Let’s say hello! – anglojęzyczny projekt w klasie III

Napisane przez Joanna Chwalisz

28 sierpnia 2017

                                                                  Let’s say HELLO!

To tytuł anglojęzycznego projektu eTwinning, w którym brali udział uczniowie klasy III pod przewodnictwem pani Magdy Czech.

Naszym zagranicznym partnerem jest szkoła na Węgrzech Budapest II. Kerületi Szabó Lőrinc Kéttannyelvű Általános Iskola és Gimnázium.

Kőszeghy megnyitó1

20161013_121653

Oto opis projektu w języku angielskim i cele, jakie wyznaczyły sobie nauczycielki języka angielskiego obu szkół:

„The main idea of the project is to get to know each other, show our students the importance of learning foreign languages by different activities as: preparing meals, talking via skype, writing letters, exchanging information about country, learning songs, celebrating together some important days (eg. Animals Day)
We want to build the awarness of differences and similarities among different countries.

Goals:
– improving english speaking, listening, writing and reading skills
– getting to know different culture and tradition
– using a foreign language effectively
– learning to use various ICT tools
– writing letters in foreign language
– talking via skype in foreign language
– finding out the differences and similarities between two countries.”

Cele te uczniowie realizowali przez cały rok szkolny poprzez wymianę prezentacji i quizów, wykonywanie przygotowanych tematycznie zadań i aktywności, korespondencję z okazji Świąt oraz spotkania na Skype.

FotoJet2FotoJet

FotoJet1

Dzięki temu projektowi dzieci miały możliwość poznać się nawzajem, swoje szkoły, miasta i kraje, a nauczycielki sposobność do wymiany szkolnych praktyk w dziedzinie nauczania języka obcego, urozmaicenia lekcji i poprowadzenia ich w sposób aktywny, z naciskiem na praktyczne użycie języka.

20161013_120804-COLLAGEE

Kontakt nawiązany ze szkołą węgierską podczas pobytu na kursie Erasmus+ w Brighton został wykorzystany w projekcie i zaowocował planami na dalszą współpracę między szkołami. Nasza szkoła będzie gościć nauczycieli z Budapesztu w nowym roku szkolnym.

20161013_120804-COLLAGE

A oto relacja Zosi

Miss Magda decided that we wil have penpals with the school from Budapest. Budapest is the capital city of Hungary but we talked to each other in English. We talked through skype. We made a lot of games for each other. For Easter, the school from Budapest prepared a guessing game using the Easter eggs for us. W also wrote letters to each other. Every child had a penpal. My penpal was Zoltan and I I enjoyed writing to him. At the end of the school year, the school from Budapest sent us a movie that they made. The movie was about their school, students and their way of learning. We made our own movie too and posted both of the movies on youtube. In my opninion, we had a lot of fun writing to each other. When I am in fourth grade, I would like to continue writing with the students from Budapest.

Sophie

Zaczęło się od tego, że pani Magda zdecydowała o tym, że będziemy pisać ze szkołą z Budapesztu. Budapeszt leży na Węgrach ale rozmawialiśmy ze soba po angielsku. Używam zwrotu rozmawialiśmy, bo prowadziliśmy ze sobą rozmowy na Skypie. Wtedy jedna ze szkół przygotowywała dla drugiej jakąś zabawę. Na przykład na Wielkanoc szkoła z Budapesztu przygotowała zgadywanki z pisankami. Oczywiście po angielsku. Drugą rzeczą były listy. Pisaliśmy je częściej niż rozmawiliśmy przez Skypea. Każdy miał dziecko z którym korespondował. Ja pisałam z Zoltanem. Bardzo lubiłam pisać z nim listy. Już prawie na sam koniec, szkoła z Budapesztu wysłała nam filmik. Pokazał on nam uczniów, szkołę i sposób nauki. Odwdzięczyliśmy się im tym samym. W końcu na Youtubie ukazały się obie szkoły. Moim zdaniem bardzo fajnie korespondowało się ze szkołą z Budepesztu. Chciałabym odnowić ten zwyczaj w klasie IV.

Zosia

 Zapraszamy do obejrzenia filmików prezentujących nasze szkoły:

 https://www.magisto.com/video/M1QRJAIABjxpAUZgCzE?l=vsm&o=w&c=c

I miła wiadomość z ostatniej chwili:

Nasza szkoła została wyróżniona Krajową Odznaką jakości za projekt z Węgrami!

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

20170921_111440[1]

 

 

 

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe