Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – film „Nowy”

Napisane przez Joanna Chwalisz

30 listopada 2018

Related image

1 października klasy 6-8 wybrały się na wycieczkę do kina Muranów na film pod tytułem „Nowy”. Jest to film francuski w reżyserii Rudi Rosenberg i trwa 76 min. Stanowi on część serii Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Przed filmem odbyła się prelekcja oraz krótka pogadanka na temat pojawiania się nowych osób w klasie lub bycia nową osobą w jakimś środowisku. Sam film był bardzo ciekawy. Opowiadał o chłopcu, który przeprowadził się z innego miasta do Paryża i w nowej klasie zastał sztywną hierarchię, na szczycie której stali Charles i jego kumple. Chłopiec wkrótce staje się obiektem kpin i docinków. Benoît poznaje jednak śliczną dziewczynę, która przeprowadziła się ze Szwecji i ma problemy z mówieniem po francusku (cały film był po francusku). Dzieci się przyjaźnią, ale dziewczyna zostaje zwiedzona przez Charlsa, przywódcę klasowej „bandy” oraz jego kumpli i zaniedbuje przyjaźń z chłopcem. Benoît musi się przyjaźnić z klasowymi outsiderami, Joshem i Constantinem, oraz niepełnosprawną Aglaée, których reszta klasy traktuje jak „dziwaków”. W rezultacie okazuje się to pozytywne. Chłopiec zdobywa prawdziwych przyjaciół i dobrze czuje się w ich gronie.

The New Kid Poster

plakat pochodzi ze strony: https://www.imdb.com/title/tt3814316/

Ten film pokazuje prawdziwe relacje, odmienność innych ludzi oraz wagę bezwarunkowej przyjaźni. Mówi o trudnym czasie dojrzewania, miejscami bywa zabawny. Barwną postacią, oprócz bohaterów dziecięcych, jest również wujek głównego bohatera – niespełniony muzyk, który wspiera chłopca w trudnych momentach na swój specyficzny sposób.

Niektórzy nie byli specjalnie zafascynowani filmem, ale mnie osobiście się podobał.

Autorka tekstu: Asia Z. klasa VII

OFICJALNY FACEBOOK

Pozostałe artykuły

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Podsumowanie wyjazdu na zieloną szkołę – Galeria

Drugi tydzień czerwca upłynął uczniom Europejskiej Szkoły Przyszłości zgodnie z najprzyjemniejszym, zakładanym już od ubiegłego roku scenariuszem Zielonej Szkoły. Ponad stuosobowa grupa uczniów i nauczycieli spędziła kilka słonecznych dni nad malowniczym jeziorem...

czytaj dalej
Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe