Saint Patrick’s Day

Napisane przez Joanna Chwalisz

1 kwietnia 2017

                                                       Saint Patrick’s Day

DSC_0354[1]

 17 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie w języku angielskim, przybliżające historię życia  Świętego Patryka. Przedstawienie przygotowała klasa 2 pod opieką naszej anglistki – pani Magdy.
Spotkanie zakończyło się Quizem  i słodką niespodzianką.

Saint Patrick

Biography

Saint Patrick was born in Britain in the end of fourth century. Until the age of 16 years old, he was a pagan. Then he was abducted and sold as a slave by Irish marauders. In captivity he turned to the God. Then he escaped and went to the Seminary. He got holy orders. When he was sleeping he heard a voice telling him to go to the Ireland and convert people into the Christianity. He started his mission in 431. Lots of people wanted to arrest him but he always escaped. After 30 years of mission he died on the 17th of March.

 

Patryk

Symbols

Shamrock is a symbol of Saint Patrick, because he used them to show the Holy Trinity. People couldn’t understand that, so he explained it based on shamrock. Second symbol is leprechaun. This is little fairy. Leprechaun makes shoes. They wear specific green big hats. There are lots of legends about Saint Patrick. He is a patron of Ireland, hairdressers and blacksmiths.

st-patricks-day-shamrocks-11

 

Celebrating in Ireland

Irish people don’t go to school and work on the 17th of March. They wear green clothes that day, if they not, somebody can pinch them. Green is a symbol of the Shamrock. They have lots of festivals and parades. Traditional drink of Ireland is whisky, they call it Patrick’s pot.

Celebrating on the world

On the 17th of March people all over the world mention Saint Patrick. For example there are lots of demonstrations of traditional Ireland dance and music. People paint also popular buildings in green. (Empire State building, London Eye or Leaning Tower of Pisa)

Julia Cholewa

Swiety Patryk

 Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony: http://www.almanac.com/content/when-st-patricks-day

OFICJALNY FACEBOOK

Nauka nie musi być nudna! W ramach rozszerzonego programu informatyki uczniowie mają możliwość zaprogramować robota Photon 🎮 Wyścigi robotów, gra w kręgle z Photonem czy też tworzenie warunków z wykorzystaniem czujników odległości, dotyku i światła to jedne z aktywności podczas zajęć robotyki ⚙️Zestawy zostały zakupione w ramach dotacji Laboratoria Przyszłości. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW 🫶 Każdego dnia klasy od 1 do 8 miały inne zadania do wykonania. Było przy tym dużo wspaniałości i życzliwości 🎉🎁 To był DOBRY TYDZIEŃ! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe