Wizyta nauczycieli z Francji – projekt Erasmus+

Napisane przez Joanna Chwalisz

24 kwietnia 2018

                         Wizyta nauczycieli z Francji – projekty eTwinning i Erasmus+

W kwietniu mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole trzy nauczycielki z prywatnej katolickiej szkoły podstawowej  Ecole privée Saint Michel z miejscowości Bourgoin-Jallieu nieopodal Lyonu z Francji.

Pani Martine Jouffret pełni rolę dyrektora szkoły oraz jest wychowawcą i nauczycielem klasy II, pani Coralie Bouvier jest nauczycielką w klasie I i pani Joanna Kempinska-Gobet, która prowadzi w klasach młodszych zajęcia dodatkowe w języku angielskim i nawiązała rok temu współpracę z naszą szkołą.

Obecnie Szkoła Przyszłości prowadzi ze szkołą francuską dwa projekty eTwinning: projekt francuskojęzyczny „Trzej muszkieterowie” w klasie 6 oraz projekt anglojęzyczny w klasie 1.

Francuskie nauczycielki przyjechały do nas w ramach projektu Erasmus+, który realizują w swojej szkole. Zależało im na wymianie doświadczeń dotyczących nauki języków obcych oraz zapoznanie się z polskim systemem szkolnictwa i funkcjonowaniem polskiej szkoły.

Miały okazję obserwować lekcje języka angielskiego,

 

 

francuskiego,

plastyki,

wychowania fizycznego,

a nawet języka polskiego po angielsku.

Poznawały stosowanie w praktyce językowej nowoczesnych narzędzi TIK oraz aktywizujących metod pracy.

Uczniowie naszej szkoły mieli z kolei możliwość poznania szkoły francuskiej. W trakcie prezentacji wszystkie klasy dowiedziały się jaki rytm pracy mają francuskie dzieci, jak wygląda ich plan lekcji, przerwy świąteczne i wakacyjne, stołówka i czas spędzany poza szkołą.

 

Na lekcjach języka francuskiego nasi uczniowie mieli bezpośredni kontakt z nauczycielami i po raz pierwszy mogli sprawdzić swoje umiejętności w komunikacji z native speakerami podczas gier lub scenek i dialogów. Młodsze klasy spróbowały również pisania na wzór kaligrafii francuskiej.

 

Nasi goście spędzali z nami również czas w trakcie przerw i na stołówce szkolnej, a popołudniami zwiedzali Warszawę.

Żegnając się z nami nauczycielki podsumowały swój pobyt jako bardzo owocny. Wyjechały zabierając ze sobą mnóstwo inspiracji i znajomość nowych narzędzi pracy, a zostawiły naszym uczniom motywację do dalszej nauki języków obcych i zaproszenie do kontynuowania współpracy między naszymi szkołami.

 

OFICJALNY FACEBOOK

Nauka nie musi być nudna! W ramach rozszerzonego programu informatyki uczniowie mają możliwość zaprogramować robota Photon 🎮 Wyścigi robotów, gra w kręgle z Photonem czy też tworzenie warunków z wykorzystaniem czujników odległości, dotyku i światła to jedne z aktywności podczas zajęć robotyki ⚙️Zestawy zostały zakupione w ramach dotacji Laboratoria Przyszłości. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW 🫶 Każdego dnia klasy od 1 do 8 miały inne zadania do wykonania. Było przy tym dużo wspaniałości i życzliwości 🎉🎁 To był DOBRY TYDZIEŃ! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe