e-book „Bajki la Fontaine” – podsumowanie projektu interdyscyplinarnego eTwinning

Napisane przez Joanna Chwalisz

9 sierpnia 2017

Image result for szkoła przyszłości logo

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy V oraz zaproszone do współpracy dzieci z innych klas wzięły udział w polsko-francuskim projekcie interdyscyplinarnym eTwinning

Bajki la Fontaine„.

Naszymi francuskimi partnerami byli uczniowie z Prywatnej Szkoły Podstawowej Saint Michel z Bourgoin-Jallieu pod kierownictwem nauczyciela i dyrektora oddziału wczesnoszkolnego – pani Martine Jouffret.

    ÉCOLE ÉLÉMENTAIRE PRIVÉE SAINT MICHEL

Projekt realizowany był na lekcjach języka polskiego, francuskiego, plastyki, informatyki oraz na godzinie wychowawczej, a także w ramach konkursów z języka francuskiego.

Poszczególne etapy projektu to:

– zapoznanie się z treścią wybranych bajek w języku polskim (lektura)

– zapoznanie się z wybranymi bajkami w języku francuskim (lektura/kreskówki)

– współczesna interpretacja bajek i odgrywanie scenek (drama)

„Dąb i trzcina” – własna wersja bajki

– praca nad archaizmami

– nauka wybranych wierszy w wersji polskiej

„Dzban z mlekiem”

 

„Żaba i wół”

i francuskiej na pamięć i zarejestrowanie ich w postaci nagrań do eBooka

„Le Rat de ville et le Rat des champs”

„Le Corbeau et le Renard”

– spotkania na Skype z uczniami z partnerskiej szkoły Saint Michel z Francji w celu zapoznania się uczniów i przedstawienia przygotowanych wierszy i wysłuchania recytacji

DSC_0607[1]DSC_0584[1]

– stworzenie różnymi technikami, inspirowanymi sztuką francuską, prac plastycznych na podstawie wybranych bajek

„Kruk i lis”

DSC_0559[1]

DSC_0564[1]

„Mleczarka i dzbanek z mlekiem”

DSC_0547[1]DSC_0550[1]

„Konik polny i mrówka”

DSC_0543[1]

„Dąb i trzcina”

DSC_0565[1]

– kaligrafowanie bajek po francusku

ClémentLaurine
– przedstawienie wybranych bajek w postaci polskich i francuskich Kaligramów

SKMBT_C36017051912580-page-001SKMBT_C36017052209440-page-001SKMBT_C36017051913321-page-001SKMBT_C36017052209470-page-001

Rezultatem współpracy uczniów polskich, francuskich oraz nauczycieli kilku przedmiotów jest eBook, który zawiera teksty bajek, prace plastyczne oraz nagrania dzieci.

Zapraszamy do słuchania i oglądania!

(link z e-bookiem do pobrania na urządzenia mobilne dostępny na stronie Szkoły w zakładce Newsroom – Erasmus+)

http://www.szkolaprzyszlosci.edu.pl/po-lekcjach/erasmus/

Z radością zawiadamiamy, że nasz projekt został nagrodzony Krajową Odznaką Jakości eTwinning!

etw_qualitylabel_111915_pl-page-001

 

OFICJALNY FACEBOOK

Dziś obchodzimy międzynarodową inicjatywę Dzień Bezpiecznego Internetu, do której jak co roku nasza szkoła włącza się z zajęciami edukacyjnym. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
👉Mamy fantastyczne wiadomości! 👌👉Już 15 SZKÓŁ z Białołęki zadeklarowało uczestnictwo w ogólnopolskim konkursie matematycznym MathRiders!👉Nasz Konkurs uzyskał patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Białołęka!👉Już wkrótce, będziecie mogli zamówić specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami z poprzednich edycji Puchacza!Bardzo się cieszymy z ogromnego zainteresowania naszym konkursem 🥰👉Rodzicu, jeśli chciałbyś, żeby Szkoła Twojego Dziecka również przystąpiła od Konkursu - przekaż tą informacje do wychowawcy, szkolnego koordynatora konkursów lub do sekretariatu.Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego:mathriders.pl/formularz-zgloszeniowy-do-udzialu-w-konkursie-matematycznymKtóre szkoły planują udział w Puchaczu?Szkoła Podstawowa nr 110Szkoła Podstawowa nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza w WarszawieSzkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 w WarszawieInspiracja Niepubliczna Szkoła PodstawowaNiepubliczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła"Szkoła Marzeń SP 356Szkoła Podstawowa nr 257 BiałołękaSzkoła Podstawowa nr 314 im.Przyjaciół ZiemiSzkoła Podstawowa Nr 355Europejska Szkoła PrzyszłościSzkoła Podstawowa nr 368 w Warszawie ul. Ostródzka175Szkoła Podstawowa Nr 361 w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła IISzkoła Podstawowa nr 367Szkoła Podstawowa nr 365Zapraszamy do udziału w Konkursie także:Szkoła Podstawowa 112Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ZiarnoMentis Polsko-Angielska Szkoła PodstawowaSpołeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STOSzkoła Podstawowa Nr 342Szkoła Podstawowa nr 344Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie👉Nie odchodźcie daleko 😉Już wkrótce będziecie mogli zamówić, specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami.#KonkursPuchaczPiotr #PrzyjaznaMatematyka #PrzyjemnaMatematyka ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe