Nauczyciele z Madrytu w naszej szkole

Napisane przez Renata Rebisz

15 października 2017

Szkoła Przyszłości w ubiegłym tygodniu miała okazję współpracować z dwiema nauczycielkami ze szkoły podstawowej z Madrytu, z którą obecna klasa 3 współpracuje od roku. Udało nam się zrealizować dwa projekty językowe. Pierwszy miał na celu wdrożenie języka hiszpańskiego w naszej szkole i poznanie się nawzajem, a drugi nauczenie podstaw języka polskiego uczniów Colegio Abaco z Madrytu. Udało nam się również wdrożyć pierwszą wymianę nauczycielską w naszej szkole. Pani Renata Rębisz pracowała przez tydzień w szkole w Madrycie, a teraz pani Mercedes i pani Irene gościły w naszej szkole.

DSC08724

DSC08688DSC08683

 

Obserwowały jak pracują nasi nauczyciele, jakich metod używają, jak funkcjonują na lekcjach uczniowie i jakie są zasady. Same również przygotowały prezentację o Madrycie i Colegio Abaco jak również krótki kurs języka hiszpańskiego. Były bardzo zadowolone i nawet odrobinę zaskoczone, że uczniowie uczęszczający na warsztaty z języka hiszpańskiego jedynie przez rok mają tak ogromną wiedzę, nie tylko językową (znają bardzo dużą ilość słów), ale również dotyczącą kultury i zwyczajów hiszpańskich.

DSC08694DSC08693

DSC08698DSC08700

 

 

Po lekcjach poświęciły mnóstwo czasu na zwiedzanie Warszawy i poznanie jej historii.

IMG_20171013_151306

Zwiedziły Stare Miasto, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, widziały Kolumnę Zygmunta, pomnik Syrenki.

Spacerowały po Nowym Świecie, zwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego. Miały okazję podziwiać widok na całą Warszawę z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki.

Udało nam się również zobaczyć nową wystawę zdjęć, którą polecamy każdemu „Fotoplastikon”.

Próbowały też wszystkich typowych polskich potraw m.in. pierogi pod każdą postacią, bigos, flaki, smalec, pasztet, schabowy, kapusta zasmażana, grzybki marynowane, rosół i leniwe.

Bardzo dziękujemy szkole Colegio Abaco (http://www.colegio-abaco.com/) za tak owocną współpracę i liczymy na więcej w przyszłości.

 

DSC08714DSC08719

Klasa 3 wraz z panią Renatą już szykuje nowe projekty.

DSC08722

DSC08710

DSC08705

 

DSC08713

 

 

 

 

 

OFICJALNY FACEBOOK

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException
Mission Impossible? Klasa 6 tak wlasnie swietowala Dzien Kobiet:) ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Klasa 2a wybrała się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie obejrzała wystawę, na której to niczym w szklanej kuli ujrzała przyszłości z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, pomajsterkowała w Majsterni, a na koniec odkryła świat fizyki i chemii. Czas upłynął tak szybko, że żałowaliśmy iż trzeba wracać. Dziękujemy naszym cudownym rodzicom za zorganizowanie tego wyjścia z okazji Dnia Kobiet ♥️ ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe