Warsztaty boliwijskie – spotkanie z podróżnikiem

Napisane przez Joanna Chwalisz

13 czerwca 2017

Dnia 6 czerwca o godzinie 12:20 mieliśmy warsztaty boliwijskie z podróżnikiem Szymonem Banaszczykiem . Na samym początku spotkania, podróżnik się nam przedstawił i opowiedział trochę o swoim życiu.

IMG_8653

Pan Szymon opowiadał o przeżyciach w Boliwii. Jego opowieści były podzielone na rozdziały, co było bardzo ciekawe i mi się podobało. Rozpoczął od rozdziału pt. „Koka i droga do Śmierci”. Dowiedzieliśmy się o różnicy w położeniu naszego kraju i Boliwii (Polska- ~300m.n.p.m. miasteczko w Boliwii- ~4000m.n.p.m.). Do tego boliwijskiego miasteczka w górach dojeżdża się drogą bardzo wąską, jednopasmową (wyminąć się da tylko na skręcie). Koka jest w tytule tego rozdziału, ponieważ w Boliwii znajdują się masowe jej uprawy. Wchodząc na tę górę na wysokości  ~3000m.n.p.m. nasze jelita już nie będą trawić, dlatego przez całą drogę trzeba rzuć liście koki, bo ona ma właściwości lecznicze.

76

Drugi rozdział jego opowieści nosi tytuł „boliwijskie jedzenie” i zapoznał nas z kilkoma potrawami. Na początku było o kukurydzianym piwie, jako drugie poznaliśmy danie z suszonego mięsa, owoc zwany rajskim oraz danie ze świnki morskiej.

75f

Ostatni tytuł rozdziału to „boliwijskie więzienie”. Brzmi strasznie, ale było nad wyraz ciekawe. Była to opowieść to życiu w więzieniu, o kobietach i ich dzieciach, które wychowują za kratami.

Na samym końcu spotkania podróżnik dał nam przymierzyć i obejrzeć boliwijskie stroje oraz napić się zimnej yerby.

IMG_8689IMG_8691

 

IMG_8684

IMG_8697

Według mnie całe spotkanie było ciekawe, ponieważ interesują mnie inne kraje i podróże.

Autor tekstu: Krzysztof
Autor zdjęć z Boliwii: Szymon Banaszczyk
Więcej relacji i zdjęć na stronie podróżnika: http://szymonpodroznik.pl/

OFICJALNY FACEBOOK

Pozostałe artykuły

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Drugi tydzień czerwca upłynął uczniom Europejskiej Szkoły Przyszłości zgodnie z najprzyjemniejszym, zakładanym już od ubiegłego roku scenariuszem Zielonej Szkoły. Ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli spędziła kilka słonecznych dni nad malowniczym jeziorem...

czytaj dalej
Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe