Boże Narodzenie w klasie V – występ, kiermasz i Wigilia.

Napisane przez Joanna Chwalisz

3 stycznia 2017

Sprawozdanie ze szkolnego spotkania świątecznego

W SP„Szkoła Przyszłości” dnia 20.12.2016 odbyło się świąteczne przedstawienie klas 4-6. Uroczystość odbyła się na drugim piętrze w holu. Każdy kto miał ochotę obejrzeć spektakl musiał kupić bilet za 10zł. Na przedstawieniu można było usłyszeć trzy języki: polski, angielski i francuski. Po polsku śpiewaliśmy różne kolędy, po angielsku dzieci z klasy 4 zaśpiewały piosenkę „Santa Claus Is Comming to Town”, za to po francusku my, czyli klasa 5 śpiewaliśmy piosenkę „Vive le Vent”. Przedstawienie chyba bardzo się wszystkim spodobało, ponieważ zebraliśmy dużo oklasków.

dsc_0170

Po przedstawieniu każda z klas poszła do swojej sali. Opiszę Wam co się wydarzyło kiedy już wszyscy weszli do pięknie udekorowanej klasy. Nasza wychowawczyni Pani Joanna złożyła uczniom i rodzicom serdeczne życzenia Świąteczne. Po tym miłym wydarzeniu każdy z uczniów i niektórzy rodzice zasiedli do stołu wigilijnego. Na stołach stały różne potrawy wcześniej przygotowane przez rodziców: pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony, kapusta z grzybami, paszteciki, ciasta, pierniczki i wiele innych pyszności. Podczas spotkania dzieci grały kolędy na pianinie , a reszta je śpiewała.

dsc_0175

Kiedy wszystkie dzieci, które chciały zagrać zagrały to Pani wychowawczyni zaproponowała zabawę kalambury. Niektóre hasła były łatwiejsze, niektóre trudniejsze, ale wszystkie łączyło to, że były związane z Wigilią. Kiedy skończyliśmy tą zabawę, każdy z rodziców miał możliwość kupienia wcześniej zrobionych przez nas dzieci prac. Można było kupić serce z dekupażu i malowane przez nas obrazki. Każdy płacił tyle ile chciał wrzucając do pięknie ozdobionego pudełka pieniądze. To wydarzenie jest nazywane „Kiermaszem Świątecznym”. Pieniądze, które uzbieraliśmy z biletów i kiermaszu zostały przeznaczone na fundację „Mam Marzenie”. W ten sposób odbywa się zbiórka pieniędzy dla podopiecznych tej Fundacji.

dsc_0162

 

Za rok także napiszę Wam sprawozdanie z tego wydarzenia.

Zosia Szymczak

OFICJALNY FACEBOOK

Dziś obchodzimy międzynarodową inicjatywę Dzień Bezpiecznego Internetu, do której jak co roku nasza szkoła włącza się z zajęciami edukacyjnym. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
👉Mamy fantastyczne wiadomości! 👌👉Już 15 SZKÓŁ z Białołęki zadeklarowało uczestnictwo w ogólnopolskim konkursie matematycznym MathRiders!👉Nasz Konkurs uzyskał patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Białołęka!👉Już wkrótce, będziecie mogli zamówić specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami z poprzednich edycji Puchacza!Bardzo się cieszymy z ogromnego zainteresowania naszym konkursem 🥰👉Rodzicu, jeśli chciałbyś, żeby Szkoła Twojego Dziecka również przystąpiła od Konkursu - przekaż tą informacje do wychowawcy, szkolnego koordynatora konkursów lub do sekretariatu.Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego:mathriders.pl/formularz-zgloszeniowy-do-udzialu-w-konkursie-matematycznymKtóre szkoły planują udział w Puchaczu?Szkoła Podstawowa nr 110Szkoła Podstawowa nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza w WarszawieSzkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 w WarszawieInspiracja Niepubliczna Szkoła PodstawowaNiepubliczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła"Szkoła Marzeń SP 356Szkoła Podstawowa nr 257 BiałołękaSzkoła Podstawowa nr 314 im.Przyjaciół ZiemiSzkoła Podstawowa Nr 355Europejska Szkoła PrzyszłościSzkoła Podstawowa nr 368 w Warszawie ul. Ostródzka175Szkoła Podstawowa Nr 361 w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła IISzkoła Podstawowa nr 367Szkoła Podstawowa nr 365Zapraszamy do udziału w Konkursie także:Szkoła Podstawowa 112Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ZiarnoMentis Polsko-Angielska Szkoła PodstawowaSpołeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STOSzkoła Podstawowa Nr 342Szkoła Podstawowa nr 344Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie👉Nie odchodźcie daleko 😉Już wkrótce będziecie mogli zamówić, specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami.#KonkursPuchaczPiotr #PrzyjaznaMatematyka #PrzyjemnaMatematyka ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe