Boże Narodzenie w klasie V – występ, kiermasz i Wigilia.

Napisane przez Joanna Chwalisz

3 stycznia 2017

Sprawozdanie ze szkolnego spotkania świątecznego

W SP„Szkoła Przyszłości” dnia 20.12.2016 odbyło się świąteczne przedstawienie klas 4-6. Uroczystość odbyła się na drugim piętrze w holu. Każdy kto miał ochotę obejrzeć spektakl musiał kupić bilet za 10zł. Na przedstawieniu można było usłyszeć trzy języki: polski, angielski i francuski. Po polsku śpiewaliśmy różne kolędy, po angielsku dzieci z klasy 4 zaśpiewały piosenkę „Santa Claus Is Comming to Town”, za to po francusku my, czyli klasa 5 śpiewaliśmy piosenkę „Vive le Vent”. Przedstawienie chyba bardzo się wszystkim spodobało, ponieważ zebraliśmy dużo oklasków.

dsc_0170

Po przedstawieniu każda z klas poszła do swojej sali. Opiszę Wam co się wydarzyło kiedy już wszyscy weszli do pięknie udekorowanej klasy. Nasza wychowawczyni Pani Joanna złożyła uczniom i rodzicom serdeczne życzenia Świąteczne. Po tym miłym wydarzeniu każdy z uczniów i niektórzy rodzice zasiedli do stołu wigilijnego. Na stołach stały różne potrawy wcześniej przygotowane przez rodziców: pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony, kapusta z grzybami, paszteciki, ciasta, pierniczki i wiele innych pyszności. Podczas spotkania dzieci grały kolędy na pianinie , a reszta je śpiewała.

dsc_0175

Kiedy wszystkie dzieci, które chciały zagrać zagrały to Pani wychowawczyni zaproponowała zabawę kalambury. Niektóre hasła były łatwiejsze, niektóre trudniejsze, ale wszystkie łączyło to, że były związane z Wigilią. Kiedy skończyliśmy tą zabawę, każdy z rodziców miał możliwość kupienia wcześniej zrobionych przez nas dzieci prac. Można było kupić serce z dekupażu i malowane przez nas obrazki. Każdy płacił tyle ile chciał wrzucając do pięknie ozdobionego pudełka pieniądze. To wydarzenie jest nazywane „Kiermaszem Świątecznym”. Pieniądze, które uzbieraliśmy z biletów i kiermaszu zostały przeznaczone na fundację „Mam Marzenie”. W ten sposób odbywa się zbiórka pieniędzy dla podopiecznych tej Fundacji.

dsc_0162

 

Za rok także napiszę Wam sprawozdanie z tego wydarzenia.

Zosia Szymczak

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe