Wizyta nauczycieli z Francji – projekt Erasmus+

Napisane przez Joanna Chwalisz

24 kwietnia 2018

                         Wizyta nauczycieli z Francji – projekty eTwinning i Erasmus+

W kwietniu mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole trzy nauczycielki z prywatnej katolickiej szkoły podstawowej  Ecole privée Saint Michel z miejscowości Bourgoin-Jallieu nieopodal Lyonu z Francji.

Pani Martine Jouffret pełni rolę dyrektora szkoły oraz jest wychowawcą i nauczycielem klasy II, pani Coralie Bouvier jest nauczycielką w klasie I i pani Joanna Kempinska-Gobet, która prowadzi w klasach młodszych zajęcia dodatkowe w języku angielskim i nawiązała rok temu współpracę z naszą szkołą.

Obecnie Szkoła Przyszłości prowadzi ze szkołą francuską dwa projekty eTwinning: projekt francuskojęzyczny „Trzej muszkieterowie” w klasie 6 oraz projekt anglojęzyczny w klasie 1.

Francuskie nauczycielki przyjechały do nas w ramach projektu Erasmus+, który realizują w swojej szkole. Zależało im na wymianie doświadczeń dotyczących nauki języków obcych oraz zapoznanie się z polskim systemem szkolnictwa i funkcjonowaniem polskiej szkoły.

Miały okazję obserwować lekcje języka angielskiego,

 

 

francuskiego,

plastyki,

wychowania fizycznego,

a nawet języka polskiego po angielsku.

Poznawały stosowanie w praktyce językowej nowoczesnych narzędzi TIK oraz aktywizujących metod pracy.

Uczniowie naszej szkoły mieli z kolei możliwość poznania szkoły francuskiej. W trakcie prezentacji wszystkie klasy dowiedziały się jaki rytm pracy mają francuskie dzieci, jak wygląda ich plan lekcji, przerwy świąteczne i wakacyjne, stołówka i czas spędzany poza szkołą.

 

Na lekcjach języka francuskiego nasi uczniowie mieli bezpośredni kontakt z nauczycielami i po raz pierwszy mogli sprawdzić swoje umiejętności w komunikacji z native speakerami podczas gier lub scenek i dialogów. Młodsze klasy spróbowały również pisania na wzór kaligrafii francuskiej.

 

Nasi goście spędzali z nami również czas w trakcie przerw i na stołówce szkolnej, a popołudniami zwiedzali Warszawę.

Żegnając się z nami nauczycielki podsumowały swój pobyt jako bardzo owocny. Wyjechały zabierając ze sobą mnóstwo inspiracji i znajomość nowych narzędzi pracy, a zostawiły naszym uczniom motywację do dalszej nauki języków obcych i zaproszenie do kontynuowania współpracy między naszymi szkołami.

 

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe