Musical w teatrze Roma – występ Jaśminy

Napisane przez Joanna Chwalisz

8 lipca 2017

Występ Jaśminy

W sobotę 17 czerwca byłem wraz z Maksem z trzeciej klasy , moją sąsiadką Julią i moją mamą na koncercie w teatrze Roma.

IMG_8526

Występowała w nim Jaśmina z naszej klasy.

To był charytatywny koncert dla fundacji ,,Pasje z marzeń”, która pomaga dzieciom z ubogich rodzin.

Reżyser koncertu wplótł piosenki w historię znajomości Poli i Mikołaja.

Pola rozmawiała wraz ze swoją mamą o tym, gdzie chce chodzić na zajęcia taneczne, ale mama powiedziała, że musi iść na spotkanie. Dziewczynka czuła się samotna, bo rodzice nie mieli dla niej czasu. Tym razem znów sama wracała do pustego domu.

Po drodze spotkała pewnego chłopca, Mikołaja, który sprzedawał… program koncertu !!! Dziewczynka przywitała się i opowiedziała chłopcu, który był fanem musicali o tym, o czym przed chwilą rozmawiała z mamą. Chłopiec w sobie tylko wiadomy sposób zatrzymał czas i zaprosił ją na spacer. Była to podróż przez muzyczną krainę musicali.

IMG_8477

Pierwszą piosenką była ,,Seize the day” z musicalu Newsies. Piosenka jest smutna, bo chłopak opowiada w więzieniu o utraconej szansie na wspaniałe życie ze swoją dziewczyną.

Klimat piosenki podkreślały światła i z zdjęcia z komputera, które imitowały celę w więzieniu.

Dalej usłyszeliśmy :

Hakuna matata, Deszczową piosenkę, piosenkę ze Shreka,

Tańczę na chodniku z musicalu Fame, Takiego kumpla nie ma nikt z Alladyna…

IMG_8449IMG_8448

I tu powiem Wam, że świetnie śpiewali dwaj chłopcy. Wyglądało tak, jakby ze sobą rozmawiali i to była rozmowa o przyjaźni.

Piosenka Brand new you pochodzi z musicalu Thirteen, w którym swoją karierę rozpoczynała Ariana Grande.

Jaśminę zapamiętałem jak tańczyła w takich fajnych czerwonych spodniach i śpiewała , że tylko dobra zabawa uśmiech może ci dać.

IMG_8435

Wszystkie piosenki były wspaniałe.

Na koniec wszyscy artyści WAM zaśpiewali i wymigali w języku migowym piosenkę Żywioły.

Kupiłem płytę CD z piosenkami z Musical express, żeby posłuchać ich w domu.

Aha, w holu teatru można było częstować się Mambą . Zgadnijcie, ile zjadłem ?

To była wspaniała przygoda z musicalem.

Dzięki Jaśmina !

autor tekstu: Nikodem Kosecki

 

OFICJALNY FACEBOOK

Dziś obchodzimy międzynarodową inicjatywę Dzień Bezpiecznego Internetu, do której jak co roku nasza szkoła włącza się z zajęciami edukacyjnym. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
👉Mamy fantastyczne wiadomości! 👌👉Już 15 SZKÓŁ z Białołęki zadeklarowało uczestnictwo w ogólnopolskim konkursie matematycznym MathRiders!👉Nasz Konkurs uzyskał patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Białołęka!👉Już wkrótce, będziecie mogli zamówić specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami z poprzednich edycji Puchacza!Bardzo się cieszymy z ogromnego zainteresowania naszym konkursem 🥰👉Rodzicu, jeśli chciałbyś, żeby Szkoła Twojego Dziecka również przystąpiła od Konkursu - przekaż tą informacje do wychowawcy, szkolnego koordynatora konkursów lub do sekretariatu.Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego:mathriders.pl/formularz-zgloszeniowy-do-udzialu-w-konkursie-matematycznymKtóre szkoły planują udział w Puchaczu?Szkoła Podstawowa nr 110Szkoła Podstawowa nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza w WarszawieSzkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 w WarszawieInspiracja Niepubliczna Szkoła PodstawowaNiepubliczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła"Szkoła Marzeń SP 356Szkoła Podstawowa nr 257 BiałołękaSzkoła Podstawowa nr 314 im.Przyjaciół ZiemiSzkoła Podstawowa Nr 355Europejska Szkoła PrzyszłościSzkoła Podstawowa nr 368 w Warszawie ul. Ostródzka175Szkoła Podstawowa Nr 361 w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła IISzkoła Podstawowa nr 367Szkoła Podstawowa nr 365Zapraszamy do udziału w Konkursie także:Szkoła Podstawowa 112Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ZiarnoMentis Polsko-Angielska Szkoła PodstawowaSpołeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STOSzkoła Podstawowa Nr 342Szkoła Podstawowa nr 344Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie👉Nie odchodźcie daleko 😉Już wkrótce będziecie mogli zamówić, specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami.#KonkursPuchaczPiotr #PrzyjaznaMatematyka #PrzyjemnaMatematyka ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe