Warsztaty artystyczne – choinki na kiermasz świąteczny

Napisane przez Joanna Chwalisz

25 listopada 2017

CLAIM NEW GROUNDS

Mogłoby się wydawać, że do Świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze daleko, ale czas płynie nieubłaganie i nim się obejrzymy będzie już grudzień.

Każdego roku w naszej szkole odbywa się kiermasz charytatywny, z którego dochody przeznaczane są na konkretny cel.

Na lekcji godziny wychowawczej, mogliśmy z moją mamą wykonać prace na kiermasz – choinki drewniane ozdabiane techniką mixed-media.

CLAIM NEW GROUNDS (1)

Każdy z nas dostał swoje materiały warsztatowe, na które składały się: dodatki drewniane – renifer, gwiazdki, perełki, cyrkonie, cekiny, gaza, sizal, ozdobna tasiemka oraz satynowe kokardki. Choinkę najpierw musieliśmy pomalować na kolor zielony turkusowy.


IMG_0045

Potem przez szablon nałożyć pastę strukturalną .

IMG_0054

Choinka została również postemplowana, z jednej strony napisami świątecznymi a z drugiej guziczkami.

CLAIM NEW GROUNDS (2)

Wreszcie nadszedł czas na najprzyjemniejszą czynność czyli ozdabianie, w ruch poszła gaza, sizal, sznurki, perełki, cekiny a w powietrzu unosiła się łuna brokatu.

CLAIM NEW GROUNDS (3)

Największą trudność sprawiło nam przymocowanie choinek do podstawek (które są oprószone masą piaskową imitującą śnieg), ale z pomocą przyszedł nam pan od techniki.

CLAIM NEW GROUNDS (5)

Warsztat nam się nieco przedłużył, ale wydaje mi się, że warto było czekać na uzyskany efekt. Każda choinka jest inna, przez to jest oryginalna i będzie piękną ozdobą .

CLAIM NEW GROUNDS (4)

Nie wiem jak pozostałym moim koleżankom i kolegom, ale mnie osobiście te zajęcia się podobały.

 

tekst i zdjęcia

Sonia Naeckel

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe