Akcja charytatywna „Zaczytani”

Napisane przez Joanna Chwalisz

10 czerwca 2018

 

                    Akcja charytatywna „Zaczytani”

W tym roku, od 24 kwietnia do 21 maja nasza szkoła już kolejny raz brała udział w akcji charytatywnej „Zaczytani”. Polega ona na zbiórce książek dla szpitali.

W czasie zbiórki uczniowie przynosili przeróżne książki do klasy 6, gdzie znajdowało się miejsce zbiórki. Nasza klasa wybrała dwie wolontariuszki – Asię i Jaśminę. To one miały obowiązek porozwieszać w szkole plakaty informujące o zbiórce i posegregować książki na kategorie. I tak oto pod koniec zbiórki mieliśmy 3 kartony książek.

Transportem książek do ostatecznego punktu zbiórki (SOHO Factory na ulicy Grochowskiej) zajęła się mama Marysi z 6 klasy. Razem ze swoją córką przed lekcjami zniosły kartony do bagażnika i książki pojechały dalej.

Według mnie akcja jest bardzo przydatna nie tylko dla szpitali, ale również dla tych, którzy oddawali książki, dlatego, że zrobiło się więcej miejsca w domu, a pacjenci szpitali – i mali, i duzi – mają co czytać podczas pobytu 🙂

 

Autorka tekstu: Maria z klasy VI

OFICJALNY FACEBOOK

Klasa IIIA w ramach kształtowania komunikacji bez przemocy brała udział w zajęciach z psychologiem będące wstępem do rozmowy o potrzebach 🗣Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie poprzez odpowiedź na pytanie: Jak z drucika kreatywnego, talerzyka papierowego i kawałka sznurka zbudować pająka.Następnie analizowaliśmy potrzeby pająka. Kolejna lekcja będzie poświęcona analizie własnych potrzeb jako motywacji naszego działania. ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook
Uczniowie klasy 1 nawiązali znajomość ze swoimi rówieśnikami z Nairobi. Emocji nie brakowało 🙂 Nasi pierwszoroczniacy przywitali się i zaprosili do wspólnej zabawy. Klasa na tą okazję przygotowała autorskie jesienne zabawy. Natomiast dzieci z Kenii zaśpiewały dla nas piosenki 🎤🎼A wszystko to działo się w ramach projektu Face to Face with the World. Kolejne spotkania już wkrótce! ... See MoreSee Less
Zobacz na Facebook

Pozostałe artykuły

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

10 lecie Europejskiej Szkoły Przyszłości

Obchodzimy 10-lecie istnienia Europejskiej Szkoły Przyszłości!   Za nami wiele niezwykłych wspomnień i dużo ważnych osiągnięć. Jesteśmy dumni z rozwoju naszej szkolnej społeczności. Jak na każdych urodzinach, tak i u nas nie mogło zabraknąć tortu, świeczek, życzeń...

czytaj dalej
Zielony tydzień w klasie 7 i 8 :)

Zielony tydzień w klasie 7 i 8 🙂

W ramach zielonego tygodnia uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Manufakturze Czekolady. W trakcie spotkania zaprojektowaliśmy własne tabliczki, poznaliśmy wszystkie czynności w procesie produkcji czekolady od samego ziarna,...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe