpiewali również piosenkę w języku francuskim. Dzieci miały szansę poczuć na własnej skórze, że warto uczyć się języka angielskiego, ponieważ jest to język uniwersalny, język który łączy wiele krajów i ludzi na świecie. Po rozmowie zaproponowałam nauczycielce języka angielskiego oraz wychowawczyni, wymianę nauczycielską, zapraszając ich do naszej szkoły i do Polski w przyszłym roku szkolnym.

OFICJALNY FACEBOOK

Klasy IV-VI wybrały się w poniedziałkowe popołudnie na spektakl „Mity Greckie”, który stworzono na podstawie „Mitologii” Jana Parandowskiego. Było trochę o zbuntowanym Prometeuszu, niedyskretnym Syzyfie, nici Ariadny, stworzeniu pór roku przez Demeter, puszce Pandory i wiele więcej😀 ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Klasa 4 wzięła udział w projekcie "Lekcja 4C" i odbyła lekcje historii w Ministerstwie Cyfryzacji, której tematem były Początki powstania państwa polskiego. Lekcja odbywała się dzięki wykorzystaniu chmury Google i laptopów, które uczniowie otrzymają w ramach programu Laptop dla ucznia.Więcej o projekcie:laptopdlaucznia.gov.pl/lekcje ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe