Akcja charytatywna „Zaczytani”

Napisane przez Joanna Chwalisz

10 czerwca 2018

 

                    Akcja charytatywna „Zaczytani”

W tym roku, od 24 kwietnia do 21 maja nasza szkoła już kolejny raz brała udział w akcji charytatywnej „Zaczytani”. Polega ona na zbiórce książek dla szpitali.

W czasie zbiórki uczniowie przynosili przeróżne książki do klasy 6, gdzie znajdowało się miejsce zbiórki. Nasza klasa wybrała dwie wolontariuszki – Asię i Jaśminę. To one miały obowiązek porozwieszać w szkole plakaty informujące o zbiórce i posegregować książki na kategorie. I tak oto pod koniec zbiórki mieliśmy 3 kartony książek.

Transportem książek do ostatecznego punktu zbiórki (SOHO Factory na ulicy Grochowskiej) zajęła się mama Marysi z 6 klasy. Razem ze swoją córką przed lekcjami zniosły kartony do bagażnika i książki pojechały dalej.

Według mnie akcja jest bardzo przydatna nie tylko dla szpitali, ale również dla tych, którzy oddawali książki, dlatego, że zrobiło się więcej miejsca w domu, a pacjenci szpitali – i mali, i duzi – mają co czytać podczas pobytu 🙂

 

Autorka tekstu: Maria z klasy VI

OFICJALNY FACEBOOK

Pozostałe artykuły

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Drugi tydzień czerwca upłynął uczniom Europejskiej Szkoły Przyszłości zgodnie z najprzyjemniejszym, zakładanym już od ubiegłego roku scenariuszem Zielonej Szkoły. Ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli spędziła kilka słonecznych dni nad malowniczym jeziorem...

czytaj dalej
Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe