Jak w naszej szkole uczymy się języków? – metoda CLIL – angielski cz.3

Napisane przez Joanna Chwalisz

28 sierpnia 2017

                                                     Angielski metodą CLIL

Język angielski jest prowadzony w naszej szkole za pomocą metod aktywizujących. Wprowadzane są również elementy metody CLIL. Oznacza to, że zajęcia oparte są na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanych przedmiotów i elementów języka obcego.

IMG_8741

IMG_8738

 

Zajęcia te mają przede wszystkim charakter ćwiczeniowy, co pozwala na praktyczne wykorzystywanie wiedzy teoretycznej.

W tej metodzie uczeń skoncentrowany jest na pozyskiwaniu merytorycznych informacji wykorzystując swoje umiejętności językowe.

IMG_8826

 

W ramach takich zajęć realizowane są tematy tj: Skala Beauforta, fotosynteza, wielokąty, łańcuch pokarmowy, odżywianie – wartości odżywcze, układ słoneczny, cechy charakterystyczne rzek, mit o Dedalu i Ikarze, perspektywa w sztuce, mierzenie szybkości tętna, Starożytny Egipt, mierzenie prędkości, pszczoły.

IMG_8757

IMG_8756

IMG_8755

 

Metoda CLIL została również wykorzystana w kampanii szkolnej „Życzliwość 24H”. Uczniowie klasy VI stworzyli angielskie hasła związane z tematem życzliwości inspirowane warsztatami Loesje.

IMG_8766IMG_8765IMG_8761

 

 

 

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe