Warsztaty artystyczne – choinki na kiermasz świąteczny

Napisane przez Joanna Chwalisz

25 listopada 2017

CLAIM NEW GROUNDS

Mogłoby się wydawać, że do Świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze daleko, ale czas płynie nieubłaganie i nim się obejrzymy będzie już grudzień.

Każdego roku w naszej szkole odbywa się kiermasz charytatywny, z którego dochody przeznaczane są na konkretny cel.

Na lekcji godziny wychowawczej, mogliśmy z moją mamą wykonać prace na kiermasz – choinki drewniane ozdabiane techniką mixed-media.

CLAIM NEW GROUNDS (1)

Każdy z nas dostał swoje materiały warsztatowe, na które składały się: dodatki drewniane – renifer, gwiazdki, perełki, cyrkonie, cekiny, gaza, sizal, ozdobna tasiemka oraz satynowe kokardki. Choinkę najpierw musieliśmy pomalować na kolor zielony turkusowy.


IMG_0045

Potem przez szablon nałożyć pastę strukturalną .

IMG_0054

Choinka została również postemplowana, z jednej strony napisami świątecznymi a z drugiej guziczkami.

CLAIM NEW GROUNDS (2)

Wreszcie nadszedł czas na najprzyjemniejszą czynność czyli ozdabianie, w ruch poszła gaza, sizal, sznurki, perełki, cekiny a w powietrzu unosiła się łuna brokatu.

CLAIM NEW GROUNDS (3)

Największą trudność sprawiło nam przymocowanie choinek do podstawek (które są oprószone masą piaskową imitującą śnieg), ale z pomocą przyszedł nam pan od techniki.

CLAIM NEW GROUNDS (5)

Warsztat nam się nieco przedłużył, ale wydaje mi się, że warto było czekać na uzyskany efekt. Każda choinka jest inna, przez to jest oryginalna i będzie piękną ozdobą .

CLAIM NEW GROUNDS (4)

Nie wiem jak pozostałym moim koleżankom i kolegom, ale mnie osobiście te zajęcia się podobały.

 

tekst i zdjęcia

Sonia Naeckel

OFICJALNY FACEBOOK

Dziś obchodzimy międzynarodową inicjatywę Dzień Bezpiecznego Internetu, do której jak co roku nasza szkoła włącza się z zajęciami edukacyjnym. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
👉Mamy fantastyczne wiadomości! 👌👉Już 15 SZKÓŁ z Białołęki zadeklarowało uczestnictwo w ogólnopolskim konkursie matematycznym MathRiders!👉Nasz Konkurs uzyskał patronat honorowy Burmistrza Dzielnicy Białołęka!👉Już wkrótce, będziecie mogli zamówić specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami z poprzednich edycji Puchacza!Bardzo się cieszymy z ogromnego zainteresowania naszym konkursem 🥰👉Rodzicu, jeśli chciałbyś, żeby Szkoła Twojego Dziecka również przystąpiła od Konkursu - przekaż tą informacje do wychowawcy, szkolnego koordynatora konkursów lub do sekretariatu.Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego:mathriders.pl/formularz-zgloszeniowy-do-udzialu-w-konkursie-matematycznymKtóre szkoły planują udział w Puchaczu?Szkoła Podstawowa nr 110Szkoła Podstawowa nr 118 im. Przyjaciół Mazowsza w WarszawieSzkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 154 w WarszawieInspiracja Niepubliczna Szkoła PodstawowaNiepubliczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła"Szkoła Marzeń SP 356Szkoła Podstawowa nr 257 BiałołękaSzkoła Podstawowa nr 314 im.Przyjaciół ZiemiSzkoła Podstawowa Nr 355Europejska Szkoła PrzyszłościSzkoła Podstawowa nr 368 w Warszawie ul. Ostródzka175Szkoła Podstawowa Nr 361 w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 366 im. Jana Pawła IISzkoła Podstawowa nr 367Szkoła Podstawowa nr 365Zapraszamy do udziału w Konkursie także:Szkoła Podstawowa 112Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ZiarnoMentis Polsko-Angielska Szkoła PodstawowaSpołeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STOSzkoła Podstawowa Nr 342Szkoła Podstawowa nr 344Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w WarszawieSzkoła Podstawowa nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie👉Nie odchodźcie daleko 😉Już wkrótce będziecie mogli zamówić, specjalne arkusze z najtrudniejszymi zadaniami.#KonkursPuchaczPiotr #PrzyjaznaMatematyka #PrzyjemnaMatematyka ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe