Saint Patrick’s Day

Napisane przez Joanna Chwalisz

1 kwietnia 2017

                                                       Saint Patrick’s Day

DSC_0354[1]

 17 marca w naszej szkole odbyło się przedstawienie w języku angielskim, przybliżające historię życia  Świętego Patryka. Przedstawienie przygotowała klasa 2 pod opieką naszej anglistki – pani Magdy.
Spotkanie zakończyło się Quizem  i słodką niespodzianką.

Saint Patrick

Biography

Saint Patrick was born in Britain in the end of fourth century. Until the age of 16 years old, he was a pagan. Then he was abducted and sold as a slave by Irish marauders. In captivity he turned to the God. Then he escaped and went to the Seminary. He got holy orders. When he was sleeping he heard a voice telling him to go to the Ireland and convert people into the Christianity. He started his mission in 431. Lots of people wanted to arrest him but he always escaped. After 30 years of mission he died on the 17th of March.

 

Patryk

Symbols

Shamrock is a symbol of Saint Patrick, because he used them to show the Holy Trinity. People couldn’t understand that, so he explained it based on shamrock. Second symbol is leprechaun. This is little fairy. Leprechaun makes shoes. They wear specific green big hats. There are lots of legends about Saint Patrick. He is a patron of Ireland, hairdressers and blacksmiths.

st-patricks-day-shamrocks-11

 

Celebrating in Ireland

Irish people don’t go to school and work on the 17th of March. They wear green clothes that day, if they not, somebody can pinch them. Green is a symbol of the Shamrock. They have lots of festivals and parades. Traditional drink of Ireland is whisky, they call it Patrick’s pot.

Celebrating on the world

On the 17th of March people all over the world mention Saint Patrick. For example there are lots of demonstrations of traditional Ireland dance and music. People paint also popular buildings in green. (Empire State building, London Eye or Leaning Tower of Pisa)

Julia Cholewa

Swiety Patryk

 Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony: http://www.almanac.com/content/when-st-patricks-day

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe