Projekt Erasmus+ w Szkole Przyszłości – podsumowanie działań w I semestrze 2017/2018

Napisane przez Joanna Chwalisz

4 lutego 2018

Projekt Erasmus+ podsumowanie działań w I semestrze 2017/2018

Działania, jakie podjęli nauczyciele wraz z uczniami naszej szkoły w ramach projektu Erasmus+ „Szkoła Przyszłości – szkołą nowoczesnego Europejczyka” w celu wzbogacenia językowego i kulturowego społeczności szkolnej oraz poszerzenia europejskiego wymiaru szkoły to:

– Zorganizowanie Europejskiego Dnia Języków dla wszystkich klas w ramach projektu eTwinning „Organizing European Day of Languages” – stworzenie pocztówek tradycyjnych i elektronicznych z symbolami Warszawy i Polski i  zamieszczenie ich na padletach na platformie eTwinning z pozdrowieniami w języku narodowym – wymiana z kilkunastoma szkołami europejskimi w celu promowania wielojęzyczności w Europie i hasła „Języki to nasza siła”.

– Kontynuacja współpracy ze szkołą francuską Saint Michel z miejscowości Bourgoin-Jallieu – nowy projekt w klasie I w języku angielskim: wymiana prezentacji i korespondencji okolicznościowej, wprowadzenie najmłodszych uczniów w metodę projektu międzynarodowego.

– Finał projektu z Francją „Les Fables de la Fontaine” i otrzymanie krajowej odznaki jakości oraz rozpoczęcie kolejnego nowego projektu w klasie VI w języku francuskim z tą samą szkołą pt. „Les Trois Mousquetaires”: planowane prezentacje uczniów na Skype oraz przygotowanie dla siebie wzajemnie krótkich przedstawień teatralnych na podstawie powieści Aleksandra Dumas „Trzej Muszkieterowie” – promowanie literatury francuskiej oraz ćwiczenie sztuki autoprezentacji w języku obcym.

Zapowiedź wizyty nauczycieli z Francji w kwietniu 2018 roku w celu obserwacji zajęć i wymiany dobrych praktyk w zakresie nauczania języków obcych.

Finał projektu z Hiszpanią „Vamos a aprender polaco” w obecnej klasie III i wizyta nauczycieli z Colegio Abaco z Madrytu – 3-dniowa obserwacja zajęć w szkole, wymiana doświadczeń edukacyjnych, prezentacja na temat Madrytu i Hiszpanii dla naszych uczniów, program kulturalny i zwiedzanie miasta, podtrzymanie znajomości między szkołami w postaci korespondencji i nawiązanie znajomości z nauczycielką wychowania fizycznego z perspektywą dalszych projektów sportowych.

Finał projektu z Węgrami w obecnej klasie IV – odebranie odznaki jakości za projekt „Let’s say HELLO!” i wizyta nauczycielek z Budapesztu, prezentacja na temat Węgier, stolicy oraz szkoły, zwiedzanie miasta, obserwacja zajęć językowych w szkole, lekcja języka węgierskiego w klasie VII.

Projekt w języku angielskim w klasie IV „Different cultures”: poznawanie swoich szkół, miast i krajów poprzez wymianę korespondencji i zadań oraz spotkania na Skype.

– Kontynuacja zajęć czytelniczych „Neverending story” – promowanie dziecięcej literatury anglojęzycznej

– Rozpoczęcie nowych warsztatów w języku angielskim „Cooking without borders”: przygotowywanie i wspólna degustacja ulubionych potraw uczniów na podstawie angielskich przepisów, nauka słownictwa związanego z kuchnią i przyrządzaniem dań

– Prowadzenie kół zainteresowań w celu przygotowania uczniów do egzaminów zewnętrznych i konkursów językowych z języka angielskiego i francuskiego

– Prowadzenie warsztatów językowo-kulturowych z języka hiszpańskiego na dwóch poziomach zaawansowania „?Que pasa?”

Wzbogacanie zasobów szkoły o literaturę obcojęzyczną i gry edukacyjne w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Inwestowanie nauczycieli w rozwój językowy w postaci uczestnictwa w kursach językowych i szkoleniach krajowych i zagranicznych

– Bieżące rozpowszechnianie informacji na temat projektów i wydarzeń na blogu, Facebooku szkolnym oraz podczas uroczystości szkolnych

OFICJALNY FACEBOOK

Pozostałe artykuły

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Drugi tydzień czerwca upłynął uczniom Europejskiej Szkoły Przyszłości zgodnie z najprzyjemniejszym, zakładanym już od ubiegłego roku scenariuszem Zielonej Szkoły. Ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli spędziła kilka słonecznych dni nad malowniczym jeziorem...

czytaj dalej
Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe