III Bielański Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

Napisane przez Joanna Chwalisz

22 grudnia 2016

W niedzielę 4 grudnia 2016 roku w CRS Bielany na ul. Lindego odbył się III Bielański Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym wzięłyśmy udział, a dokładnie: Wiktoria,  Asia, Weronika i Zosia – wszystkie z 5 klasy.

dsc_01481

 Wszystkie zawodniczki przed turniejem otrzymały koszulki Klubu Sparta, który patronował zawodom. Jedną z organizatorek zawodów była nasza pani od WF – Martyna Lenkiewicz. 

20161204_115309

 

W zawodach wzięło udział 15 zespołów podzielonych na 2 kategorie – klasy 4-6 (8 zespołów) oraz klasa 1 gimnazjum (7 zespołów). Kategoria klas 4-6 miała dodatkową podkategorię – szkół. W niej udział wzięły 3 szkoły.

 Grałyśmy na boiskach w drużynach 3 osobowych, plus jedna osoba wchodziła do gry rotacyjnie.

20161204_122249

Pomimo tego, że wszystkie nasze przeciwniczki to dziewczyny, które na co dzień trenują siatkówkę w klubach siatkarskich, bawiłyśmy się świetnie. Do tej pory nie miałyśmy okazji brać udziału w takim turnieju, to były nasze pierwsze zawody.

Niestety przegrałyśmy wszystkie mecze, ale w każdym z meczy turnieju byłyśmy coraz lepsze i zdobywałyśmy coraz więcej punktów. W sumie rozegrałyśmy 5 rozgrywek zajmując 3 miejsce w swojej grupie.

20161204_134751

 W czasie zawodów odbyły się również zawody w rzucie do kosza. Te zawody wygrałam ja z czego bardzo się cieszę.

dsc_01451

 Jestem bardzo zadowolona z naszej gry, z tego że się dobrze bawiłyśmy i że z każdą grą byłyśmy coraz lepsze.

Myślę że dalsza nauka gry w siatkówkę na WF – ie oraz na podwórku pozwoli nam w przyszłości osiągnąć lepsze miejsce w turnieju.

Wiktoria Matyasik

 

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe