Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – projekt internetowy

Napisane przez Renata Rebisz

28 lutego 2018

Projekt „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”, polega na wykonaniu dowolnej ilości zadań w terminie od 21 do 28 lutego.
W utworzonym wydarzeniu na platformie eTwinning należy napisać krótką informację z wykonanych zadań i zamieścić minimum 3 zdjęcia lub skany prac uczniów.

Cele projektu to:

1. Podkreślenia bogactwa, różnorodności i piękna języka ojczystego.
2. Rozwój umiejętności pracy w grupie, zespole.
3. Rozwijanie umiejętności pisania.
4. Udoskonalenie techniki czytania.
5. Rozwijanie spostrzegawczości.
6. Nawiązywanie współpracy z nauczycielami innych szkół.

Pod czujnym okiem pani Justyny wraz z klasą 1 projekt przebiegał w następujący sposób:

DZIEŃ I- rozpoczęliśmy od wyjaśnienia znanych przysłów na temat przyrody. Forma graficzna wyraźnie przypadła nam do gustu.

DZIEŃ II- klasa pierwsza postanowiła podejść do tematu w wyjątkowo twórczy sposób: ułożyliśmy historyjkę pt: ,,O egoistycznym Szymonie”, której morał pokazuje dlaczego nie wolno wykorzystywać innych. To współczesna ilustracja do przysłowia ,,Nosił wilk razy kilka i ponieśli w końcu wilka”.
DZIEŃ III- w projekcie wzięła też udział klasa II, która zilustrowała kolejne znane przysłowia. Dzieci w zaskakujący sposób pokazały, jak rozumieją otaczającą ich rzeczywistość.
DZIEŃ IV- minął pod hasłem ,,Aktywna lekcja o języku ojczystym”- w klasie III była to lekcja z tabletami, zaś w klasie I praca na tablicy multimedialnej.

Projekt ,, MDJO” pokazał nam bogactwo i oryginalność naszego języka, wzbogacił dzieci o nowy zasób językowy, był okazją do rozważań na temat naszego pochodzenia.

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe