Wianuszek wielkanocny

Napisane przez Joanna Chwalisz

12 kwietnia 2017

Na wtorek 11 kwietnia mieliśmy zaplanowane warsztaty Wielkanocne z moją mamą. Jednak zanim zaczęła się lekcja „godzina wychowawcza” czekała na nas w klasie sympatyczna, a zarazem słodka niespodzianka. Podążając za zwyczajem francuskim, pani ukryła w klasie Kinder niespodzianki, a my mieliśmy za zadanie je odszukać. Każdemu się udało znaleźć jajko, co wprawiło nas w bardzo dobry nastrój.

Wracając do warsztatów – moja mama zaproponowała nam przygotowanie wianuszka wiosenno-świątecznego, w soczystych kolorach. Ze względu na to, że mieliśmy na jego wykonanie mało czasu, mama poprosiła mnie wcześniej o „ankietę” z wyborem koloru wstążki.

DSC_0424[1]

 

Mieliśmy do wyboru 4 kolory wstążki satynowej (turkusową, miętową, jasnoróżową oraz fuksjową). W domu pomogłam mamie owinąć wstążkami styropianowe wianki. W ten sposób zaoszczędziliśmy czas a tym samym nerwy, bo to owijanie to wcale niełatwa sprawa na jaką wygląda. Trzeba dobrze naciągać wstążkę.

DSC_0425[1]

 

Do ozdabiania mieliśmy następujące materiały :

– kurczaczki, słodkie malutkie i żółciutkie,

– kolorowe strusie jajeczka styropianowe: białe, żółte, niebieskie i zielone,

– całe mnóstwo piórek w różnych kolorach.

DSC_0441[1]

DSC_0440[1]

DSC_0422[1]

 

 

 

 

 

 

 

Każdy z nas tworzył kompozycję na swoim wianku, sami musieliśmy wykazać się kreatywnością i gorącym klejem ją przykleić.

DSC_0421[1]DSC_0443[1]

DSC_0435[1]

Najfajniejsze jest to, że każdy z nas stworzył inny i niepowtarzalny Wielkanocny wianuszek, który może być zarówno ozdobą drzwi, okna a nawet stołu.

Autor tekstu: Sonia Naeckel

DSC_0431[1]

DSC_0445[1]

DSC_0442[1]

DSC_0437[1]

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 11.04.2017. odbyły się w naszej klasie warsztaty wielkanocne. Prowadziła je pani Sandra Naeckel.

Zaczęło się bardzo fajnie.

Po obiedzie weszliśmy do klasy. Asia się domyśliła, co nasza wychowawczyni robi – kryje czekoladowe jajka!

Zabawa w poszukiwanie jajek była planowana na dworze, ale niestety, nie wypaliło, bo padał deszcz.

Moje jajko znalazłem w doniczce. W środku był Papa Smerf!!! Wreszcie zobaczyłem Smerfa w Kinder Niespodziance na własne oczy!

Kolejna część to było robienie ozdób wielkanocnych.

Wybieraliśmy materiały, z których robiliśmy wieńce. Ja wybrałem sporo piór, kokardkę, jaja i…ptaszki. Użyłem dodatkowego jaja jako jajko-niespodziankę.

Wszyscy chcieli mieć swoją ładną ozdóbkę. Bardzo nam się to podobało!!!

Było bardzo miło.

Mam nadzieję, że recenzja Wam się podobała.

PA!!!:-

Autor tekstu: Nikodem

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe