Wizyta nauczycieli z Francji – projekt Erasmus+

Napisane przez Joanna Chwalisz

24 kwietnia 2018

                         Wizyta nauczycieli z Francji – projekty eTwinning i Erasmus+

W kwietniu mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole trzy nauczycielki z prywatnej katolickiej szkoły podstawowej  Ecole privée Saint Michel z miejscowości Bourgoin-Jallieu nieopodal Lyonu z Francji.

Pani Martine Jouffret pełni rolę dyrektora szkoły oraz jest wychowawcą i nauczycielem klasy II, pani Coralie Bouvier jest nauczycielką w klasie I i pani Joanna Kempinska-Gobet, która prowadzi w klasach młodszych zajęcia dodatkowe w języku angielskim i nawiązała rok temu współpracę z naszą szkołą.

Obecnie Szkoła Przyszłości prowadzi ze szkołą francuską dwa projekty eTwinning: projekt francuskojęzyczny „Trzej muszkieterowie” w klasie 6 oraz projekt anglojęzyczny w klasie 1.

Francuskie nauczycielki przyjechały do nas w ramach projektu Erasmus+, który realizują w swojej szkole. Zależało im na wymianie doświadczeń dotyczących nauki języków obcych oraz zapoznanie się z polskim systemem szkolnictwa i funkcjonowaniem polskiej szkoły.

Miały okazję obserwować lekcje języka angielskiego,

 

 

francuskiego,

plastyki,

wychowania fizycznego,

a nawet języka polskiego po angielsku.

Poznawały stosowanie w praktyce językowej nowoczesnych narzędzi TIK oraz aktywizujących metod pracy.

Uczniowie naszej szkoły mieli z kolei możliwość poznania szkoły francuskiej. W trakcie prezentacji wszystkie klasy dowiedziały się jaki rytm pracy mają francuskie dzieci, jak wygląda ich plan lekcji, przerwy świąteczne i wakacyjne, stołówka i czas spędzany poza szkołą.

 

Na lekcjach języka francuskiego nasi uczniowie mieli bezpośredni kontakt z nauczycielami i po raz pierwszy mogli sprawdzić swoje umiejętności w komunikacji z native speakerami podczas gier lub scenek i dialogów. Młodsze klasy spróbowały również pisania na wzór kaligrafii francuskiej.

 

Nasi goście spędzali z nami również czas w trakcie przerw i na stołówce szkolnej, a popołudniami zwiedzali Warszawę.

Żegnając się z nami nauczycielki podsumowały swój pobyt jako bardzo owocny. Wyjechały zabierając ze sobą mnóstwo inspiracji i znajomość nowych narzędzi pracy, a zostawiły naszym uczniom motywację do dalszej nauki języków obcych i zaproszenie do kontynuowania współpracy między naszymi szkołami.

 

OFICJALNY FACEBOOK

Pozostałe artykuły

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Drugi tydzień czerwca upłynął uczniom Europejskiej Szkoły Przyszłości zgodnie z najprzyjemniejszym, zakładanym już od ubiegłego roku scenariuszem Zielonej Szkoły. Ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli spędziła kilka słonecznych dni nad malowniczym jeziorem...

czytaj dalej
Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe