Konkurs Kaligram

Napisane przez Joanna Chwalisz

19 maja 2018

       Konkurs Kaligram – Bajki la Fontaine’a

Kolejna edycja francusko-polskiego konkursu plastycznego Kaligram, czyli Bajki la Fontaine’a rysowane wierszem.

Z roku na rok prace naszych uczniów są coraz piękniejsze.

Gratulujemy zapału i pomysłowości!


Kaligram Basi z klasy IV ilustrujący bajkę „Le Corbeau et le Renard”


Kaligram Zosi z klasy VI na podstawie bajki „La Montagne qui accouche”

Kaligram Poli z klasy III przedstawiający bajkę „Le Coq et la Perle”

Kaligram Soni z klasy VI na podstawie bajki „Le Cerf se voyant dans l’eau”

Kaligram Antka z klasy III ilustrujący bajkę „Le Chêne et le Roseau”

Kaligram Jaśminy z klasy VI na podstawie bajki „Le Lièvre et la Tortue”

Kopie prac wysłanych na konkurs pozaszkolny można obejrzeć w holu przy szatni. Gorąco zachęcamy!

 

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe