Jak w naszej szkole uczymy się języków? – metoda CLIL – angielski cz.3

Napisane przez Joanna Chwalisz

28 sierpnia 2017

                                                     Angielski metodą CLIL

Język angielski jest prowadzony w naszej szkole za pomocą metod aktywizujących. Wprowadzane są również elementy metody CLIL. Oznacza to, że zajęcia oparte są na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów i elementów języka obcego.

IMG_8741

IMG_8738

 

Zajęcia te mają przede wszystkim charakter ćwiczeniowy, co pozwala na praktyczne wykorzystywanie wiedzy teoretycznej.

W tej metodzie uczeń skoncentrowany jest na pozyskiwaniu merytorycznych informacji wykorzystując swoje umiejętności językowe.

IMG_8826

 

W ramach takich zajęć realizowane są tematy tj: Skala Beauforta, fotosynteza, wielokąty, łańcuch pokarmowy, odżywianie – wartości odżywcze, układ słoneczny, cechy charakterystyczne rzek, mit o Dedalu i Ikarze, perspektywa w sztuce, mierzenie szybkości tętna, Starożytny Egipt, mierzenie prędkości, pszczoły.

IMG_8757

IMG_8756

IMG_8755

 

Metoda CLIL została również wykorzystana w kampanii szkolnej „Życzliwość 24H”. Uczniowie klasy VI stworzyli angielskie hasła związane z tematem życzliwości inspirowane warsztatami Loesje.

IMG_8766IMG_8765IMG_8761

 

 

 

OFICJALNY FACEBOOK

Pozostałe artykuły

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Drugi tydzień czerwca upłynął uczniom Europejskiej Szkoły Przyszłości zgodnie z najprzyjemniejszym, zakładanym już od ubiegłego roku scenariuszem Zielonej Szkoły. Ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli spędziła kilka słonecznych dni nad malowniczym jeziorem...

czytaj dalej
Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe