Europejski Dzień Języków w Szkole Przyszłości

Napisane przez Justyna Jakubiuk

20 października 2016

 

26 września w „Szkole Przyszłości” obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie mieli okazję odwiedzić sześć stacji, na których były prezentowane ciekawostki na temat wybranych krajów europejskich. Organizatorkami atrakcji były nauczycielki, które uczestniczyły w wyjazdach zagranicznych w ramach programu Erasmus+ Mobility.

Sale lekcyjne zamieniły się na dwie godziny w europejskie kraje: Francję, Hiszpanię (razy dwa), Wielką Brytanię oraz Irlandię. Jedna stacja była wyjątkowa.  Tam uczniowie rozmawiali o tolerancji i wielokulturowości.

                                    IRLANDIA

 

img_7085img_7034

 

        

                                              WIELKA BRYTANIA

img_7064

 

img_7065img_7067

 

 

 

 

 

 

 

img_7055img_7059img_7057

 

 

img_7043

img_7041

img_7047img_7053img_7051

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_7069

 

img_7073

 

Na każdej stacji uczniowie mogli poznać zabytki danego kraju, specjały kulinarne, wybrane zagadnienia z zakresu języka,  kultury i obyczajowości oraz zobaczyć relacje z podróży naszych nauczycielek. Pod koniec każdej wizyty otrzymywali pieczątkę do paszportu, oczywiście po podaniu prawidłowej odpowiedzi na pytanie prowadzącej.

img_7027

Wszyscy świetnie się bawili, a niektórzy podjęli zobowiązanie,  że będą chętniej uczyć się języków obcych, aby w przyszłości moc podróżować i poznawać inne kultury.

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe