Mikołajki w klasie 7

Napisane przez Joanna Chwalisz

10 grudnia 2018

                                   Mikołajki w klasie 7

6 grudnia w naszej klasie odbyły się Mikołajki.

Miesiąc temu na godzinie wychowawczej losowaliśmy osoby, którym mieliśmy w tajemnicy kupić prezent. Ja wylosowałam Marysię.

Na początku lekcji usiedliśmy na dywanie i otworzyliśmy prezenty od wychowawczyni i pani Olgi. Chłopcy dostali ręczniki, mydło (ponieważ lubią mieć swoje przybory toaletowe na umywalce w klasie) i czekoladę, a my pyszną owocową herbatę i czekoladę.

Marysia jako przewodnicząca losowo rozdawała nam prezenty. Pani Joanna powiedziała, że jeżeli chcemy dostać prezent musimy opowiedzieć żart lub jakąś zabawną historyjkę z dzieciństwa. Wszyscy serdecznie sobie podziękowali, a niektórzy nawet się wzruszyli.

Po prezentach wypiliśmy herbatę i zjedliśmy ciasteczka od pani Olgi. Pod koniec lekcji posłuchaliśmy kolęd i zaśpiewaliśmy piosenkę Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”.

Była bardzo świąteczna atmosfera i wszyscy bardzo cieszyli się ze swoich prezentów.

Autorka tekstu: Joanna Z. klasa 7

Pozostałe artykuły

Święto Katalonii, książek i miłości.

Święto Katalonii, książek i miłości.

El día de San Jorge 23 kwietnia jest Dniem Katalonii i jej patrona świętego Jerzego - San Jorge nazywanym w języku katalońskim Sant Jordi. W naszej szkole była to okazja do poznania kultury hiszpańskiej i jej różnorodności. Język kataloński to język regionu Katalonia...

czytaj dalej
Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Francuski konkurs „Dis-moi dix mots”

Nasz szkolny etap konkursu "Dis-moi dix mots" został zakończony. Spośród podanych do wyboru 10 słów francuskich, związanych z powietrzem, wylosowaliśmy słowo FRAGRANCE - zapach, woń, perfumy. Oto prace naszych uczniów i uczennic, które przedstawiają w sposób graficzny...

czytaj dalej

Bądź na bieżąco z wpisami na blogu

Poznaj Europejską Szkołę Przyszłości

Prowadzimy nabór do klasy I oraz nabór uzupełniający do niektórych klas.

Śledź nasze media społecznościowe