Wizyta klasy 7 w schronisku dla psów

Napisane przez Joanna Chwalisz

30 listopada 2018

 

Dnia 14.10.18 niektórzy uczniowie kl.VII, w tym ja oraz Leon, brat Maksa byliśmy w schronisku w Józefowie.

Oprócz nas byli tam jeszcze pani Asia, Piotrek, Mateusz, rodzice i mój sąsiad, Artur.

Wyruszyliśmy z mamą o 10:00 i zabraliśmy Artura. Jechaliśmy szukając ul.Strużańskiej nr 15 . Przy schronisku było bardzo głośno, ponieważ szczekały psy.

Staliśmy jakieś 10 minut, następnie wolontariuszka pracująca w schronisku nas wpuściła i poprowadziła do psa Tristana. Mogliśmy z nim pójść na spacer. Po drodze rozmawialiśmy z opiekunką psów. 0powiadała nam o Tristanie i o zwyczajach panujących w schronisku.

Mieszka tam bardzo dużo psów. Gdy pojawi się kot, jest kierowany do domów wolontariuszy i tam czeka na adopcję.

Tristan ma 4 lata i jest bardzo energiczny (rzeczywiście ciągnął moją mamę, gdy prowadziła go na smyczy). Mieszka sam. Miał w boksie koleżankę, ale została adoptowana. Tristan jest bardzo duży i ma brązową sierść. Jest piękny i bardzo inteligentny.

Gdy wróciliśmy do schroniska po spacerze w lesie, musieliśmy już jechać do domu…

Bardzo polubiliśmy Tristana, chcemy go odwiedzać, dlatego wymieniliśmy numery telefonów z panią, która towarzyszyła nam podczas spaceru.

Autor wpisu: Nikodem K. klasa VII

Znalezione obrazy dla zapytania schronisko w Józefowie

(logo pochodzi ze strony: http://puszatek.pl/pl/schronisko/62)

 

Każdy uczeń pod opieką osoby dorosłej może wziąć udział w wolontariacie na terenie schroniska. Potrzebne informacje można uzyskać od pracujących tam na stałe dorosłych wolontariuszy z Fundacji „Kundellos”.

Strona schroniska z danymi do kontaktu:

http://schroniskojozefow.pl/

 

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe