Jak w naszej szkole uczymy się języków? – metoda CLIL – angielski cz.3

Napisane przez Joanna Chwalisz

28 sierpnia 2017

                                                     Angielski metodą CLIL

Język angielski jest prowadzony w naszej szkole za pomocą metod aktywizujących. Wprowadzane są również elementy metody CLIL. Oznacza to, że zajęcia oparte są na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów i elementów języka obcego.

IMG_8741

IMG_8738

 

Zajęcia te mają przede wszystkim charakter ćwiczeniowy, co pozwala na praktyczne wykorzystywanie wiedzy teoretycznej.

W tej metodzie uczeń skoncentrowany jest na pozyskiwaniu merytorycznych informacji wykorzystując swoje umiejętności językowe.

IMG_8826

 

W ramach takich zajęć realizowane są tematy tj: Skala Beauforta, fotosynteza, wielokąty, łańcuch pokarmowy, odżywianie – wartości odżywcze, układ słoneczny, cechy charakterystyczne rzek, mit o Dedalu i Ikarze, perspektywa w sztuce, mierzenie szybkości tętna, Starożytny Egipt, mierzenie prędkości, pszczoły.

IMG_8757

IMG_8756

IMG_8755

 

Metoda CLIL została również wykorzystana w kampanii szkolnej „Życzliwość 24H”. Uczniowie klasy VI stworzyli angielskie hasła związane z tematem życzliwości inspirowane warsztatami Loesje.

IMG_8766IMG_8765IMG_8761

 

 

 

OFICJALNY FACEBOOK

W ramach treningu umiejętności społecznych, uczymy się udzielać precyzyjnych komunikatów, które są niezbędne by działać skutecznie i przeciwdziałać konfliktom. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Z dziennika białej szkoły - czwartek 20 stycznia 2022:Nuda zimą? Nie wśród uczniów ESP! Kaski na głowach, błysk w oczach 😉 Dziś odbyły się zawody na stoku i basenie. Robimy postępy z każdym kolejnym zjazdem #PROGRES! Przesyłamy pozdrowienia do Warszawy 😉 ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Świąteczny grudzień w klasie 7

Świąteczny grudzień w klasie 7

W ramach grudniowych wydarzeń uczniowie klasy 7 wzięli udział w wielu przedsięwzięciach świątecznych: mikołajki klasowe, warsztaty świec sojowych, wigilia klasowa, wspólna dekoracja naszej sali i świąteczny pokaz iluzji. Zapraszamy do obejrzenia relacji :)...

czytaj dalej
THANKSGIVING DAY

THANKSGIVING DAY

Uczniowie klasy 7 przygotowali przedstawienie w języku angielskim dotyczące amerykańskiego Święta Dziękczynienia (Thanksgiving Day). Celem inscenizacji jest promowanie nauki języka angielskiego oraz przybliżenie kultury i historii krajów anglojęzycznych. Święto...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe