Wianuszek wielkanocny

Napisane przez Joanna Chwalisz

12 kwietnia 2017

Na wtorek 11 kwietnia mieliśmy zaplanowane warsztaty Wielkanocne z moją mamą. Jednak zanim zaczęła się lekcja „godzina wychowawcza” czekała na nas w klasie sympatyczna, a zarazem słodka niespodzianka. Podążając za zwyczajem francuskim, pani ukryła w klasie Kinder niespodzianki, a my mieliśmy za zadanie je odszukać. Każdemu się udało znaleźć jajko, co wprawiło nas w bardzo dobry nastrój.

Wracając do warsztatów – moja mama zaproponowała nam przygotowanie wianuszka wiosenno-świątecznego, w soczystych kolorach. Ze względu na to, że mieliśmy na jego wykonanie mało czasu, mama poprosiła mnie wcześniej o „ankietę” z wyborem koloru wstążki.

DSC_0424[1]

 

Mieliśmy do wyboru 4 kolory wstążki satynowej (turkusową, miętową, jasnoróżową oraz fuksjową). W domu pomogłam mamie owinąć wstążkami styropianowe wianki. W ten sposób zaoszczędziliśmy czas a tym samym nerwy, bo to owijanie to wcale niełatwa sprawa na jaką wygląda. Trzeba dobrze naciągać wstążkę.

DSC_0425[1]

 

Do ozdabiania mieliśmy następujące materiały :

– kurczaczki, słodkie malutkie i żółciutkie,

– kolorowe strusie jajeczka styropianowe: białe, żółte, niebieskie i zielone,

– całe mnóstwo piórek w różnych kolorach.

DSC_0441[1]

DSC_0440[1]

DSC_0422[1]

 

 

 

 

 

 

 

Każdy z nas tworzył kompozycję na swoim wianku, sami musieliśmy wykazać się kreatywnością i gorącym klejem ją przykleić.

DSC_0421[1]DSC_0443[1]

DSC_0435[1]

Najfajniejsze jest to, że każdy z nas stworzył inny i niepowtarzalny Wielkanocny wianuszek, który może być zarówno ozdobą drzwi, okna a nawet stołu.

Autor tekstu: Sonia Naeckel

DSC_0431[1]

DSC_0445[1]

DSC_0442[1]

DSC_0437[1]

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 11.04.2017. odbyły się w naszej klasie warsztaty wielkanocne. Prowadziła je pani Sandra Naeckel.

Zaczęło się bardzo fajnie.

Po obiedzie weszliśmy do klasy. Asia się domyśliła, co nasza wychowawczyni robi – kryje czekoladowe jajka!

Zabawa w poszukiwanie jajek była planowana na dworze, ale niestety, nie wypaliło, bo padał deszcz.

Moje jajko znalazłem w doniczce. W środku był Papa Smerf!!! Wreszcie zobaczyłem Smerfa w Kinder Niespodziance na własne oczy!

Kolejna część to było robienie ozdób wielkanocnych.

Wybieraliśmy materiały, z których robiliśmy wieńce. Ja wybrałem sporo piór, kokardkę, jaja i…ptaszki. Użyłem dodatkowego jaja jako jajko-niespodziankę.

Wszyscy chcieli mieć swoją ładną ozdóbkę. Bardzo nam się to podobało!!!

Było bardzo miło.

Mam nadzieję, że recenzja Wam się podobała.

PA!!!:-

Autor tekstu: Nikodem

OFICJALNY FACEBOOK

W ramach treningu umiejętności społecznych, uczymy się udzielać precyzyjnych komunikatów, które są niezbędne by działać skutecznie i przeciwdziałać konfliktom. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Z dziennika białej szkoły - czwartek 20 stycznia 2022:Nuda zimą? Nie wśród uczniów ESP! Kaski na głowach, błysk w oczach 😉 Dziś odbyły się zawody na stoku i basenie. Robimy postępy z każdym kolejnym zjazdem #PROGRES! Przesyłamy pozdrowienia do Warszawy 😉 ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Świąteczny grudzień w klasie 7

Świąteczny grudzień w klasie 7

W ramach grudniowych wydarzeń uczniowie klasy 7 wzięli udział w wielu przedsięwzięciach świątecznych: mikołajki klasowe, warsztaty świec sojowych, wigilia klasowa, wspólna dekoracja naszej sali i świąteczny pokaz iluzji. Zapraszamy do obejrzenia relacji :)...

czytaj dalej
THANKSGIVING DAY

THANKSGIVING DAY

Uczniowie klasy 7 przygotowali przedstawienie w języku angielskim dotyczące amerykańskiego Święta Dziękczynienia (Thanksgiving Day). Celem inscenizacji jest promowanie nauki języka angielskiego oraz przybliżenie kultury i historii krajów anglojęzycznych. Święto...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe