Konkurs plastyczny – francuskie podróże żyrafy Nali i papugi Paco

Napisane przez Joanna Chwalisz

22 marca 2017

                                                       PRZYGODY ŻYRAFY NALI I PAPUGI PACO

Kontynuując działania w II semestrze w ramach projektu Erasmus+ „Szkoła Przyszłości – szkołą nowoczesnego Europejczyka” i korzystając z okazji, że marzec jest miesiącem frankofonii, wzięliśmy udział w konkursie plastycznym z języka francuskiego organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie – Europa Języków i Kultur.

(zdjęcie pochodzi ze strony:http://www.institutfrancais.pl/pl/evs/jezyk-francuski-dla-dzieci-w-towarzystwie-podrozujacej-zyrafy-nali)

Konkurs polegał na wykonaniu ilustracji do wybranej przygody żyrafy Nali i papugi Paco, które uczestnicy mogli poznać w postaci słuchowiska na stronie Instytutu Francuskiego i Polskiego Radia.

Zachęcamy do śledzenia tych przygód i poznawania nowych słówek francuskich i krajów francuskojęzycznych!

http://www.polskieradio.pl/18/5606

Dzieci z klasy II i III stworzyły takie oto prace:

DSC_0319[1]

 

DSC_0320[1]

DSC_0321[1]DSC_0610[1]

 

DSC_0322[1]

 

DSC_0323[1]

 

DSC_0324[1]

 

DSC_0325[1]

DSC_0356[1]

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe