Dzień Babci i Dziadka

Napisane przez Joanna Chwalisz

29 stycznia 2017

24 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowaliśmy małe przyjęcie w naszej sali na cześć tego święta. Były przekąski, napoje i miła atmosfera. Zaproszeni dziadkowie przyszli do szkoły o 13:30.

IMG_1293

Na samym początku Maks i Dominik wyrecytowali świąteczny wiersz, a następnie zaśpiewaliśmy piosenkę po francusku „Vive le vent”.

IMG_1292

 

 

IMG_1294

Potem każdy z nas powiedział dziadkom wierszyki – rymowane życzenia, które ułożyliśmy sami. Dziadkom życzenia się podobały, ponieważ były wesołe i dostaliśmy za nie brawa.

DSC_0200[1]DSC_0207[1]DSC_0206[1]DSC_0205[1]DSC_0201[1]DSC_0202[1]DSC_0203[1]DSC_0199[1]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0204[1]DSC_0198[1]

Następnie poprosiliśmy dziadków o opowieści z lat ich dzieciństwa, czasów szkolnych i młodości. Pierwszym tematem była ich szkoła. Opowiadali np. o tym, że ich klasy były stworzone z dwóch klas np. 1 i 2 razem. Musieli również nosić mundurki i obowiązkowo tarcze (tarcze przedstawiały herb szkoły). Chodzili do szkoły na piechotę, nawet wiele kilometrów. Jeśli chodzi o to, jak wyglądał ich ekwipunek, była to temperówka z żyletką w środku, ołówek oraz kałamarze z tuszem i piórami.

Zapytaliśmy ich również, jak się bawili. Ich codzienne zabawy to:

– zabawa szmacianymi lalkami i szycie ubranek, również dla małych kotów

– gra w „zośkę”

– rzucanie scyzorykiem z dłoni, aby wbił się do celu w ziemię

– chodzenie po drzewach

– zabawa z fajerką (toczenie patykiem felgi od roweru).

IMG_1303

Dziadek Mateusza opowiedział o pierwszym komputerze i telefonie komórkowym „cegła”, autobusach Jelcz, czyli „ogórkach” i pierwszym radiu „kołchoźnik” oraz jedynym programie telewizyjnym, który trwał tylko pół godziny.

IMG_1306

 

Ciocia Krzysia i moja babcia opowiedziały o tym jak to było być nauczycielkami.

IMG_1299IMG_1305

 

Mogliśmy też pooglądać zdjęcia.

IMG_1308

Babcia Nikodema opowiedziała o swoich przygodach z jej siostrą, a moja babcia o przygodach z jej bratem. Niestety czas minął bardzo szybko i trzeba było już kończyć. Pani podziękowała dziadkom za przybycie i przyjęcie się skończyło.

WSZYSTKIM DZIADKOM WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI WASZEGO ŚWIĘTA!!!!!!!!

KOCHAMY WAS!!!!!!!!

DSC_0208[1]

 Autorka wpisu: Asia z klasy V

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe