Jak w naszej szkole uczymy się języków? – metoda CLIL – angielski cz.3

Napisane przez Joanna Chwalisz

28 sierpnia 2017

                                                     Angielski metodą CLIL

Język angielski jest prowadzony w naszej szkole za pomocą metod aktywizujących. Wprowadzane są również elementy metody CLIL. Oznacza to, że zajęcia oparte są na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów i elementów języka obcego.

IMG_8741

IMG_8738

 

Zajęcia te mają przede wszystkim charakter ćwiczeniowy, co pozwala na praktyczne wykorzystywanie wiedzy teoretycznej.

W tej metodzie uczeń skoncentrowany jest na pozyskiwaniu merytorycznych informacji wykorzystując swoje umiejętności językowe.

IMG_8826

 

W ramach takich zajęć realizowane są tematy tj: Skala Beauforta, fotosynteza, wielokąty, łańcuch pokarmowy, odżywianie – wartości odżywcze, układ słoneczny, cechy charakterystyczne rzek, mit o Dedalu i Ikarze, perspektywa w sztuce, mierzenie szybkości tętna, Starożytny Egipt, mierzenie prędkości, pszczoły.

IMG_8757

IMG_8756

IMG_8755

 

Metoda CLIL została również wykorzystana w kampanii szkolnej „Życzliwość 24H”. Uczniowie klasy VI stworzyli angielskie hasła związane z tematem życzliwości inspirowane warsztatami Loesje.

IMG_8766IMG_8765IMG_8761

 

 

 

OFICJALNY FACEBOOK

Klasy IV-VI wybrały się w poniedziałkowe popołudnie na spektakl „Mity Greckie”, który stworzono na podstawie „Mitologii” Jana Parandowskiego. Było trochę o zbuntowanym Prometeuszu, niedyskretnym Syzyfie, nici Ariadny, stworzeniu pór roku przez Demeter, puszce Pandory i wiele więcej😀 ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Klasa 4 wzięła udział w projekcie "Lekcja 4C" i odbyła lekcje historii w Ministerstwie Cyfryzacji, której tematem były Początki powstania państwa polskiego. Lekcja odbywała się dzięki wykorzystaniu chmury Google i laptopów, które uczniowie otrzymają w ramach programu Laptop dla ucznia.Więcej o projekcie:laptopdlaucznia.gov.pl/lekcje ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe