Akcja charytatywna „Zaczytani”

Napisane przez Joanna Chwalisz

10 czerwca 2018

 

                    Akcja charytatywna „Zaczytani”

W tym roku, od 24 kwietnia do 21 maja nasza szkoła już kolejny raz brała udział w akcji charytatywnej „Zaczytani”. Polega ona na zbiórce książek dla szpitali.

W czasie zbiórki uczniowie przynosili przeróżne książki do klasy 6, gdzie znajdowało się miejsce zbiórki. Nasza klasa wybrała dwie wolontariuszki – Asię i Jaśminę. To one miały obowiązek porozwieszać w szkole plakaty informujące o zbiórce i posegregować książki na kategorie. I tak oto pod koniec zbiórki mieliśmy 3 kartony książek.

Transportem książek do ostatecznego punktu zbiórki (SOHO Factory na ulicy Grochowskiej) zajęła się mama Marysi z 6 klasy. Razem ze swoją córką przed lekcjami zniosły kartony do bagażnika i książki pojechały dalej.

Według mnie akcja jest bardzo przydatna nie tylko dla szpitali, ale również dla tych, którzy oddawali książki, dlatego, że zrobiło się więcej miejsca w domu, a pacjenci szpitali – i mali, i duzi – mają co czytać podczas pobytu 🙂

 

Autorka tekstu: Maria z klasy VI

OFICJALNY FACEBOOK

Nauka nie musi być nudna! W ramach rozszerzonego programu informatyki uczniowie mają możliwość zaprogramować robota Photon 🎮 Wyścigi robotów, gra w kręgle z Photonem czy też tworzenie warunków z wykorzystaniem czujników odległości, dotyku i światła to jedne z aktywności podczas zajęć robotyki ⚙️Zestawy zostały zakupione w ramach dotacji Laboratoria Przyszłości. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW 🫶 Każdego dnia klasy od 1 do 8 miały inne zadania do wykonania. Było przy tym dużo wspaniałości i życzliwości 🎉🎁 To był DOBRY TYDZIEŃ! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Wyjazd do Wrocławia [Galeria]

Klasa ósma jest już dawno po egzaminach. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - klasowy wyjazd do Wrocławia. 🙂 Na każdy z sześciu dni przygotowaliśmy inne atrakcje. Zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta i poszukiwań krasnali. Śmiechu było co niemiara. :D...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 4 [galeria] – maj 2022

Dzień czwarty naszej zielonej szkoły był pełen wspaniałej zabawy! Po śniadaniu wybraliśmy się na Omegi i kajaki. Graliśmy też w padla i siatkówkę - nie zabrakło plażowania, budowania zamków z piasku i skoków na eurobungee. Cześć z nas wybrała się na jazdę konną...

czytaj dalej
Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Zielona szkoła – dzień 3 [galeria] – maj 2022

Trzeci dzień zielonej szkoły przyniósł masę atrakcji! Rozpoczęliśmy od porannego rozruchu. Następnie rozeszliśmy się na zajęcia. Dzisiaj były to: kajaki, Omegi, siatkówka, eurobungee i padel. Później pogoda pokrzyżowała nam plany, więc resztę dnia spędziliśmy w ośrodku,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe