III Bielański Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

Napisane przez Joanna Chwalisz

22 grudnia 2016

W niedzielę 4 grudnia 2016 roku w CRS Bielany na ul. Lindego odbył się III Bielański Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym wzięłyśmy udział, a dokładnie: Wiktoria,  Asia, Weronika i Zosia – wszystkie z 5 klasy.

dsc_01481

 Wszystkie zawodniczki przed turniejem otrzymały koszulki Klubu Sparta, który patronował zawodom. Jedną z organizatorek zawodów była nasza pani od WF – Martyna Lenkiewicz. 

20161204_115309

 

W zawodach wzięło udział 15 zespołów podzielonych na 2 kategorie – klasy 4-6 (8 zespołów) oraz klasa 1 gimnazjum (7 zespołów). Kategoria klas 4-6 miała dodatkową podkategorię – szkół. W niej udział wzięły 3 szkoły.

 Grałyśmy na boiskach w drużynach 3 osobowych, plus jedna osoba wchodziła do gry rotacyjnie.

20161204_122249

Pomimo tego, że wszystkie nasze przeciwniczki to dziewczyny, które na co dzień trenują siatkówkę w klubach siatkarskich, bawiłyśmy się świetnie. Do tej pory nie miałyśmy okazji brać udziału w takim turnieju, to były nasze pierwsze zawody.

Niestety przegrałyśmy wszystkie mecze, ale w każdym z meczy turnieju byłyśmy coraz lepsze i zdobywałyśmy coraz więcej punktów. W sumie rozegrałyśmy 5 rozgrywek zajmując 3 miejsce w swojej grupie.

20161204_134751

 W czasie zawodów odbyły się również zawody w rzucie do kosza. Te zawody wygrałam ja z czego bardzo się cieszę.

dsc_01451

 Jestem bardzo zadowolona z naszej gry, z tego że się dobrze bawiłyśmy i że z każdą grą byłyśmy coraz lepsze.

Myślę że dalsza nauka gry w siatkówkę na WF – ie oraz na podwórku pozwoli nam w przyszłości osiągnąć lepsze miejsce w turnieju.

Wiktoria Matyasik

 

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe