Projekt Erasmus+ w Szkole Przyszłości – podsumowanie działań w I semestrze 2017/2018

Napisane przez Joanna Chwalisz

4 lutego 2018

Projekt Erasmus+ podsumowanie działań w I semestrze 2017/2018

Działania, jakie podjęli nauczyciele wraz z uczniami naszej szkoły w ramach projektu Erasmus+ „Szkoła Przyszłości – szkołą nowoczesnego Europejczyka” w celu wzbogacenia językowego i kulturowego społeczności szkolnej oraz poszerzenia europejskiego wymiaru szkoły to:

– Zorganizowanie Europejskiego Dnia Języków dla wszystkich klas w ramach projektu eTwinning „Organizing European Day of Languages” – stworzenie pocztówek tradycyjnych i elektronicznych z symbolami Warszawy i Polski i  zamieszczenie ich na padletach na platformie eTwinning z pozdrowieniami w języku narodowym – wymiana z kilkunastoma szkołami europejskimi w celu promowania wielojęzyczności w Europie i hasła „Języki to nasza siła”.

– Kontynuacja współpracy ze szkołą francuską Saint Michel z miejscowości Bourgoin-Jallieu – nowy projekt w klasie I w języku angielskim: wymiana prezentacji i korespondencji okolicznościowej, wprowadzenie najmłodszych uczniów w metodę projektu międzynarodowego.

– Finał projektu z Francją „Les Fables de la Fontaine” i otrzymanie krajowej odznaki jakości oraz rozpoczęcie kolejnego nowego projektu w klasie VI w języku francuskim z tą samą szkołą pt. „Les Trois Mousquetaires”: planowane prezentacje uczniów na Skype oraz przygotowanie dla siebie wzajemnie krótkich przedstawień teatralnych na podstawie powieści Aleksandra Dumas „Trzej Muszkieterowie” – promowanie literatury francuskiej oraz ćwiczenie sztuki autoprezentacji w języku obcym.

Zapowiedź wizyty nauczycieli z Francji w kwietniu 2018 roku w celu obserwacji zajęć i wymiany dobrych praktyk w zakresie nauczania języków obcych.

Finał projektu z Hiszpanią „Vamos a aprender polaco” w obecnej klasie III i wizyta nauczycieli z Colegio Abaco z Madrytu – 3-dniowa obserwacja zajęć w szkole, wymiana doświadczeń edukacyjnych, prezentacja na temat Madrytu i Hiszpanii dla naszych uczniów, program kulturalny i zwiedzanie miasta, podtrzymanie znajomości między szkołami w postaci korespondencji i nawiązanie znajomości z nauczycielką wychowania fizycznego z perspektywą dalszych projektów sportowych.

Finał projektu z Węgrami w obecnej klasie IV – odebranie odznaki jakości za projekt „Let’s say HELLO!” i wizyta nauczycielek z Budapesztu, prezentacja na temat Węgier, stolicy oraz szkoły, zwiedzanie miasta, obserwacja zajęć językowych w szkole, lekcja języka węgierskiego w klasie VII.

Projekt w języku angielskim w klasie IV „Different cultures”: poznawanie swoich szkół, miast i krajów poprzez wymianę korespondencji i zadań oraz spotkania na Skype.

– Kontynuacja zajęć czytelniczych „Neverending story” – promowanie dziecięcej literatury anglojęzycznej

– Rozpoczęcie nowych warsztatów w języku angielskim „Cooking without borders”: przygotowywanie i wspólna degustacja ulubionych potraw uczniów na podstawie angielskich przepisów, nauka słownictwa związanego z kuchnią i przyrządzaniem dań

– Prowadzenie kół zainteresowań w celu przygotowania uczniów do egzaminów zewnętrznych i konkursów językowych z języka angielskiego i francuskiego

– Prowadzenie warsztatów językowo-kulturowych z języka hiszpańskiego na dwóch poziomach zaawansowania „?Que pasa?”

Wzbogacanie zasobów szkoły o literaturę obcojęzyczną i gry edukacyjne w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Inwestowanie nauczycieli w rozwój językowy w postaci uczestnictwa w kursach językowych i szkoleniach krajowych i zagranicznych

– Bieżące rozpowszechnianie informacji na temat projektów i wydarzeń na blogu, Facebooku szkolnym oraz podczas uroczystości szkolnych

OFICJALNY FACEBOOK

Klasy IV-VI wybrały się w poniedziałkowe popołudnie na spektakl „Mity Greckie”, który stworzono na podstawie „Mitologii” Jana Parandowskiego. Było trochę o zbuntowanym Prometeuszu, niedyskretnym Syzyfie, nici Ariadny, stworzeniu pór roku przez Demeter, puszce Pandory i wiele więcej😀 ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Klasa 4 wzięła udział w projekcie "Lekcja 4C" i odbyła lekcje historii w Ministerstwie Cyfryzacji, której tematem były Początki powstania państwa polskiego. Lekcja odbywała się dzięki wykorzystaniu chmury Google i laptopów, które uczniowie otrzymają w ramach programu Laptop dla ucznia.Więcej o projekcie:laptopdlaucznia.gov.pl/lekcje ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe