Let’s say hello! – anglojęzyczny projekt w klasie III

Napisane przez Joanna Chwalisz

28 sierpnia 2017

                                                                  Let’s say HELLO!

To tytuł anglojęzycznego projektu eTwinning, w którym brali udział uczniowie klasy III pod przewodnictwem pani Magdy Czech.

Naszym zagranicznym partnerem jest szkoła na Węgrzech Budapest II. Kerületi Szabó Lőrinc Kéttannyelvű Általános Iskola és Gimnázium.

Kőszeghy megnyitó1

20161013_121653

Oto opis projektu w języku angielskim i cele, jakie wyznaczyły sobie nauczycielki języka angielskiego obu szkół:

„The main idea of the project is to get to know each other, show our students the importance of learning foreign languages by different activities as: preparing meals, talking via skype, writing letters, exchanging information about country, learning songs, celebrating together some important days (eg. Animals Day)
We want to build the awarness of differences and similarities among different countries.

Goals:
– improving english speaking, listening, writing and reading skills
– getting to know different culture and tradition
– using a foreign language effectively
– learning to use various ICT tools
– writing letters in foreign language
– talking via skype in foreign language
– finding out the differences and similarities between two countries.”

Cele te uczniowie realizowali przez cały rok szkolny poprzez wymianę prezentacji i quizów, wykonywanie przygotowanych tematycznie zadań i aktywności, korespondencję z okazji Świąt oraz spotkania na Skype.

FotoJet2FotoJet

FotoJet1

Dzięki temu projektowi dzieci miały możliwość poznać się nawzajem, swoje szkoły, miasta i kraje, a nauczycielki sposobność do wymiany szkolnych praktyk w dziedzinie nauczania języka obcego, urozmaicenia lekcji i poprowadzenia ich w sposób aktywny, z naciskiem na praktyczne użycie języka.

20161013_120804-COLLAGEE

Kontakt nawiązany ze szkołą węgierską podczas pobytu na kursie Erasmus+ w Brighton został wykorzystany w projekcie i zaowocował planami na dalszą współpracę między szkołami. Nasza szkoła będzie gościć nauczycieli z Budapesztu w nowym roku szkolnym.

20161013_120804-COLLAGE

A oto relacja Zosi

Miss Magda decided that we wil have penpals with the school from Budapest. Budapest is the capital city of Hungary but we talked to each other in English. We talked through skype. We made a lot of games for each other. For Easter, the school from Budapest prepared a guessing game using the Easter eggs for us. W also wrote letters to each other. Every child had a penpal. My penpal was Zoltan and I I enjoyed writing to him. At the end of the school year, the school from Budapest sent us a movie that they made. The movie was about their school, students and their way of learning. We made our own movie too and posted both of the movies on youtube. In my opninion, we had a lot of fun writing to each other. When I am in fourth grade, I would like to continue writing with the students from Budapest.

Sophie

Zaczęło się od tego, że pani Magda zdecydowała o tym, że będziemy pisać ze szkołą z Budapesztu. Budapeszt leży na Węgrach ale rozmawialiśmy ze soba po angielsku. Używam zwrotu rozmawialiśmy, bo prowadziliśmy ze sobą rozmowy na Skypie. Wtedy jedna ze szkół przygotowywała dla drugiej jakąś zabawę. Na przykład na Wielkanoc szkoła z Budapesztu przygotowała zgadywanki z pisankami. Oczywiście po angielsku. Drugą rzeczą były listy. Pisaliśmy je częściej niż rozmawiliśmy przez Skypea. Każdy miał dziecko z którym korespondował. Ja pisałam z Zoltanem. Bardzo lubiłam pisać z nim listy. Już prawie na sam koniec, szkoła z Budapesztu wysłała nam filmik. Pokazał on nam uczniów, szkołę i sposób nauki. Odwdzięczyliśmy się im tym samym. W końcu na Youtubie ukazały się obie szkoły. Moim zdaniem bardzo fajnie korespondowało się ze szkołą z Budepesztu. Chciałabym odnowić ten zwyczaj w klasie IV.

Zosia

 Zapraszamy do obejrzenia filmików prezentujących nasze szkoły:

 https://www.magisto.com/video/M1QRJAIABjxpAUZgCzE?l=vsm&o=w&c=c

I miła wiadomość z ostatniej chwili:

Nasza szkoła została wyróżniona Krajową Odznaką jakości za projekt z Węgrami!

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

20170921_111440[1]

 

 

 

OFICJALNY FACEBOOK

Dziś obchodzimy międzynarodową inicjatywę Dzień Bezpiecznego Internetu, do której jak co roku nasza szkoła włącza się z zajęciami edukacyjnym. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
👉Mamy fantastyczne wiadomości! 👌👉Już 15 SZKÓŁ z Białołęki zadeklarowało uczestnictwo w ogólnopolskim konkursie matematycznym MathRiders!👉Nasz Konkurs uzyskał patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Białołęka!👉Już wkrótce, będziecie mogli zamówić specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami z poprzednich edycji Puchacza!Bardzo się cieszymy z ogromnego zainteresowania naszym konkursem 🥰👉Rodzicu, jeśli chciałbyś, żeby Szkoła Twojego Dziecka również przystąpiła od Konkursu - przekaż tą informacje do wychowawcy, szkolnego koordynatora konkursów lub do sekretariatu.Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego:mathriders.pl/formularz-zgloszeniowy-do-udzialu-w-konkursie-matematycznymKtóre szkoły planują udział w Puchaczu?Szkoła Podstawowa nr 110Szkoła Podstawowa nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza w WarszawieSzkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 w WarszawieInspiracja Niepubliczna Szkoła PodstawowaNiepubliczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła"Szkoła Marzeń SP 356Szkoła Podstawowa nr 257 BiałołękaSzkoła Podstawowa nr 314 im.Przyjaciół ZiemiSzkoła Podstawowa Nr 355Europejska Szkoła PrzyszłościSzkoła Podstawowa nr 368 w Warszawie ul. Ostródzka175Szkoła Podstawowa Nr 361 w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła IISzkoła Podstawowa nr 367Szkoła Podstawowa nr 365Zapraszamy do udziału w Konkursie także:Szkoła Podstawowa 112Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ZiarnoMentis Polsko-Angielska Szkoła PodstawowaSpołeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STOSzkoła Podstawowa Nr 342Szkoła Podstawowa nr 344Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie👉Nie odchodźcie daleko 😉Już wkrótce będziecie mogli zamówić, specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami.#KonkursPuchaczPiotr #PrzyjaznaMatematyka #PrzyjemnaMatematyka ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe