Nauczyciele z Madrytu w naszej szkole

Napisane przez Renata Rebisz

15 października 2017

Szkoła Przyszłości w ubiegłym tygodniu miała okazję współpracować z dwiema nauczycielkami ze szkoły podstawowej z Madrytu, z którą obecna klasa 3 współpracuje od roku. Udało nam się zrealizować dwa projekty językowe. Pierwszy miał na celu wdrożenie języka hiszpańskiego w naszej szkole i poznanie się nawzajem, a drugi nauczenie podstaw języka polskiego uczniów Colegio Abaco z Madrytu. Udało nam się również wdrożyć pierwszą wymianę nauczycielską w naszej szkole. Pani Renata Rębisz pracowała przez tydzień w szkole w Madrycie, a teraz pani Mercedes i pani Irene gościły w naszej szkole.

DSC08724

DSC08688DSC08683

 

Obserwowały jak pracują nasi nauczyciele, jakich metod używają, jak funkcjonują na lekcjach uczniowie i jakie są zasady. Same również przygotowały prezentację o Madrycie i Colegio Abaco jak również krótki kurs języka hiszpańskiego. Były bardzo zadowolone i nawet odrobinę zaskoczone, że uczniowie uczęszczający na warsztaty z języka hiszpańskiego jedynie przez rok mają tak ogromną wiedzę, nie tylko językową (znają bardzo dużą ilość słów), ale również dotyczącą kultury i zwyczajów hiszpańskich.

DSC08694DSC08693

DSC08698DSC08700

 

 

Po lekcjach poświęciły mnóstwo czasu na zwiedzanie Warszawy i poznanie jej historii.

IMG_20171013_151306

Zwiedziły Stare Miasto, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, widziały Kolumnę Zygmunta, pomnik Syrenki.

Spacerowały po Nowym Świecie, zwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego. Miały okazję podziwiać widok na całą Warszawę z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki.

Udało nam się również zobaczyć nową wystawę zdjęć, którą polecamy każdemu „Fotoplastikon”.

Próbowały też wszystkich typowych polskich potraw m.in. pierogi pod każdą postacią, bigos, flaki, smalec, pasztet, schabowy, kapusta zasmażana, grzybki marynowane, rosół i leniwe.

Bardzo dziękujemy szkole Colegio Abaco (http://www.colegio-abaco.com/) za tak owocną współpracę i liczymy na więcej w przyszłości.

 

DSC08714DSC08719

Klasa 3 wraz z panią Renatą już szykuje nowe projekty.

DSC08722

DSC08710

DSC08705

 

DSC08713

 

 

 

 

 

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe