Dzień Matki – warsztaty z quillingu

Napisane przez Joanna Chwalisz

24 maja 2018

,,Warsztaty z okazji Dnia Mamy’’

We wtorek 22 maja na godzinie wychowawczej odbyły się zajęcia plastyczne prowadzone przez Sonię. Każdy uczeń robił dla swojej mamy laurkę na Dzień Mamy.

Kartki zostały wykonane metodą Quillingu. Polega ona na zwijaniu kolorowych pasków w luźny rulon, a następnie sklejeniu ich końcówek i przyklejenia ich na kartkę.

Bardzo popularnym wzorem w naszej klasie była czerwona róża. W tym przypadku należało zwinięte paski zgiąć z jednej strony, tak aby powstało coś na wzór łzy lub kropli wody.

Każdy z nas otrzymał wszystkie niezbędne materiały, w tym kolorowe paski, klej, sztywna kartka i igły do zawijania, jeżeli ktoś nie miał.

Zajęcia zostały poprowadzone w bardzo ciekawy sposób. Każdy wiedział jak wykonać pracę dzięki ogromnej pomocy Soni.

Wszystkie kartki wyszły pięknie. Naszym mamom na pewno się spodoba!

Autor tekstu: Mateusz z klasy VI

 

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe